PD: “Toni i Kombinatit”, mik i dyshes Rama-Meta

March 15, 2015 12:12

PD: “Toni i Kombinatit”, mik i dyshes Rama-Meta

Partia Demokratike, përmes një deklarate për shtyp, ka pretenduar këtë fundjavë se ndërmjetësi i dyshuar mes porositësit të vrasjeve të dy deputetëve dhe atentatorit, është pikërisht një mik dhe klient i afërt i pushtetit, i cili ka lidhje me dyshen Meta Rama.

Duke publikuar një dokument, të cilin në selinë blu e konsiderojnë si dëshmi e përfshirjes së Ilir Metës dhe Edi Ramës në historinë kriminale të bërë publike nga deputeti Tom Doshi, PD aludon se edhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është vënë në dispozicion të mbulimit të gjurmëve dhe largimit të dëshmitarëve.

Si doli nga Rinasi Toni i Kombinatit, kur ishte një person në kërkim? Me urdhër të kujt?”, ka ngritur pyetjet nga selia blu deputeti Bashkim Shehu.

Sipas akuzave, para të cilave ndodhet Ilir Meta si porositës i vrasjeve, Toni i Kombinatit ka luajtur rolin e ndërlidhësit, pra të gjetjes së atentatorit dhe çuarjes së planit deri në fund. Policia vetë e ka konfirmuar me anë të këtij dokumenti, që Toni i Kombinatit është përfshirë në këtë skenar të eleminimit të dy deputetëve, pasi e ka shpallur në kërkim me datën 8 shtator të vitit 2014, për akuzën e “vrasjes me paramendim të kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë”. Që Toni i Kombinatit është mik dhe klient i dyshes Meta-Rama, e tregon fakti se pikërisht ditën që është nxjerrë për të urdhëri i kërkimit, ai ka kaluar lehtësisht përmes Rinasit dhe është zhdukur drejt Gjermanisë. Një lëvizje e qartë për pengim të hetimit, dhe fshehje të krimit. Por Ilir Meta i ka mbajtur kontaktet me të, pasi dërgoi Spartak Brahon për ta sjellë në Shqipëri dhe për ta vënë në shërbim të alibisë së tij, në shërbim të fabrikimit dhe manipulimit të çështjes. Në shërbim të pengimit të drejtësisë dhe fshejes së krimit”, ka thënë Shehu.

March 15, 2015 12:12
Komento

5 Komente

 1. qerosi March 15, 14:04

  o legenat e pd lat nam parti leshi jeni

  Reply to this comment
 2. shqiptar sharri. March 15, 14:13

  epo,mir pra pasi kta qenken shok me tonin,atehere bejni nji donencim ne prokoruri dhe per shoket e juaj qe keni pas shoqri me ilirin,pra fillone nga salushi i vucidollit dhe fatmir mediu e lulzime basha,pra krejt shoket e ilirit,te majt e te djathte,bejni donencim.

  Reply to this comment
 3. LOVE March 15, 14:28

  cfare ka per te thene Tahiri me floket me xhel per kete ???

  Perse Toni i Monikes , me te njejten akuze qe rendon mbi Bamin ,ky qendron ne burg dhe Toni bredh si star i shoqeruar me pare nga makinat e policise ,pastaj me baba Takun ??
  Perse Toni nuk eshte ne burg ???????? Ai eshte shpallur dhe ne kerkim ???

  sigurisht fajin e ka saliu …ah jo tani armiku i kllases eshte Doshi …
  fajin e ka Toma ….ka faj se nuk vdiq …duhet ti kishte lene ta vrisnin

  Reply to this comment
 4. info analitike March 15, 16:35

  Meqe Dita nuk ka pasur miresine te beje me dije arsyet e doreheqjes se drejtorit te portit te Durresit:
  http://gazetatelegraf.com/ja-letra-qe-detyroi-drejtorin-e-portit-te-jape-doreheqjen/

  Gjithe ai sulm kunder Tom Doshit ndersa krimbat e tjere punojne ne heshtje.

  Reply to this comment
 5. "Horri i Bulevardit" March 15, 20:33

  PD-ista, i ka zene zekthi, prandaj ne qofte se doni ti rehatoni, qe te rrine urte, duhen perdhunuar ne grup.
  Eshte e ditur shkencerisht, qe homoseksualet, jane shume te rrezikshem, kur i ze histeria, kthehen ne bisha, se suma e tyre komandon levizjet.
  Prandaj rilindja duhet te pezulloje vetem nje dite kushtetuten, qe perdhunimi i PD-dherave, mos te quhet krim dhe do te shifni qe do rehatohen.
  Duhet pezulluar kushtetuta gjate kohes se perdhunimit, se ka shume munsi, qe ndonje i rendesishem, te dali i paknaq nga kjo histori dhe tju akuzoje se keni shkel kushtetuten.
  Zgjidhja per PD-istat, duhet pare si problem hormonal, jo si problem politik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*