PD: Tre drejtues në Korçë, probleme me drejtësinë

April 16, 2014 11:31

PD: Tre drejtues në Korçë, probleme me drejtësinë

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj qeverisë për emërimet e reja. Në një konferencë shtypi sot në mesditë, zëdhënësja Laura Vorpsi tha se tre zyrtarë në Korçë janë të dënuar nga gjykata ose nën hetim. “Drejtor i Metrologjisë është emëruar Muharrem Meko, ish-kryetar i PS-së në Korçë, i dënuar nga Gjykata për veprën penale të pengimit të vendimit gjyqësor.

Në krye të kualifikimit profesional, është emëruar Anxhela Taho, kryetarja e FRESH-it, e cila është e përfshirë në hetimet e prokurorisë si organizatorja e blerjes së votave për zgjedhjet lokale në Korçë, e kapur në flagrancë me zë e me figurë.

Drejtor i Shërbimit Pyjor në Korçë, është emëruar Arsen Selimi, ndaj të cilit një gjykatë në Amerikë ka vendosur t’i refuzojë qëndrimin atje dhe ta kthejë në Shqipëri me akuzën e dhunës në familje dhe të mashtrimit”, tha Vorpsi.

Ndërkohë, i menjëhershëm ka qenë reagimi i drejtorit të Metrologjisë në Korçë, Muharrem Meko. Ai ka sqaruar se nuk ka bërë asnjë ditë burg dhe për këtë është gati të paraqesë dëshminë e penalitetit.

“Nuk kam bërë asnjë ditë burg, me përjashtim të vitit 1997, kur na persekutonte regjimi i Berishës. Që atëherë nuk kam pasur asnjëherë probleme me drejtësinë”, tha ai.

April 16, 2014 11:31
Komento

10 Komente

 1. TROJA April 16, 11:43

  Si ka mundesi qe na injoruan keta palo deputete qe kane vendosur te tille njerez ne drejitim,kudo ne shqiperi? A jeton ne Shqiperi Edvin Rama,a e mashtrojne deputetet e tij? A e di Edvini se po u verifikuan diplomat dhe masterat,e mara nga shume drejtues do dalin te fallcifikuara? E injoruan PS,dhe njerezit e ndershem,e te afte,njerezit qe kane sakrifikuar ne 8 vjet baterdine e PD.Kaq keq po ç’faqen sa i lene hapesire njerezve te PD,te akuzojne ne kete menyre?

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit April 16, 12:10

   O shpellar, hidhu perpjet ai Edvini ju ka bo ju, me hije, tani nuk shifni ne endra me saleshin, por do shifni cdo nate, ndoshta edhe diten, Edvinin.
   Por ska gje mos u merzizni, se Edvini do ju hapi vende pune atje ku ndjeheni me mire, dru me pre, por edhe pyjet ju saleshet i prete, prap mos u merzisni, do ju hapim prap pune, sjemi si ju saleshet e shpellave.
   Shife endren me Edvinin, por mos guxo me vra vehten, se vetem Grida do gezohet, qe do ket perseri nje lajm, ti shkon tek te shumtit dhe shpellaret qe ke ne familje, javen e pare do te qajne, javen e dyte sdo te pjerdhin me.

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi April 16, 14:35

    Horri e keni drejt . Akuza bajate. Ky meko ka qënë gazetar dhe eshte njeri i nderuar. Ka pasur perplasje te forta me gjithe te shoqen me berishizmin. Eshte njeri i mire. Nuk e di nese ka bere burg ne kohen e berish-97-ës? Por dhe akuzat e tjera nuk qendrojne sic me thone disa miq nga korca. Berishizmi i dashur krijon vetem vrima ne uje sa per te bere rremujë. Nderime mik dhe horr gjerman!

    Reply to this comment
 2. Marin Gashi April 16, 12:06

  Te tre akuzat jane qesharake, nuk kane asnje baze ligjore, jane tymnaja qe shperndan ceta e Ali Baba saliut dhe 40 krimineleve e hajduteve te tij.

  Reply to this comment
 3. Analisti April 16, 12:10

  Kjo PD eshte kthyer si Partia e Punes e Enver Hoxhës, nje here e nje kohe, qe kriterin e pare bazë per tu vendosur ne parti dhe ne drejtim e kishte politik. Po te kishe qenë edhe i akuzuar, por pa u denuar, deklarohej me biografi te keqe. Ashtu po vepron edhe PD e sotme.
  Ne fakt, po ti marresh një për një te gjithe deputetet e PD-se, jane me biografi jo te mire sepse kane pasur pune me drejtesinë, madje disa jane edhe te dënuar. Po te shtojmë ketu edhe shumicen e deputeteve te PD-se qe kane qenë bashkepunetore te Sigurimit te Shtetit, del se PD eshte e felliqur plot e përplot nga biografia. Ka më biografi te keqe se Lulzim Basha apo Sali Berisha qe kane vjedhur e kane vrare popullin pa mbarim.
  Si kane guxim dhe marrin si shembull ndonje nepunes te thjeshte te PS-se qe eshte i denuar, kur per vete janë deri ne fyt. Kujt i bën pershtypje!
  Prandaj, deklaratat e bukuroshes seks te PD-së, Laures, nuk i ben më pershtypje njeriu. Le ti bien legenit se i degjojne vetëm idhtaret e tyre, se popullit nuk i behet vonë për keto deklarata.

  Reply to this comment
 4. Ti April 16, 12:17

  Ik moj pacavure e felliqte!

  Reply to this comment
 5. Preza April 16, 15:53

  PD po perdor tymin dhe shashkat per te depersonalizuar te emruarit e PS dhe per ti paraqitur ata si te korruptuar.
  Por ka nje pergjigje te dobet te Qeverise dhe strukturave te saj per te publikuar per dite krimet e renda qe Salihanet i kryen gjate tete viteve ne kurriz te ligjit, shtetit dhe publikut.
  Qeverisja e PD ka qene spektakolare persa i perket burgaxhinjve drejtues, militanteve injorante, krimineleve ordinere ne qeverisje, hajduteve te pashoq, etj, etj me ne krye emblemen e pazhvillimit, injorances, dhe prapambetjes Sali berishen.

  Reply to this comment
 6. fat man April 16, 17:12

  Laureshe me ate pullumbeshe qe ke ti do t’i ngjitesh shume shpejt shkallet e PD. Vetem mos harro te hash rracionin e mutit te Bishes, sic kane bere Bogdani, Strazimiri, Virgjeresha Erla Mehilli e plot te tjera qe rrine ne semafore.

  Reply to this comment
 7. kristo April 16, 17:50

  kjo vajza e formimit profesional eshte shembull i njeriut te kulturuar dhe me integritet.femijet tane jane duke u pergatitur profesionalisht ne saje te transformimit teresor te kesaj qendre.ato njohuri qe merren aty per dy muaj nuk merren per kater vjet ne shkollat tona profesionale qe per fat te keq jane inekzistente.

  Reply to this comment
 8. pelivan April 16, 18:39

  Cte ka gjet moj bukurane…
  Qe ben’ tellallin per dite?!
  Ben nje M… mbi ato pare,
  Ne se nuk hyn tek rruspite!…

  O moj bukurane flutur…
  Lulekuqe e partise!
  Ata,t’a kane me te futur,
  Se jane soj i poshtersise!…

  Qysh duron,dreqi ta haje…
  ne partin’ e nje zagari?!
  Ti je trendafil maji…
  Z’vlen per hund’ te nje shpellari…

  Ik,ne se mundesh ik…
  Mos derdh me vrerin e tyre!
  Se je mjalt qe pikon pike.
  Nuk je kllir’ e kesaj letyre…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim