PD rrjedh që ditën e parë të Kuvendit, 2 vota pro Gramoz Ruçit

September 9, 2017 19:41

PD rrjedh që ditën e parë të Kuvendit, 2 vota pro Gramoz Ruçit

Ndonëse emri i Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi ngjalli reagime nga palët politike, sidomos të PD-së dhe LSI, rrjedhje votash ka pasur nga opozita.

Kështu, pas numërimit të votave për Ruçin, rezultuan 80 pro, të paktën dy prej të cilave janë nga PD-ja.

Votat kanë rezultuar 80 pro, 40 kundër, 1 abstenim, ndërsa deputetët e LSI nuk morën pjesë në votim.

Duke patur parasysh që PS ka 74 vota, 3 PDIU dhe 1 Tom Doshi, rezulton se 2  otat e tjera Ruçi i ka marrë nga PD.

Edhe vota e pavlefshme duket është e tyre.

Ndërkohë, pas shpalljes se Ruçit kryetar te ri te Kuvendit, kreu i PD-se Lulzim Basha ka dale nga salla duke iu bashkuar protestes se disa ish-te perndjekurve politike, të cilet ishin kunder kryetarit të ri të Kuvendit.

September 9, 2017 19:41
Komento

2 Komente

 1. Arben September 9, 22:51

  ORE NUK KA SHANCE TE KETE VOTUAR

  OPOZITA PER PD, JO PER GJE, POR

  PS KISHTE VOTAT KESHTU QE NUK PAGUAN

  PER VOTA EKSTRA.

  Reply to this comment
 2. Lili September 9, 23:05

  Berisha e basha…ah ah

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*