PD: Rama po çon përpara inkriminimin e administratës

August 24, 2014 14:49

PD: Rama po çon përpara inkriminimin e administratës

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama se po con përpara inkriminimin e administratës.

Përmes një deklarate, PD thekson se inkriminimi i administratës, i zyrave të shtetit, i zyrave të Partisë Socialiste dhe i Parlamentit, është një politikë të cilën Edi Rama po e con përpara me vendosmëri.

“Pjesë e kësaj politike, është mosreagimi edhe kur denoncohen rastet me prova e me fakte, edhe kur mbarë publiku tronditet nga kapja e posteve kyce prej trafikantëve, e personave me të shkuar shumë te errët kriminale.

Vetëm 3 sekonda pas 42 ditëve heshtje, zgjati llogaridhënia e Edi Ramës për faktin se ai bëri deputet një të dënuar për trafik prostitucioni në rrethana rënduese dhe për rrëmbim personi.

Kryeministri e mbylli këtë cështje duke thënë se atij i mjafton një fletushkë false penaliteti. Edi Rama mbylli syte para dosjes kriminale me fashikuj të tërë, për bëmat dhe dënimin me 7 vite burg nga Gjykata e Romës për deputetin e tij Ndoka”, theksohet në deklaratën e PD.

Në vijim theksohet se Rama sulmoi dje opozitën, kur u denoncua rasti më i fundit, i vendosjes në një pozicion aktiv në Drejtorinë e Lojërave të fatit të një personi të ndaluar në vitin 2009 në Turqi me 200 kg heroinë.

“Cdo ditë, por del në pah se trafikantët, rrëmbyesit e fëmijëve, tutorët e prostitutave kanë një mbrojtje dhe kanë një të ardhme të mirë me Edi Ramën. Nëse duan poste kyce në administratë, ua gjen Kryeministri. Nëse duan mandat dhe imunitet deputeti, ua gjen Kryeministri. Nëse duan Këshillin e Qarkut të Vlorës, sistemin e transportit të Sarandës, ujësjellësin e Patosit, shërbimet e Portit të Durrësit dhe të Prefekturës së Tiranës, Lojërat e Fatit, ua siguron Edi Rama.

Kur erdhi në pushtet, akti i parë që miratoi Edi Rama ishte kodi i etikës dhe në preambul u angazhua se përvec ligjeve do të ndiqet dhe morali e etika në qeverisje.

Që nga ajo ditë, Edi Rama ka bërë krejt të kundërtën, duke inkriminuar kudo e me kë të mundet, administratën dhe qeverijen e tij”, thuhet në deklaratën e PD.

August 24, 2014 14:49
Komento

7 Komente

 1. . August 24, 14:57

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Historikisht Verioret kane qene e “keqia me e madhe e Shqiperise”.

  Gjithe Bota
  ka specialista dhe teknike (si ne kohen e Everit) kurse
  shqiptaret u “dembelosen dhe c’thurren” qysh nga koha veriorit
  Ramiz Alija pastaj u bene “vrases dhe kurva” me drogen e
  veriorit tjeter shpellar krimineli Sali Bisha.

  Shqiptaret sot “dembelat, llafazane dhe mburravecet” me te medhenj ne Rajon.

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Reply to this comment
 2. Jozi August 24, 15:19

  KUSH FLET KRIMI VET

  Reply to this comment
 3. Damiano Damiani August 24, 15:46

  Nuk e kuptoni sa banale dhe sa legene qe jeni bere duke perseritur te njejten gje prej dy muajsh. jeni bere aq banale saqe edhe per ndonje rast te vertete nuk ju beson me njeri. Pastaj, mos harroni nje gje shume te rendesishme: Njerezit me te inkriminuar ne Shqiperi jane Sali berisha dhe, jo pak, edhe Lulzim Basha dhe ju i kini deputete dhe bashkekryetare partije. A thua, valle, ju besoni se shumica e popullit nuk i di keto?

  Reply to this comment
 4. doni August 24, 15:49

  pirdh se lirohesh o lul kurva

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi August 24, 20:38

   Thjesht llapaqenëri e ish-administratoréve te shtetit të inkriminuar të sali berishës? Rama po bën pirueta dhe kalamanllëqe në emerime por jo nga ato që thonë këta!? Këta e deformojnë tmerrësisht thelbin e problemit? Por,janë aq të molepsur saqë edhe sikur të thonë të vërtetën nuk i beson askush? Askush? Tung!

   Reply to this comment
 5. beni August 25, 05:29

  Hahaha kush po flet per inkriminim … flet hajduti i rruges Durres – Kukes, flet vrasesi i 21 Janarit, flet hajduti i bashkise se Tiranes…

  Reply to this comment
 6. gentian muho August 25, 05:53

  Po dhe gjithmone keq nuk e ka pd. Ja ne Vlore ke kryatrin e qarkut nje llum ordiner ish skafist hajdut Sadrit Dana qe ne Vlore e njohin te gjithe. Dhe prefekte nje kucovare me bema ne rini qe ka per bure nje xhepist llum me emrin Erion dhe per kunaat Pepon qe. Eshte nga skafistet me te njohur grabites e kriminel. Ne vlore e dine te gjithe. Po Rama pse ben sikur nuk i di? E pastaj e ka pd fajin gjithmon.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim