Deputeti nën hetim për Babalen: Kam përgjime, të arrestohet Veliu

October 16, 2018 12:35

Deputeti nën hetim për Babalen: Kam përgjime, të arrestohet Veliu

Deputeti i PD, Ervin Salinji, i cili po hetohet nga prokuroria për kallëzim të rremë për dosjen “Babale”, ka kërkuar sot arrestimin e drejtorit të policisë Ardi Veliu, me akuzën e fabrikimit të provave për dosjen Babale.

Përmes një deklarate për mediat, Salianji publikoi një pjesë të re audiopërgjimi, që sipas tij implikon Veliun dhe Ballen.

Deklarata e Ervin Salianjit

Sot po publikojmë një pjesë tjetër të dosjes së përgjimeve të Prokurorisë në datën 27 Maj vetëm tre ditë para se aktori i Ramës të rekrutohej edhe zyrtarisht nga Policia e Shteti ai bën këtë bisedë:

Provat që sajuan një dëshmitar të rremë janë të pakundërshtueshme. Faktet e pakundërshtueshme i ka parë me zë e figurë çdo shqiptar, përfshirë edhe Prokuroria, që i ka në fashikullin e plotë. Ato faktojnë përfshijnë e Taulant Ballës dhe Ardi Veliut në fabrikimin e dëshmitarit të rremë Alizoti. Sot po publikojmë dokumentet që tre ditë para se të dilte aktori i Ramës, ai bën këtë bisedë, citoj:

“Më është afruar një gjë e mirë nga ana tjetër”.

Më poshtë Alizoti bën pohimin shkatërrues. Në përgjimin tjetër ai thotë se më mirë bëj një vit burg e të marr ato që më janë afruar sesa të rri kështu. Pra , qartësisht ai i referohet dëshmisë së rreme që dënohet me 1 vit burg.

Përgjimi provon pikërisht pse është dëshmi e rreme. Kështu Albert Veliu në përgjimin tjetër, pas datës 1 qershor, pas rekrutimit zyrtarisht të aktorit të Edi Ramës, i thotë, citoj:

“Çfarë lidhjeje ke ti me këtë punë? Çfarë pune ke ti që u afrohesh, kur nuk ke asnjë lidhje me këto gjëra?!”

Këto janë prova të mjaftueshme që sot Prokuroria e Përgjithshme e Krimeve të Rënda të arrestojë Ardi Veliun për shpërdorim detyre, fabrikim provash në mbrojtje të një trafikanti droge.

Këto prova janë mjaft për ta arrestuar Ardi Veliun

Provat tregojnë qartë se Prokuroria ka mbyllur sytë për të realizuar skenarin mafioz të Edi Ramës që mbron trafikantin e drogës dhe sulmon gazetarin dhe denoncuesit. Sot është dita kur Prokuroria duhet t’i japë fund farsës që ka ngritur deri më sot.

Sot është dita kur Ardi Veliu duhet të jetë në burg. Sot është dita kur Drejtori i Policisë së Fierit duhet të jetë në burg. Sot është dita kur Taulant Balla duhet të ishte në procedim penal me imunitet të heq nga parlamenti për sajim të provave dhe blerje të dëshmitarit të rremë.

Sot Fatmir Xhafaj duhej të ishte nën hetim për mbështetjen shtetërore që i ka dhënë vëllait të vet trafika droge dhe duhet të ishte nën hetim për shpërdorim detyre dhe pengim të drejtësisë.

Fundin e Edi Ramës nuk e fshehin dot veglat e tij.”, është shprehur Salianji

l.h/ dita

October 16, 2018 12:35
Komento

25 Komente

 1. ??? October 16, 12:40

  Asgje nuk kuptova!

  Reply to this comment
  • Tani October 16, 19:36

   Te arrestohesh ti nje here pastaj te shofim e bejme arrestimet e tjera. Ti nuk je as prokuror e as gjykates qe te na tregosh se kush do te arrestohet dhe kush do te lirohet! Ramen e hidhni ne gjygj pse that qe kam provuar qe babale eshte fake ndersa ju i lejoni vetes te percaktoni arrestimet. Nese ke prova coji ne prokurori qe ti provosh. Perndyshe mund te denohesh per here te dyte per mashtrim. Je edhe avokat ti zoteri adhamuti qe na jepke pretencat dhe denimet.

