PD thirrje Veliajt: Lëre shown, mblidh këshillin bashkiak për banesat sociale

August 1, 2015 11:01

PD thirrje Veliajt: Lëre shown, mblidh këshillin bashkiak për banesat sociale

Në emër të këshilltarë bashkiakë të PD-së dhe aleatëve të opozitës, kreu i tyre, Leonard Olli i bëri thirrje kryetarit të bashkisë Erion Veliaj të lërë mënjanë shown mediatik dhe të thërrasë në mënyrë urgjente mbledhjen e këshillit bashkiak për shpërndarjen e banesave sociale.

Përmes një deklarate për shtyp paraditen e 1 gushtit 2015, të mbajtur para bashkisë së Tiranës akuzoi kryeministrin Rama se prej një viti mbajti të bllokuar procesin e shpërndarjes së banesave sociale dhe tani vijon zvarritjen.

“I kërkojmë të heqë dorë nga show mediatik dhe të nisë menjëherë shpërndarjen e banesave sociale e bllokur nga shefi i tij politik. Prej më shumë se 5 muajsh mbi 200 familje që kanë përfituar këto banesa privohen nga e drejta më humane të kenë një strehë banimi. Është e turpshme që shefi i tij politik ka bllokuar prej një viti këtë procedurë dhe tani e zvarrit. I bëjmë thirrje kryetarit të bashkisë të heq menëjherë dorë nga show dhe të thërras”, tha Olli.

August 1, 2015 11:01
Komento

8 Komente

 1. [email protected] August 1, 11:12

  kur antishqiptari….ben shqiptarin……..

  po kaq vite ,more muter,ku ishit ju ?

  usshhhhtt rrace e skaduar…………..

  Reply to this comment
 2. Mark uk August 1, 12:55

  Ruaj gjakftoftsin se eshte edhe koha e nxeht.Se po shpertheve ne trimeri beni nanine.

  Reply to this comment
 3. V.DUKA August 1, 13:30

  O zoti leonard, ty te shkoi ne mend apo te tha ndonjeri qe eshte planifikuar per te marre hyrje.
  Llogjikisht, pranohet opsioni i dyte, por me vjene keq qe kjo thirje me shume kuptohet keshtu:
  Ishalla e detyrojme kryetarin e ri t’i ndaj ndaj shpejt keto hyrje se mdryshe duhet t’u kthejme kandidateve ne lIstat qe kemi hartuar ‘HONORARET” SE NE I KEMI PRISHUR GJATE FUSHATES E ME GJERE DHE …NA DOLI BOJA PA FILLUAR… NA MORI LUMI.

  Deri tani per te qetesuar ndergjegjen kini konsideruar “ARRITJET” si rezultat i aftesive tuaja profesionale DHE JO ARRITJE FAL PUSHTETIT TE PERSONALIZUAR por nga sot e tutje nuk e kini me ATE PUSHTET prandaj LERINI BUDALLALLEQET DHE SHTROJUNI PUNES NE RASTE SE DONI TE KINI ARRITJE.

  Me respekt per lexuesit, V.Duka.

  Reply to this comment
 4. Toni August 1, 14:08

  Car lesh shown permend ti more olli-gay,po pse te mblidhet keshilli per banesat sociale kur ne ate liste ben pjese gardisti vrases i 21-janarit fshataroloku agim llupo,po mire more qelb SHQUP-i si i bie tani qe sapo i ardhuri Veliaj te mbledhe keshillin per te shperblyer klyshet+vrasesit e juaj ti car bone per 4-vjet ne bashki yyyyytttt ndyresire…

  Reply to this comment
 5. Kopaçe August 1, 21:39

  Shkerdhata burra deri dje ishin ne krye te Bashkise nuk i ndane per 4 vjet tani kerkojne llogari..

  Reply to this comment
 6. semanjaku August 1, 21:58

  O shef I emergjencave te sales leri ultimatumet po shko jepu cfar I takon shkodranave te permbytur se u premtove dhe sic vazhdoni te thoni ju I mbani premtimet. Kurr sjeni per tu bere te denje per tu respektuar dhe votuar.

  Reply to this comment
 7. perkthyesi August 2, 11:06

  Ruaj qetesine zoti Olli! Mos harro, qe 4 vjet, i pari i Tiranes i a futi gjumit, dhe nuk i a ndjeu per punet e Bashkise. Nje rast ekstrem i dembelizmit dhe paaftesise. Eshte shume thjeshte te japesh urdhra, por se pari, duhet te ulni koken e te turperoheni nga koha e humbur ne Bashki. Ta leme kryetarin e ri te punoje, pasi do kemi kohe ta kritikojme, ne se imiton paraardhesin e tij!

  Reply to this comment
 8. timi August 4, 17:34

  po ju i rate me dore per kaq vite me rradhe dhe tani doni te beni parimorin dhe te mencurin ,ju te sillni zorret ne gryke.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim