PD përkujton 15-vjetorin e vdekjes së Ali Spahisë

October 13, 2015 21:44

PD përkujton 15-vjetorin e vdekjes së Ali Spahisë

Partia Demokratike përkujtoi 15-vjetorin e vdekjes së ish-anëtarit të saj Ali Spahia. Gjatë një aktiviteti të posaçëm në selinë blu, kreu i kësaj partie, Lulzim Basha u shpreh se ish-funksionari i PD Ali Spahia ka vendosur një standard shumë të lartë në këtë parti.

Në ceremoninë përkujtimore ishin të pranishëm edhe ish-Kryeministri Berisha, deputetë demokratë dhe familjarë të të ndjerit Alia.

Ali Spahia ka qenë deputet në periudhën 1991-1996 dhe anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike në Shkodër.

 

October 13, 2015 21:44
Komento

4 Komente

 1. LORA October 13, 22:32

  Standarti I larte I ali spahise ne PD eshte ai I organizimit te masakres se 2 Prillit 1991 ne Shkoder.
  VRASJA E KATER DJEMVE shkodrane eshte veper e organizuar nga ali spahija,pjeter arbnori dhe azem hajdari,,,te tre te ngordhur.
  Cdo te thote kjo perkujtimore,,,mos po bien sirenat e nje tberori te ri ne shqup????
  TUNG.

  Reply to this comment
 2. Mark uk October 14, 08:20

  Lora: Pac fatin e tyre moj turuluke.

  Reply to this comment
 3. spartaku October 14, 13:20

  Eshte qeruear nje qen bir qeni si Ali Spahia,nga siperfaqjq e dheut.Nuk do te kete njeri me te poshter(perveç Sali Berishes) ne shqiperi.Kur dilte ai ne televizor,njerzeve u vinin te perziera deri atje sa villnin.Ai ishte kriminel,bashkepunetore me Sali Berishen.Njeriu me i urryer ne shkoder dhe i gjithe shqiperise.Deputet e bente Saliu dhe jo vota e popullit.Ne sketerr i shkofte shpirti.

  Reply to this comment
 4. lato October 14, 16:55

  Ali Spahia-Tuc Maku i Shkodres.Personazhi me i peshtire i rrumpalles

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim