PD: Rama e pranoi rritjen e çmimit të energjisë

December 6, 2014 13:19

PD: Rama e pranoi rritjen e çmimit të energjisë

Përmes një konference për shtyp, Partia Demokratike deklaroi se Kryeministri Edi Rama pranoi zyrtarisht rritjen e çmimit të energjisë.

Drejtuesja e Departamentit të Energjisë dhe Burimeve Natyrore, Zana Guxholli deklaroi sot se rritja e cmimit sipas qeverisë do të jetë rreth 4.6 lekë për kw, pra rreth 22 për qind më shumë.

“Ky çmim i ri i qeverisë do të prekë 75 përqind të popullsisë, pjesën më të varfër e të pamundur. Edi Rama për shumë javë la në errësirë jo vetëm mijëra familje të pamundura për të paguar energjinë, por la në errësirë edhe projektin e saj për rritjen e cmimit. Më në fund e vërteta u bë me zë. Rritja e cmimit të energjisë u shpall. Ata që nuk kanë, do të paguajnë më shumë, dhe ata që kanë, do të paguajnë më pak”, tha ajo.

Sipas Guxhollit, qytetarët e treguan se nuk pajtohen me arbitraritetin dhe pandjeshmërinë e qeverisë. “Dhe qytetarët nuk do ta lejojnë këtë mënxyrë. Protesta popullore do ta ndalë të keqen”, perfundoi deklarata.

December 6, 2014 13:19
Komento

1 Koment

  1. iri December 6, 16:16

    Kjo eshte ajo keshilltarja e saliut qe ja mbushte pjaten plote popullit me perrallat per superfuqi energjitike, qe ishim bere ketu e kaq vjet , pa pike dinjiteti njerezor e morali politik, kuis si hjena per pergjegjesine
    direkte e personale qe ka . Ne vend ta mbledhe bishtin nder shale e struket diku , ben strucin akoma .Po per ata policat qe kane deri 13 vjet pa e paguar energjine, a mban kush pergjegjesi .? Do ju besoja juve andarteve pedeiste nese faturen e borxhit ne k.e, sh.ta mernit persiper ta paguanit ju (me leket qe kini vjedhur si kaste pa perjashtim),borxhin Vetem atehere ju lind e drejta te kerkoni llogari e te benit alibite tuaja.
    Edhe ti e ati yt ideo -lekisto- shpirteror , emer harruari sali duhet te futeni sa me pare ne burg si kriminele e shkaterrues te shtetit.Ik moj shtrige mere turpin me vehte po te ka mbetur nder

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*