   Reply to this comment
 2. kasem gahinji October 16, 12:43

  rrotullohu ,rrotullohu,po ato gjera.ska gje te re nga fronti i lindjes.

  Reply to this comment
 3. tori October 16, 13:22

  Perfaqsuesi me ideal I bandes se mashtruesve,shpifarakeve,hajdutave e krimineleve me seli ne Shqup tani edhe pas shitjes se detit jon Greqis vazhdojne perbaltjen e Shqiperis e shqiptareve ne parlamentin Europjan duke treguar edhe nje here antikombetarizmin e antishqiptarizmine tyre.Mos valle ka ardhe koha qe populli ti thot ndal kesaj bande,t`a largoj nga jeta politike e parlamentare?A nuk asht turp qe ne parlamentin shqiptar jane Salianji,Noka,Alibegaj,Strazimiri apo Bardhi pa asnje aftesi intelektuale?Cfar e si dhe me cfare alternativash mund t`a drejtojn shtetin shqiptar kjo bande me inteligjenc e kultur poshte mesatares e me veprime dukshem antikombetare.Vendi I tyre eshte vetem burgu.Sa ma shpejt e aq ma mire.Inshalla edhe Zigur ZIU me to.

  Reply to this comment
 4. Genti October 16, 13:50

  Nuk kuptoj nje gje ,kur prekuroret i kontrollon dhe i komandon Rama ,ky miushi ku i gjen keto pergjime ,Dhe kush e fi vertetesin e fotokopjeve qe mban ky ne dore thua sikur ka gjetur armen e krimit ,ky surrat miushi vetem per deputet nuk ben me shum i shkon pershtat spiunazhi pa pages .

  Reply to this comment
 5. E gjith pd babale October 16, 13:52

  Politik dhe popull legen qe meren me salihanlepires dhe ca pijanec e drogaxhinj babale.

  Reply to this comment
 6. Gelbaza si ky eshte vetem Gelbaza October 16, 14:05

  Njeri i shpifur tamam per shpifje keto jane sorrat e sali moterqirit qe na sjellin gelbaza sa here qe dalin neper media

  Reply to this comment
 7. akrepi October 16, 14:10

  Nuk kuptoj si I bejne keto pergjime te pa autorizuara nga prokuroria.Lojra te tilla me pergjime mund te beje kushdo ,duke ditur se telefonat mund te pergjohen mund te bejne bizeta te interesuarit per njerez me poste te rendesishme,qe duan ti komrometojne e me pas ti akuzojne. Keto pergjime qe nxjerr PD nuk duhen pranuar se jane te pa autorizuara nga Prokuroria si te tilla jane te pa ligjeshme e natyrisht te sajuara.

  Reply to this comment
 8. MH October 16, 14:16

  Keto shtesa pergjimesh jane kuvendet qe parpergaditnin luften kunder individit dhe gjithe Rilindjes,per ti diskreditue me perspektive marrjen e pushtetit me revolucion ose me vote.Kur shperthyne u perfaqesune me ma te persosunen qe iu doli bllof.Tashti na servirin variantet gjoja te reja por qe jane bagazh ose ma mire rikupero i perpunimit te te pares,rrezerva paraqitjet te ma vonshme nese do skopjonte sic skopjoj.
  Vulen e ketyre maskarajve e vendosi sherri ne PE.Ku nji zedhenes i BE keshilloj.Keto i zgjidhni vete me institucionet e juaja .Keto nuk jane Meny per BE.Jo vetem kaq.Po keto te djathtet SHQUP-isa te shpuar ne tru te krijon dhe bindjen se nuk marrin vesht fare domethanien te konceptit shtet e jo te ndertojne shtet.

  Reply to this comment
 9. Adih October 16, 14:37

  Shperqendrimi i vemendjes ,fitim kohe ,per mos formimin e byrose se Hetimit dhe prokurorise dhe gjykates speciale.

  Dhe sa do e zgjasni o gjarperinj ,por skeni as edhe nje shanc .RECI po ju pret .

  Reply to this comment
 10. Babalja October 16, 14:49

  Doli prape ky bq?

  Reply to this comment
 11. C'a bohet kshtu October 16, 15:35

  Pse merreni me kete pederarin pasiv, me vajzen e mamakes qe flet flale te pista me kurven Duma (kjo do vetem KAR).
  Bajgave te SHQUP-it pasi hengren dreke ne Brukselme parate e taksapaguesve ngordhakaq shqiptar, iu be e ditur se n.q.s. kane fakte ti dergojne ne Prokurori e te mos bejne llapa llapa si gore.

  Reply to this comment
 12. alphade October 16, 16:03

  Keta socialistet jane “buke e mykur” ! Ore zoterin socia-
  liste qysh ju kane vene perpara me kopace ca horra e hu-
  ligane,vakabonde e mafioze dhe ju qe keni ne dore push-
  tetin prej 5 vjetesh rrini e beni sehir,ne pozita difensive,
  kur keta rrugace po bejne ligjin . Del nje vakabond si pu-
  na e Salianusit e jep “urdhet” : “Te arrestohen A. Veliaj,
  Drejtori i Pergjithshem i Policise” ! C’eshte ky vakabond
  qe i imponohet shtetit. Hidheni nga kati i pesembeshjete i
  15 katshit qe te mos i duket nami e nishani sebashku me
  banditet kryesore qe e kane bere corbe vendin deri ne
  Bruksel. Cfare shteti do beni ju more mjerane kur nuk vini
  ne hudute nje grusht rrugecerish e horrash duke filluar nga kryekrimineli e kryemafiozi me i madh,vicidolasi i
  shpellave te Tropojes. Pse nuk i vini prangat ketyre qel-
  besirave qe kane 5 vjet qe e kane bere corbe kete vend.
  Turpi i botes per te gjithe socialistet,sidomos kreun e tyre
  qe vetem rri e ben sehir dhe nuk ndryshon ligjet e Kushte
  tutes per te ngritur SPAK-un dhe BKH-it,jo domosdosh-
  merisht 84 vota sepse asnjehere nuk do ta arrijne kete
  numur deputetesh pa bere leshime qe do te prekin thelle-
  sisht Reformen ne Drejtesi dhe Vettingun, leshime qe kane te bejne me amnistine e mafias berishiane ne fu-
  shen politike,pasurore dhe te krimeve te panumurta te
  banditeve saliste.

  Reply to this comment
 13. I tille je , sa here qe hap gojen October 16, 16:06

  Si partim policpore fashiste qe jini … , eshte e kuptueshme , qe me felliqesira te tilla antiligjore e antidemokratike do te merreni ! Por , megjithate , kujt i plasi se ke apo nukk ke video te sajuara en te montuara ti ?! Ato nuk na hyjne ne pune neve si qytetare , por ti je i detyruar ti dorezosh ato ne prokurori dhe atje te administrohen si prova . Kush je ti , morfe idjot , qe leshon brockulla nga goja , te arrestohet ky apo ai ?! A e di ti , se kush e ka kete tager themelor ligjor , qe lidhet me te drejtat e njeriut ? A je pare ndonje here mne pasqyre , se cfar shtaze je katandisur ?!

  Reply to this comment
 14. I tille je , sa here qe hap gojen October 16, 16:06

  Si partim policpore fashiste qe jini … , eshte e kuptueshme , qe me felliqesira te tilla antiligjore e antidemokratike do te merreni ! Por , megjithate , kujt i plasi se ke apo nukk ke video te sajuara en te montuara ti ?! Ato nuk na hyjne ne pune neve si qytetare , por ti je i detyruar ti dorezosh ato ne prokurori dhe atje te administrohen si prova . Kush je ti , morfe idjot , qe leshon brockulla nga goja , te arrestohet ky apo ai ?! A e di ti , se kush e ka kete tager themelor ligjor , qe lidhet me te drejtat e njeriut ? A je pare ndonje here mne pasqyre , se cfar shtaze je katandisur ?!

  Reply to this comment
 15. alphade October 16, 16:25

  Edhe nje here:
  Thirrje socialisteve ……! Mos u merrni me horrat e delenxhijt e bandes se Sali Horrit qe pergjate 28
  vjeteve e ka bere corbe kete vend. Merruni me
  SPAK-un dhe BKH dhe mos u zvarrisni pas karroces
  se kalbur te bandes mafioze te Sali kryekriminelit.
  Banda pedeiste kete kerkon qe ju te vraponi pas gurit
  te hedhur nga nje vakabond,erotiku Salianusi. Eshte e
  dhimbeshme qe shqiptaret te degjojne e te perfaqesohen
  nga tipa te tille imorale deti ne gen qe perbejne turpin e
  pariparushem te parlamentit shqiptare. O tempora,o mores …..!!!

  Reply to this comment
  • Pse October 16, 18:56

   Z. Alfade , a nuk e dini se , per te miratuar ligjet perkatese , qe flisni ju , nevojiten votat e 2/3 te parlamentit ?! Kete gje e di mire emisari serb i Vicidolit , ndaj ai kerkon , bojkot te parlamentit , bojkot te zgjedhjeve , apo djegie te mandateve ! Mazhoranca , nuk mund ta coje deri ne fund procesin e vetingut , pa pasur edhe vota te opozites , e cila pengon vetingun , zgjedhjet , integrimin europian dhe paralizon funksionimin normal te parlamentit , te gjithe aparatit shteteror dhe krijon tension e situata konfliktuale ne vend , duke rrezikuar seriozisht sigurine kombetare, bile pa ndjere asnje pergjegjesi , si te ishte ushtri pushtuese !

   Reply to this comment
 16. Sallakja October 16, 16:55

  Si ka mundesi qe Shqiptaret qeverisen nga persona te kategorise Salinji ?
  98% e parlamentit jane njerez te kesaj kategorie, injoranca colta.
  Nuk eshte rastesi, eshte e pa mundur te jete rastesi.

  Reply to this comment
 17. MH October 16, 17:43

  Une mendoj qe me keto shpifsa te ndyre deri ne palcin e kurrizit e ne cdo gjymtyre te mos merret asnji deputet i rilindjes.Me keto hora le te merret vetem Prokuroria dhe te vendosin ne c’do shpije piken mbi ” i ” te kryejn detyren e jo shperdorim te detyres sic po veprojne plot kohe qe nga qershori i vitit 2013 e kendej.
  Keni mbeshtetje te forte edhe nga BE me rastin e fundit ne mbledhjen ne Bruksel lidhje me shpifjet per te mos u perfaqesue vendi nga Z.Balla.Dhe ikjen e llapaqenerve djathtiste nga seancat e mbledhjeve.

  Reply to this comment
 18. H October 16, 18:04

  Nuk meret pushteti duke përgjuar mas gardhit o kar me nyje.

  Reply to this comment
 19. Pse October 16, 19:25

  Shikohu more , se me duket qe je dhi nga frika , pa leri pordhet ti , qe na hiqesh si trim ! Si harrove kaq shpejt ?! Ty , ta dhjeu edhe Grida , mu ne mes te parlamentit , e jo te dalesh me not , nga mocali i bretkosave te SHQUP-it !
  Te duhet akoma ta stazhionohesh , per te cuar marmiden ne kalibrin e gejve te sotem te shume rregjur !

  Reply to this comment
 20. Fidel Kastro October 16, 19:43

  Jepi Salianji se i bere per hekura sahanlepiresit e rilindjes se, kur skane prova per tu kundervene shajne e te mallkojne !!!!

  Reply to this comment
 21. XXXL October 16, 21:25

  Fidel Kari, si te kam thene mos fol pa bere gojoren e rradhes….. bythe-qire i keq.

  Reply to this comment
 22. miri October 17, 03:59

  haaaa me lot.Po cfare kari se.Me zile.Vetem nje pederast ka shpresa ke nje kurve si salianji.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*