PD: Verifikimi i kandidatëve, presion dhe akt i paligjshëm

May 15, 2015 16:32

PD: Verifikimi i kandidatëve, presion dhe akt i paligjshëm

Presion ndaj kandidatëve të opozitës e quan Partia Demokratike kërkesën e bërë një ditë më parë nga Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, drejtuar Prokurorisë për t’u informuar lidhur me pastërtinë penale të kandidatëve të koalicionit të djathtë, që garojnë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se, maxhoranca po përdor pushtetin në funksion të zgjedhjeve, raporton Klan.

Sipas Palokës mënyra e vetme për të bërë dekriminalzimin kalon përmes legjislativit dhe jo organit të akuzës.

Pak javë më parë mazhoranca rrëzoi ne parlament disa amendamente të propozuara nga opozita, përmes të cilave kërkohej përjashtimi nga gara i kandidatëve që kishin kryer krime të ndryshme, raporton Klan.

May 15, 2015 16:32
Komento

1 Koment

  1. Leo england May 15, 20:47

    Gagaci i fundit i Mohikaneve, Edi Pa loqe apo Edi i Tredhur nga plaku i cmendur po pret diten e gjykimit…Plakushi i cmendur i ka qeruar tere Gagacet e PD e keshtu e filloi me Azem Gomarin, gagaci 1, pastaj me Gramoz nofulldhierin si gagaci 2, Sakol Shijaku gagaci3 e tani i fundit Edi Pa loqe gagaci i fundit i Mohikaneve….ah harrova se eshte Ed Haleja i fundit gagac ne pd.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim