PD: Vëllai i Fatmir Xhafajt, i dënuar në Itali për drogë

May 9, 2018 11:54

PD: Vëllai i Fatmir Xhafajt, i dënuar në Itali për drogë

Partia Demokratike ka publikuar dokumentet e ardhura nga Italia, ku sipas saj, rezulton se vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj është i dënuar me 7 vjet e dy muaj burg në shtetin fqinj.

“Xhafaj gënjen dhe është plotësisht në dijeni se vëllai i tij Agron Xhafaj, allias Goni është dënuar me vendim gjyqësor në Itali dhe se nuk ka vuajtur asnjë ditë nga dënimi i dhënë, duke jetuar nga 2013 e këtej në Shqipëri”, tha deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj.

Sipas këtyre dokumenteve, që disponon PD-ja, Agron Xhafaj është dënuar për pjesëmarrje në grup kriminal që kishte për synim trafikun ndërkombëtar mes Europës dhe SHBA të lëndëve narkotike, marrëveshja mes grupeve kriminale në njërën prej të cilëve bënte pjesë dhe Agron Xhafaj.

o.j/dita

May 9, 2018 11:54
Komento

35 Komente

 1. fteri May 9, 12:09

  Bejë-Ali ,
  …PD-ja si parti e krimit ,vrasjes ,vjedhjes , flakës dhe zjarrit,duhet të japë llogari për krimet e sajë . Shikoni njëherë krimet e përbundëshme të vrasjeve të shqipëtarve,veçanrisht denancimet që do bëjë aktualisht Izet Haxhija kundër krimeve makabre te babajt tuaj shpirtëror S.Berisha ,pastaj bëni zhurmë me vëllajn e F.XHafajt ,në itali etj…

  Reply to this comment
  • Lol May 9, 12:28

   Ok, tani do ta informojme PD si mendon Fteri per rradhen e denoncimeve. Besoj ne pergjithesi po thua kete renditje te ndjekim te denoncojme dhe te denojme sipas rradhes:
   1) PD
   2) LSI
   3) PR
   4) FRD
   5)LZHK

   pastaj po pati kohe, po pa u nxitu PS.

   Reply to this comment
   • Lol 2 May 9, 12:44

    Dhe une shume dakort jam me Lol.
    Bile PS mos te hetohet fare se nuk del koha. 🙂

    Reply to this comment
   • fteri May 9, 16:52

    Replik për LOL nr.1,dhe LOL nr.2
    Krimi nuk ka ngjyrë e parti ,si për Lol 1 ,dhe për Lol 2 , ai është krim,si -për PS-në , për PD-në dhe të gjitha partitë e tjera në shqipëri .Ky është ligji,por pastaj vjen radha maliqit .

    Dhe “maliqi ” i PD-së ky Ali-Bej ka degraduar në një parti gënjeshtrash e shpifjesh .

    Të bëshë opozitë një qeverie dhe veçanrisht një ministri të brendëshëm me gënjeshtra që fatet e kombit shqipëtar na qënkan te “droga e vllajë i ministrit Xhafaj ” që e paska dënuar drejtësia në Itali e këtë dënim në Itali PD-ja e tonelatave të drogës Lazaratit baba Saliut e paraqet si krim në shqipëri ,si pik të fortë përpara akuzave të vrasjes së Azem Hajdarit ,vrasjes së mijra shqipëtarve në grushtin e shtetit 97-98-tës , të djegjes në zjarr të 26 vetve ,300 të plagosurve,400 shtëpi të djegura në Gërdec ,të pushkatimit me armët e gardës së shtetit garnizon të S.Berishës të katë qytetarve me 21 janar ,etj,etj me radhë krime të zeza që i bëri PD-ja këtijë vendë nuk ka prokuror e vajtore që i rreshton,KJO ËSHTË TË gënjesh e TRADHËTOSH TË VËRTETËN DY HERË .

    Përse tërbohen “Bejtë e Alibajtë” e Sali Berishoviçit ?-Jo për atdheun e shqipërinë ,
    Jo për reformën e drejtësisë ,
    Jo për Weting-un,
    Jo për integrimin e shqipërisë në BE.
    Po vetëm për xhepat e tyre ,dhe për të shpëtuar kokën e tyre të gjakosur e njollosur në krime ,për ti shpëtuar ,prangave të drejtësisë që i presin, S.Berishën dhe klanin e tijë të PD-së .

    Prandaj S.Berisha e L.Basha ,Munika K, bëjnë thirrje për armatosje të popullit ,për e revulicion të dhunshëm goditni ,digjni ,thyeni xhamat .etj , bëjnë thirrje destabilizuese ,vetëm për të ndërprerë ,proçesin e reformës në drejtësi, për të ndalë reformën e ndjekjen penale kundër fakteve e akuzave të ishë truprojes tij Izet Haxhisë .

    PD-ja dhe Bej -Alitë e sajë kërkojnë të ndaln reformën në drejtësi dhe të ndrrojn qeverinë,se e dinë se Edi Rama dhe F.Xhafa jan politikanët më të vendosur për të çuar shqipërinë përpara dhe reformën në drejtësi,
    të cilën e kan çuajtur si Çlirim i dytë i shqipërisë.

    Këtu është dallimi esencial midis kriminelve dhe atdhetarve që kërkojn të bëjnë shqipërinë,nga gjungël krimi në shtet europian !!!,e kuptove Lol-1-2 ?….

    Reply to this comment
  • prizem May 9, 16:57

   ….dhe vellai i Enkelejd Alibeaj eshte arrestuar per trafik droge ne Gjermani. Eshte koha qe edhe Fatmirin edhe Enkelejdin ti internojme ne Shtyllas…..Na mbyten idiotet, o tempora, o more….

   Reply to this comment
 2. Guri May 9, 12:15

  me lajme te vjetra duan te bejne buje keta! Ishalla ka njerezia sy ne balle te lexoje paaftesine e ketyre burokrateve dembel e genjeshtar, parazit dhe mushkonja

  Reply to this comment
 3. korçari May 9, 12:16

  Z.Alebeaj si palaço qe je duhet te te rikujtojme se sistemi monist ku denoheshe kur kishe “biografi “te keqe kur kishe te denuar nga familja nga regjimi apo te aratisur ka 30 vjet qe ka mbaruar sot secili pergjigjet per fajet e veta para ligjit .Siç duket nuk ke harruar kur protestoje me fotot e bllokmeneve ne dore ske ç’ti besh zakonet e vjetra nuk harrohen.Njerez pa personalitet funderina.

  Reply to this comment
  • Tironci May 9, 12:51

   Korcari,mos si e ema e Zeqos ne maj te thanes.Nuk po them se Alibeaj eshte burri i mire,dhe as qe Xhafaj ka faj per zullumet e vellait te tij.Por ne rastin konkret ka konflikt interesi… sepse pozicioni i ministrit Xhafa ja kerkon qe te arrestoj vellain e tij ! Pyetja qe duhet ngritur eshte: Pse ska ardhur kerkese ekstradimi nga Italia ? Dhe nese ka ardhur kush e ka fshehur ?

   Reply to this comment
 4. FORSTER May 9, 12:19

  Zoti Alibebaj mire ben qe I komenton here mbas here keto emra te panjohura ,por vehten tende a e di qe edhe ti je I ngaterruar me keto pune ,apo ti e ben si puna e Hoxhes ,por si s’te degjuam kur Argita -Malltezi kerkoi nji firme =me=3.000.000.Euro apo bemat e SHkelzen Bishes ne tragjedine e Gerdecit I cili ne bashkpunim me Fatmir Mediun bene Miliarda dhe zotrote se hape gojen ,ik o frikacak e lepi ndonji koske qe te hedh Zeni.

  Reply to this comment
 5. Andi May 9, 12:25

  Ore keni pasur kryetarin tuaj Minister te Brendshem e akoma vazhdoni. Lat nam. Pse nuk mori masa kur ju na paskeni dosje? Apo flinte si gjithmon

  Reply to this comment
 6. ari May 9, 12:26

  Dhe kjo na qenka gjoja dosja sekrete qe do te publikonte PD. Hahaha ca opozite pa pike argumentash

  Reply to this comment
 7. Jimi May 9, 12:26

  Bej Ali! Edhe ti ke nje vella te denuar ne Gjermani!

  Reply to this comment
 8. ali May 9, 12:28

  Dhe kjo na qenka gjoja dosja sekrete qe do te publikonte PD. Hahaha ca opozite pa pike argumentash

  Reply to this comment
 9. ana ana May 9, 12:30

  Kta nuk kane ca bejn e vazhdojn avazin. Kam pershtypje qe do futen edhe ne cader tani. Se rreth nje ideje vertiten.

  Reply to this comment
 10. petriti May 9, 12:37

  Nqs eshte I denuar te kryeje denimin qe meriton, vellai I xhafes apo I kujdo qofte, por nuk kuptoj si u ka shpetuar ju si ministra te drejtesise qe nuk e keni ekstraduar te denuarin, apo ne ate kohe ishit te korruptuar. Po si do te behet me ata kriminele si puna juaj qe kane kryer krime nga me makabret, si ’97 e ’98 ku u vrane me shume se 5 000 qytetare te pafajshem, gerdeci, 21 janari e sa e sa te tjera, dhe akoma nuk jane gjykuar e denuar per keto duhet te dilni ne media dhe te jepni llogari dhe mundsite se si do te zgjidhen, apo duhet te veproje kanuni I lekes? Kriminele dhe hajdute.

  Reply to this comment
 11. jani May 9, 12:39

  Pupupu si na i katandisi PD ky idiot me kta kllouna. Jeni bere si papagaj o budallenj na turperuat

  Reply to this comment
 12. s.g. May 9, 12:41

  Ali baba ti duhesh denu jo për shpifje por që e ke fytyren e hajdutit

  Reply to this comment
 13. europiani May 9, 12:46

  Nuk eshte problemi ketu qe keto lajme jane te reja apo te vjetra, ketu problemi eshte qe kjo parti qe keta perfaqesojne kur do behet parti demokratike se deri tani ajo eshte nje parti fashiste. Pse theme kete? Sepse ne boten qe jetojme sot une s’kam asnje pergjegjesi per vellain tim, bile as per djalin tim apo ai per mua. PARA LIGJIT , TE GJITHE NJESOJ. Keta si zoti Ali-beu nuk e kuptojne akoma se nuk luftohet me biografi dhe lufte klasash, ndryshe nuk jane keta ne nje sistem demokratik akoma me mendjen e tyre. Hiqni dore nga marrezirat dhe respektoni lirine dhe demokracine qe i meruat njerezit ju pseudopolitikane te vetemruar e te vetezgjedhur, ju bashibozuke qe u ka ngele ora ne vitin 1946. Ora sot nderrohet ne menyre automatike, e dini? Nuk ju perkrahin njerezit e mençur per idiotesite dhe djallezite tuaj, ngelet duke lehur çdo dite e duke denoncuar per gjera qe pergjegjesine e ka ai qe e ben dhe jo une, o Ali-beu me gjithe kuçkat e tua!

  Reply to this comment
 14. Arben May 9, 12:46

  SHUME E VERTETE

  Reply to this comment
 15. MH May 9, 13:00

  Rradha po vjen fjalen e ka Izet Haxhia!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Teper korrekt qe ti vihen hekurat Agron Xhafes.
  Shteti qe kerkojme asht i te drejtes te barabarte pa dallime te asnjerit para ligjit,kushdoqofte.
  Rradha asht shume e gjate.Te fillohje te merret me arrestimet nga ma kryesoret qe i shkaktune vendit dhe popullit mjerimin “demokratik” te Sali qen Berishes.Duke fillue tek “Druni i Arres” i Genci shtrembalucit,qe te shtin friken ta shikosh bukurin e surratit te tij vra lijet,e deri me sot.

  Reply to this comment
 16. Lisi May 9, 14:05

  Vëllai i Bill Klintonit ishte drogaxhi, këtë e thotë vetë Klintoni .
  PD t’i dërgojë një leter Kongresit amerikan !

  Reply to this comment
  • intelektuali May 9, 15:20

   Bill Clintoni jo vetem e thote, por kur u be President mori persiper pergjegjesine e vellait te tij pijanec dhe drogaxhi, Roger Clinton, qe e kishte futur vete ne burg vellane e tij, kur ishte guvernator i shtetit Arkanzas, ja cfare thote Wikipedia:

   “…Gjatë fushatës presidenciale të vëllait të tij, por edhe me pas Billi u be president, Roger Clintonit iu dha emri i koduar “Dhimbja e Kokës Presidenciale” nga Shërbimi Sekreti Shtepise se Bardhe për shkak të sjelljes së tij të diskutueshme me pjet alkoolike dhe perdorim te droges. Në janar të vitit 2001, Roger Clintonit iu dha një falje mjaft e diskutueshme presidenciale nga vellai i tij për një zotërim të vjeter te kokainës në vitin 1985 dhe i u fal dënimi i dyfishte për trafik droge sipas ligjit te shtetit te Californise, ne LA qe nuk mer parasysh denimet ne shtetet e tjera te SHBA, megjithese Roger Clinton kishte kaluar kohë te gjate në burg federal për shpërndarjen e kokainës në një operacion policor të autorizuar nga Guvernatori i atëhershëm i shtetit Arkansas, qe ishte vellai i tij, Bill Clinton. Falja Presidenciale me dekret te posacem lejoi që dënimi i Roger Clinton të hiqet nga dosja e tij penale ne perputhje te plote me ligjin ne SHBA dhe u krye ne nje forme krejt transparente per shoqerine civile ne SHBA…”

   Lexoje kete dhe krahasoje me hetuesin mashtrues te Enverit dhe Minister i Edvinit, Fatmir Xhafaj qe mohoi duke genjyer si magjyp per krimet e tij pa piken e turpit dhe te moralit qytetar kur u ballafaqua me viktimat e tij ne TV.

   Reply to this comment
 17. intelektuali May 9, 15:22

  Bill Clintoni jo vetem e thote, por kur u be President mori persiper pergjegjesine e vellait te tij pijanec dhe drogaxhi, Roger Clinton, qe e kishte futur vete ne burg vellane e tij, kur ishte guvernator i shtetit Arkanzas, ja cfare thote Wikipedia:

  “…Gjatë fushatës presidenciale të vëllait të tij, por edhe me pas Billi u be president, Roger Clintonit iu dha emri i koduar “Dhimbja e Kokës Presidenciale” nga Shërbimi Sekreti Shtepise se Bardhe për shkak të sjelljes së tij të diskutueshme me pjet alkoolike dhe perdorim te droges. Në janar të vitit 2001, Roger Clintonit iu dha një falje mjaft e diskutueshme presidenciale nga vellai i tij për një zotërim të vjeter te kokainës në vitin 1985 dhe i u fal dënimi i dyfishte për trafik droge sipas ligjit te shtetit te Californise, ne LA qe nuk mer parasysh denimet ne shtetet e tjera te SHBA, megjithese Roger Clinton kishte kaluar kohë te gjate në burg federal për shpërndarjen e kokainës në një operacion policor të autorizuar nga Guvernatori i atëhershëm i shtetit Arkansas, qe ishte vellai i tij, Bill Clinton. Falja Presidenciale me dekret te posacem lejoi që dënimi i Roger Clinton të hiqet nga dosja e tij penale ne perputhje te plote me ligjin ne SHBA dhe u krye ne nje forme krejt transparente per shoqerine civile ne SHBA…”

  Lexoje kete dhe krahasoje me hetuesin mashtrues te Enverit dhe Minister i Edvinit, Fatmir Xhafaj qe mohoi duke genjyer si magjyp per krimet e tij pa piken e turpit dhe te moralit qytetar kur u ballafaqua me viktimat e tij ne TV.

  Reply to this comment
  • Pushti i UDB-se May 9, 17:20

   Per kelliren inteloleshi
   Ike more bajge , se nuk ka nevoje kush per te vjellat e tua! Pse e kruan prapanicen ne kete gazete , apo keshtu te ngrihet rroga dhe honoraret e tjera per spiunlleqet ?!
   Je gjirizi i ketij vendi ne se je lindur ketu , me qe paske mesuar edhe te flasesh gjuhen tone !

   Reply to this comment
 18. Kaçi i zi May 9, 16:35

  Po ky nuk eshte nipi i kriminelit Isa Toska!??

  Reply to this comment
 19. Po,Po May 9, 16:48

  O mbeturina te Mesjetes ! Ne te gjithe boten pergjegjesia dhe faji eshte individual , me perjashtim te femijeve te mitur , per te cilet mban pergjegjesi prindi , apo tutori i tij ! A nuk e shihni se cfar degjojme cudira ne kohen e sotme , kur vellai vret vellane e te tjera akte rrenqetjhese ? !
  Vellai i F.Xhafes eshte person i rritur , i pergjegjshem para ligjit dhe per gjithecka kryen , duhet ti dale zot vetes . Por nje familje mesjetare , me konceptet e bajraktarizmit dhe te kanunit , e ka te veshtire ta kuptoje kete .Per turpin tuaj e te krejt shqiptareve , eshte nje parti e tere , e privatizuar nga bajraktari serb i Vicidolit , qe hiqet pas hunde prej tij , si te ishin bageti ! . Sipas logjikes mesjetare , duhen arrestuar e burgosur e gjithe familja dhe te afermit , kur nje prej tyre kryen ndonje krim !
  Me llolgjike te tille , nuk vihet as ne hale !

  Reply to this comment
  • intelektuali May 9, 17:09

   Kur genjen dhe hesht per vellane kriminel, genjen dhe mashtron per krimet e tua, sic mashtroi hetuesi i Enverit Fatmir Xhafaj me balafaqimin e viktimave te tij ne TV

   prandaj:

   Kete perralle demokracie tregoja kalamajve te tu, se nuk ka njeri normal qe ta besoje

   Reply to this comment
 20. Po,Po May 9, 16:59

  Po te shikohej problemi keshtu gjenetikisht , ti Enkeled Alibeaj , duhej te nishe qeruar me kohe nga kjo bote , sepse je nipi i nje krimineli famekeq , Isa Toskes , qe ka terrorizuar , vrare e djegur shtepi ne Myzeqe , sa qe eshe sot nuk i kanme hequr rrobat e zeza njerezit . Por , fatmiresisht jeta nuk ecen sipas orekseve te njerit ,apo tjetrit , ndaj ti sot , jo vetem jeton , por na u bere edhe deputet i pjeses me te kriminalizuar te popullsise , bile edhe minister per disa vite ! Tani del e kuis si kelysh qeni dhe flet pa as me te voglen pergjegjesi , por vetem lexon ato qe te kane shkruar shefat . Keshtu ju nuk mundet kurre te fitoni simpatine e popullit dhe besimin e tij per tiu votuar e rikthyer ne pushtet !
  Kerkojeni tek vetja , se nuk u ka faj askush !

  Reply to this comment
  • koment May 9, 17:43

   Ne koken e tij Bej Aliu e koncepton kete pune me klane e fise, andaj projekton konceptin e luftes se klasave tek e majta.
   Prove se Lufta e klasave ne socializem u ka imponuar prej vete kultures klanore & fisnore te se djathtes.

   Reply to this comment
 21. Realisti May 9, 17:02

  Simbas teje , z.Alibeaj , ne se yt vella ,apo jot moter kryen ndonje krim , drejtesia duhet te te arrestoje e gjykoje ty… ! Apo te kam kuptuar gabim ?!

  Reply to this comment
 22. Guri May 9, 17:48

  Kuislinget ne litar. Alibeaj ne litar si pasues I nje krimineli lufte dhe vrasesi. Alibeaj te debohet nga parlamenti si pinjoll I nje familjeje te lidhur me nazistet dhe fashistet gjate luftes se dyte boterore.

  Reply to this comment
 23. Paul Tedeschini May 9, 18:40

  POPULLI SHQIPTAR do te shpetoje VETEM KUR KJO KLASE PLITIKE (PD-PS etj) TE ELEMINOHET.

  I ka ardhe kohe

  Reply to this comment
 24. Jimi May 9, 20:33

  Na cuditet Ben Ali !? Po nuk mbulohet dote djelli me shoshe more tutkun!? Sidomos me ate shoshen tuaj qe eshte ber shosh

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim