PD: Rama është gati të zerojë konsensusin e arritur për 3 ligjet

Redaksia Online September 24, 2013 16:12

PD: Rama është gati të zerojë konsensusin e arritur për 3 ligjet

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Rama se po prish konsensusin për tri ligjet e integrimit. Në një deklaratë për shtyp në emër të partisë më të madhe të opozitës, deputeti Eduard Halimi, tha sot se Rama po cenon statusin e nëpunësit civil.

“Nuk mund të pajtohemi dhe mund të japim pëlqimin tonë për këtë cenim të rëndë që po i bëhet statusit të nëpunësit civil. Kjo tentativë është më shumë së një kërcënim, madje është një kërcënim brutal ndaj opozitës. Kryeministri Rama është ai që për 2 vjet me radhë bllokoi rrugën në marrjen e statusit të vendit kandidat. Rama është gati të zerojë konsensusin e arritur për 3 ligjet, akt i cili rikthen konfliktin me opozitën”, tha Halimi, duke theksuar se opozita do ta mbrojë me forcë konsensusin e arritur.

 

Redaksia Online September 24, 2013 16:12
Komento

7 Komente

 1. b.kanani September 24, 17:24

  Po mire mo zoti halim duhet te mbajme ne pune polica rrugor qe lejojne te thyhen rregullat e qarkullimit rrugor cdo dite cdo ore,te lejojne ca rrugac te bejne ligjin neper rruge.shikoni se keni fute ca mumje ne pune dhe tani po na tregoni kodin e nenpunsit civil.une them qe po vonohen shume nga pastrimi i karagjozeve qe keni futur ju duhet te veprojne me shpejt ne menyre qe ti gjejne njeriun punes .

  Reply to this comment
 2. Kol Shkodrani September 24, 17:36

  DITIRAMB PER EDUARD HALIMIN

  Jepi jepi o Halim
  kelyshi i Sales o kulim
  ish minister katundar
  tash vec leh si nje zagar

  Iku shkoi koha e ngjales
  mjaft i puthe bythen Sales
  s’je minister, s’ta var kush
  ishe e mbete karabush.

  Pirdh o pirdh o Halim
  injoranti me arsim
  fshataraku ne kryeqytet,
  aty ha a aty dhjet…

  Kol Shkodrani

  Reply to this comment
 3. Horri i Bulevardit September 24, 18:13

  E more liliput i partise, katunar i trashe e rregjimit berishian, kujton ti mor qen dhe zagar, se te degjon kush, Saliu te degjon dhe zgerdhihet me dashamiresine tende per kaken e Saliut, ha se te ben mire, por kur te helmohesh, mos kerko ndihme.

  Reply to this comment
 4. Naftetari September 24, 21:21

  Ik o liliput.

  Reply to this comment
 5. shamikuqja September 24, 21:57

  ik ore thuthuqi i sales kok loqe

  Reply to this comment
 6. Salep i ngrohte September 24, 22:47

  Ore Halim o derreke e derrit qe punon me dy kandele se dy te tjerat i ke te lagura (se je koqe), per cfare statusi e ke llafin more dertimen, per ata mitingashet dhe anetaret e PD qe me qeverine e Saliut e me ty bashke i kthyhet zyrat e shtetit ne HALE, sic jeni vete. Me ke kriter i fute ne pune ata lengaraqet, vetem me ate qe kishin teseren e PD dhe me diploma fallso pa mbaruar te mesmen ore toc. Po te jesh liliput i mencur beje nje video ti me shpellaret malok, duke i dhene BICIKLETES para Presidences se Nishanlliut, ke qe me kete prove e humbisni te drejten per tu testuar ore kar -agjoz

  Reply to this comment
 7. ramushi September 25, 09:25

  O halim kaqoli ,i haruat ju pushlleqet tuaja keto tete vite qe opoziten e lagnit me sh… ,tani erdhi radha tju lage ajo, bile tju menderose fare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*