PD: Rama hesht për kreun e Këshillit të Qarkut Vlorë

June 8, 2014 12:06

PD: Rama hesht për kreun e Këshillit të Qarkut Vlorë

Partia Demokratike u rikthehet akuzave ndaj kreut të Këshillit të Qarkut Vlorë. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja Laura Vorpsi tha se kryeministri Rama vazhdon prej 6 ditësh të jetë turist i bienales, ndërkohë që prej 6 ditësh i ka lënë drejtimin e Qarkut të Vlorës, një personi me precedent kriminalë.

“Duhej ta kishim vrarë vajzën që të mos kishim probleme, është shprehur gjatë rrëmbimit të pengut, në fillim të vitit 2000, në zonën e Siçilisë, Sadrit Danaj. Ky kriminel gjakftohtë, i cili nuk meriton veçse ndëshkimin e drejtësisë, është bërë nga Edi Rama kryetar i Këshillit të Qarkut. Bisedat e Danajt të përgjuara nga Policia Italiane dhe të publikuara nga La Repubblica, janë stili i një banditi me të cilin Edi Rama ndan pushtetin”, tha Vorpsi.

“Me heshtjen e tij, me arratisjet turistike, Rama vetëm zgjat agoninë e një pushteti të kriminalizuar, pushtet që nuk ia kanë dhënë qytetarët e Vlorës dhe të vendit. Nuk ka për të pasur bienale ku të falet Edi Rama me zullumet mbi zullume që po kryen çdo ditë”, shtoi ajo më tej.

June 8, 2014 12:06
Komento

9 Komente

 1. naim June 8, 12:57

  a koma nuk merreni me veten, kujtoni se me fustane e modes mondane do ti mbushni mendjen shqiptareve se po i qani hallet, kush ju beson me ,,,,,,,,,,,,,,,,,,thirrnin mendjes se i ka ikur koha kur jepni intervista ne avion se ju dogj shpirti per populin…………………….

  Reply to this comment
 2. tymi June 8, 13:32

  kush e ka radhen neser?

  Reply to this comment
 3. Ti June 8, 14:07

  Po Rama ka pune moj cupe te drejtoje nje vend te tere e jo si puna joteqe rrin gjithe diten para pasqyres duke bere prova se si do te dukesh ne konference shtypi, o ju hengert mortja ishalla te gjithe se bashku ty e aro qe ti servirin ato deklerata. Po a keni cipe njeriu apo derri, qe sju ben pershtypje asgje a doni ta shkaterroni cdo gje ne kete vend. Mbushu a felliqesire qe akoma keni goje e flisni, koha juaj ka perenduar!

  Reply to this comment
 4. Meteh June 8, 14:59

  Mir Silvi Bardhit qe i levizte femija ne bark nga gezimi,tronditja,derdellisja,hunguritja…kur fliste BABAI-Berisha,po ti moj Laura çfar do na perbetohesh per hajdutet e kriminelet 2B ? Sa ore rri zotrote ne pasqyre per te humbur gjurmet e puçrave te adoleshences qe te dalesh sa me e bukur si LULI.Se veç bukuris,gje tjeter nuk u shikon e degjon populli,pasi marrzit e medha qe kan bere 2B,nuk i lan as lumi.Po pse Rama e zgjedh kryetarin e qarkut?Per turizem shkoi Rama ne Itali?Ju po lehni si ai qëni ne zinxhir qe kerkon ndonje kothere buke qe te mbai shpirtin gjall se eshte duke cofur.Qepeni shpifjen se nuk u degjon njeri.Kjo per ty e per ata qe te diktojne ty.

  Reply to this comment
 5. Neser June 8, 17:21

  Mos perdor me tualet dil ashiqare.

  Reply to this comment
 6. Jozi June 8, 18:07

  SA ORDINERE KJO RUGACE VAJZ PER LEK SHET BY…..N

  Reply to this comment
 7. . June 8, 18:50

  “Droge-Divjaka” dhe Ceta-Veriore PD

  nje Cete-Horrash-Bucesh,Mashtrusish Verior, qe historikisht qysh ne kohen e Satrapit-Zog e kane mashtruar dhe vjedhur Shqiperine.

  Reply to this comment
 8. ani June 9, 10:39

  LERENI VORPSIN SE TE PKATEN KETE HERE NUK KA FAJ. FAJIN E KA RAMA ME KOKEDHIMEN QE U TALLEN ME VLOREN. SADRIT DANAJ PERVECSE ESHTE NJE SKAFIST I HERSHEM QE NJOHIN TE GJITHE NE VLORE ESHTE NJE INJORANT PA KULTURE PER TE CILIN TREGOJNE BARSALETA NE VLORE.

  Reply to this comment
 9. Antoneta June 9, 10:42

  Sadriti eshte vertete nje njeri qesharak nga formimi dhe nje kontigjent jo vetem per policine e vlores por edhe ate italiane. Por Koco Kokedhima e ka ortak ne biznes prandaj u be e gjithe kjo situate skandaloze ne Vlore. U zente buka e Vlores syte o Koco.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*