PD: Rama, Meta e Kokëdhima, njësoj përgjegjës si Agron Cane

August 16, 2014 20:33

PD: Rama, Meta e Kokëdhima, njësoj përgjegjës si Agron Cane

PD nuk ka vonuar të hedhë akuza në drejtim në maxhorancës lidhur me rastin e Agron Canes, që u denoncua sot nga një grua, të cilës i kishte kërkuar marrëdhënie seksuale me të bijën në këmbim të një vendi pune.

Në emër të PD, koordinatori Ervin Salianji, akuzoi maxhorancën, duke u shprehur se ky rast është modeli i tyre. Ai akuzoi krerët e të majtës se kanë vënë në krye të zyrave të shtetit trafikantë e njerëz me precedentë penalë.

“Edi Rama, Ilir Meta, Koço Kokëdhima, oligarkët e Shqipërisë, treguan sot se cila është fytyra e tyre e vërtetë, dhe deri ku shkojnë ata për të kënaqur interesat, orekset dhe epshet e tyre, duke shfrytëzuar pushtetin që kanë. Sekretari i Kokëdhimës, që kërkon favor seksual nga një e mitur, në këmbim të një vendi pune, nuk është historia personale e një pedofili. Është emblema e një oligarkie në pushtet, që abuzon me fuqinë që ka përtej çdo imagjinate, në thyerje të çdo ligji, kodi e nderi”, tha Salianji.

Në fund, Salianji u shpreh se Partia Demokratike e konsideron këtë një krim të rëndë, një akt të përbindshëm që bëhet kundër ligjit, moralit, normave e traditës dhe shtoi se përgjegjës njësoj sa funksionari i vogël i Sarandës, janë Edi Rama, Ilir Meta e Koço Kokëdhima.

 

August 16, 2014 20:33
Komento

17 Komente

 1. Meteh August 16, 20:44

  E harruan Ylli Pangon keta horra?Pango ishte Minister dhe ky mostra Cane nuk kishte asnje post zyrtar.

  Reply to this comment
  • drilon August 16, 21:23

   O zoteri je ne vete, nuk kane asgje te perbashket keto dy raste. Pangos i shkoi goca huaj ne 9 te darkes te shpia, ai ia kerkoi se e pa te disponueshme.
   Ky Canja i paska qejf minorene, akoma femije dhe t’ia sjelli ne shtepi mami perdore. Nje treshe aty me nene e bije edhe hajde te te fus ne pune tani. Pango eshte zoteri burre para ktij mo shok.

   Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi August 16, 21:36

   Meteh? Harruan dhe deputetin e pogradecit qe vdiq në aksident sepse bënte dashuri në makine? Harruan dhe jemin gjanën qe për këte pune e rrahu saliu ne zyrë? Harruan dhe ylli pangon qé e bën drejtor seksolog? Ehu sa kanë “harruar” këta!? Por sidoqoftë po e tha atsh e shqupit e ka thënë agjensia telegrafike kombëtare e thashethemeve dhe duhet ta besosh !!? Kot nuk thonë partia e dudllëkut? Tung!

   Reply to this comment
   • Dielli mbi KORAB August 16, 23:10

    Perse gazetari ja ka dorzuar videon Sali Berishes sot ne mengjes dhe nuk e dorzon ne polici??
    Fatkesisht kjo ngjarje po keperdoret nga ai qe perdhunoi nje popull te ter prej gati 23 vitesh dhe vazhdon te perdhunoje Partine Demokratike.

    Reply to this comment
  • Devolliu August 16, 22:37

   Duhet që ky pizevengu të shtonte: “njësoj si për mbërtheckat e Pangos, ishte përgjegjës Sali Berisha”.

   Reply to this comment
 2. A.K. August 16, 20:57

  Po kur doli Ylli kush ishte pergjegjes? Ju nxorret Top/Chanell se shkeli privacine.Behuni serioze pasi jeni kthyer ne qesharake.Kjo ju vjen nga mungesa ideve dhe kjo eshte fatkeqesi per vendin,Kjo qe beni nuk eshte opozite.

  Reply to this comment
 3. beni August 16, 21:53

  VETEM JU TE pd NUK KENI GOJE TE FLISNI….KY CANJA TE MARRE DENIMIN E MERITUAR DHE TE SHPORRET NGA ZYRAT E SHTETIT APO PS KURDO DHE KUDO KA NJEREZ ME DEVIJACIONE QE DALIN E BEJNE GJERA TE TILLA POR KY ESHTE NJE RAST I VECUAR KU NJE PROVINCIAL I JEP RENDESI VETES DUKE U HEQUR SI SEKRETAR APO KU TA DI UNE . BRAVO I QOGFTEB ASAJ ZONJES QE E DENONCOJI DHE AI TANI DOTE MARRE DENIMIN E MERITUAR…JU KENI TE DREJTE TE HESHTNI SEPSE JU JENIMKRIMINEKLE E HORRA …JU JENI ATO QE SHKATERRUAT sHQIPERINE DHE MBOLLET KORRUPSIONIN DHE HAJDUTERINE DHE TE GJITHA TE KEQIJAT…SHKATERRUAT ARSIMIN DHE GJITHE SHTETIN…KUR FLET EDHE KRIMINELI BERISHA PER KETE…ESHTE BERE SI QEN QE PRET RASTE TE TILLA POR NUK JU ECEN ME NE SHQIPERI…CANJA DO MARRE ATE QE MERITON DHE PIKE DHE SHTETI DO TE PASTROHET NGA NJREZ TE TILLE DHE NGA MBETURINAT BERISHISTE QE JANE AKOMA NEPER ZYRA.PLEHRA DHE KRIMINELE JENI JU PD SHE SALI BERISHA PRANDAJ HESHTNI.

  Reply to this comment
 4. A August 16, 22:52

  Kaq e dobet eshte PD si force politike sa do deshiroja A.Canen kandidat te se majtes per bashkine e Sarandes dhe Kosta Barjaben kandidat per Tiranen..! 100% keta do fitonin!

  Reply to this comment
 5. LINA August 16, 23:07

  O bo bo sa te pacipe jan !!!! edhe djale i ri me kete mendesi TURP tju vije ……..Egoist te cfrenuar.

  Reply to this comment
 6. jetnori August 17, 04:43

  Canja eshte nje individ qe do mare ate qe meriton po PD KUR DO TA MARE ATE QE MERITON? A ka organizem me pervers se PD ne Shqiperi?

  Reply to this comment
 7. Studenti. August 17, 07:54

  Te neveritshem keta “politikane” qe harrojne sot se “ç’kane ngrene mbreme”.Monstruozitete te tilla si ky i Canes,tepke si ai Pangos, kane ndodhur, ndodhin per dite e do te ndodhin.Vetem disa prej tyre zbulohen prej rrethanave,te tjerat mbeten thjeshte si thashetheme, qe trondisin nga brenda opinjonin.Perbrenda administrates se oborrit manjerat seksuale te oborrtareve ndaj grave jane te shumta dhe ne vendet e civilizuara kane çuar ne organizime “sindikale” Asnje nga keto sjellje te shemtuara nuk mundet te fshihen e te justifikohen duke perdorur njeren per tjeter siç bejne komentuesit e politikes partiake te modelit te vjeter.Faji eshte i njejte, por nje nepunes i nje zyre deputeti te nje rrethi nuk ka peshen publike te nje ministri te nje qeverie te nje shteti.Por lidershipi politikeberes i nje shteti te katrarure nuk i afrohet se vertetes kurre, se eshte mesuar te perfitoje duke nderruar kalimin here mbi ure e here nen ure.Ketu njerezit e sulltan Salariut te te Alzaursalistankatraures e pastrojne bajgen e vet me ane te shurres.

  Reply to this comment
 8. Sali Pango August 17, 10:12

  Kete djaloshken e ri qe paska futur Pd te jap lajmet ne vend te Larva Vorpsit, jua them me garanci se e kam pare ne krahe te Kristi Pinderit ne protestat e byth…rave, hapni kronike e atyre koheve dhe po nuk e pate kete fytyre pedereasti qe e ka te shkruar ne balle qe eshte byth shqyer

  Reply to this comment
 9. nastradini August 17, 10:18

  e keqja qe po semur kete Popull nuk mjafton te varim ne litar , Pangot e agron canet , qe te sherohet populli ………..
  Por ka ardhur koha te Varim SISTEMIN E GABUAR QE kemi krijuar.

  Reply to this comment
 10. PALOQJA IPD-SE August 17, 10:49

  ik more pedofilet e partise fashiste

  Reply to this comment
 11. Kollodoku. August 17, 12:00

  Doli xhaja neper ara, me dy qete e tij perpara,

  doli Lulzimja e bulevardit dhe e rruges se kombit, me Saliun e Gerdecit dhe Shkelzenin e Argiten, Ristan rakine dhe Paloqe thuthuqin dhe po duan te mbrojne shqiptaret nga pedofilet e Kokedhise.
  Mjere ky vend per keto manjake qe kerkojne te shiten per avokate te popullit. Ju flisni per koalicion qelbesirash por harroni qe jeni vete koalicioni i burrave dhe grave kurva. Ju jeni te njejte me ate manjakun e Kokedhise. Ju jeni zhvatesit dhe vrasesit e shiptareve.
  Ju jeni perdhunuesit e ketij shteti ashtu sic kerkonte te perdhunonte te mituren, ai pederasti i Kocos. Ju jeni felliqesira e ketij kombi.!!

  Reply to this comment
 12. oh ç'u plakem.. August 17, 13:10

  -..,ty s’te intereson problemi por pushteti,,,vetem kjo filozofi te zbret disa shkalle ne mase,
  Per mendimin tim fenomeni eshte emerues i perbashket qe i ka ngelur shoqerise ne kurriz dhe ju vetem po e perkedhelni fenomenin, te cilin e krijuat ne vite dhe nuk po jepni alternativa per zerim,
  ..analiza juaj shume e dobet dhe e pa shprese.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin