PD thyen bojkotin për Barroson, sot në Parlament

June 29, 2014 14:47

PD thyen bojkotin për Barroson, sot në Parlament

Më pak se një javë nga marrja e statusit të kandidatit, Shqipërinë e viziton kreu i institucionit që rekomandoi 3 herë statusin për vendin tonë, Presidenti i Komisionit Europian, Hoze Manuel Barroso.

Sipas Ora News, e cila u referohet burimeve të sigurta, në Parlament do të jetë ditën e henë edhe opozita shqiptare, e cila ka bojkotuar seancat plenare pas vendimit për të përjashtuar për 10 ditë nga punimet kuvendore ish-kryeministrin Sali Berisha.

Mësohet se gjatë qëndrimit në Tiranë, ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit,  Barroso do të takojë edhe liderin e opozitës Lulzim Basha në ambjentet e institucionit të Bashkisë së Tiranës.

Hoze Manule Barroso është në fund të mandatit të tij në drejtim të KE. Gjatë bisedimeve me krerët e shtetit ai pritet të diskutojë për detyrat dhe 5 prioritetet që duhet të plotësojë Shqipëra për të hapur negociatat për anëtarësim në BE.

June 29, 2014 14:47
Komento

6 Komente

 1. edi June 29, 15:17

  Mban ‘QENI BREKE’ qe te mbaje PD-ja BESE.

  Reply to this comment
 2. P.A.B. June 29, 15:44

  Hoze, duke bere qokat e fundit ne fund te mandatit, po shikon per ndonje pune andej kendej, Nese s’gjen gje persmari [muaj me pare ja kish vene syrin NATO-s] njohjet qe ka do shfrytezohen privatisht me “kosulta e koncesione”. E ku me mire se ne vende te turbullta mund te beje derman “nje mik i madh”…

  le t’ja fillojme me nje post Keshilltari-falas.

  Reply to this comment
 3. eglantina June 29, 19:23

  shyqyr se te pakten do dukemi sikur jemi te bashkuar, por qe ne fakt nuk jemi…

  Reply to this comment
 4. . June 29, 19:27

  ———————————————————————————————————————–
  Historikisht,

  verioret pra dhe Ceta-Veriore PD,

  jane njerez te pabese, llapaqene, mashtrusa, te dhunshem ndaj kultures dhe civilizimit dhe shume “dembela”.

  Nuk cuditemi me keto “ecejake”, “majtas-djathtas”, “c’thuhet sot peshtuhet neser” … etj.

  Ceta-Veriore PD eshte nje Cete-Moster Injorantesh qe vec turperon Shqiperine.
  ————————————————————————————————————————

  Reply to this comment
 5. per Edin June 29, 19:32

  ******************************************************
  Edi ….

  I bukur citimi mesiperm i joti:

  “Mban ‘QENI BREKE’ qe te mbaje PD-ja BESE”.
  *******************************************************

  Reply to this comment
 6. lte June 29, 20:35

  kllaunet e pd,me dy fitura njera e dukshme e pa dobishem per Shqiperin,ndersa tjetra e pa dukshma ne prezencen e te huajve shtiren si te kulturuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin