PD, Vokshi: Deputeti i mazhorancës 205 milionë lekë borxhe për energjinë

January 18, 2015 11:01

PD, Vokshi: Deputeti i mazhorancës 205 milionë lekë borxhe për energjinë

Partia Demokratike akuzoi deputetin e mazhorancës, Piro Kapurani (përfaqësues i Qarku të Korcës) për fatura të prapambetura të energjisë elektrike. Në një deklaratë për mediat, deputja e PD-së, Albana Vokshi tha se Kapurani është një nga sipërmarrësit e një biznesi privat, që rezulton të ketë 205 milionë lekë detyrime të pashlyera të energjisë elektrike. “Këtij detyrimi i është shtuar edhe detyrimi i dhjetorit. Për dënime me 10 mijë lekë të vjetra janë dënuar me burg qytetarë të ndryshëm edhe natën e vitit të ri. Ka jo pak qytetarë që kanë humbur edhe jetën, si rasti i Lushnjës”,-deklaroi deputetja Vokshi, duke fajësuar si përgjegjës krerët e mazhorancës Rama-Meta.

January 18, 2015 11:01
Komento

11 Komente

 1. V.DUKA January 18, 12:41

  Z.Kapurani, po eshte e vertet sa thuhet me lart, vra veten; n.q.s. Z.Albana Vokshi genjen hidhe ne gjyqe dhe mos ju nda deri sa te nbaje pergjegjesin qe i takon. Me qe eshte femer e bukur ju ndalohet “perdorimi i mjeteve teroriste”. N.q.s. nuk ben njeren nga te dya je l…
  Me respekt per lexuesin V.Duka.

  Reply to this comment
  • Cœur January 18, 16:31

   kisha respekt per lexuesin Duka derisa nuk lexova qe Vokshi qenka …
   femer dhe jo vetem kaq por qenka dhe ….e bukur 🙂

   Kapurani eshte debitor i asaj shume qe e ka vjedhur ne kohen e PD ,kur LSI ishte HALEat i ketyre ,kurse sot qe eshte HALEati i te tjereve …OSSH deklaron qe i ka ….prere dritat .OSSH kerkon ndjese ,po nga keta te LSI nuk vete asnje ne burg dhe kur dalin me ze e figure ,jo me per ca pak milione te …kokepalareve

   Reply to this comment
 2. mehmet January 18, 13:06

  po te jete e vertete le tja paguaje meta qe e zgjodhi une nuk mbesoj sepse sepse ne korce seshte vetem 1 pirro kapurani duhe vendosur edhe emri i babait me qe e zure ne goje ke emer thuana ti ku e ka mbaruar shkollen e mesme se ka mbaruar edhe te larten ja kurios ta di po te jete e vertete mund ta ndihmoje edhe gjinushi te mos nbetet debitor me energjine elektrike pershendetje

  Reply to this comment
 3. Toni January 18, 13:16

  o zonje po nuk ka kush tju hetoje e tju plase bugjeve juve moj plere sidomos tyve qe qelbesh ere perce duhet te rrishe nje vit larg teje te duhet draper+kose per sqetullat o vokshe,palo demokratet e saliut ne KAVAJE fillo nga skuqi e maro tek shamata e shume te tjere plera pas kane plot 20-vjet qe nuk paguajne detyrimin shtetit pa llogaritur uzurpimet+vjedhjet e pronave po kush do tju hetoje qenefi llalla apo do tju gjykoje gjin gjoni,,llalla i njeh shume mire hajduterit e juaj ne Kavaje se atje ka pas punuar,amon mor amon kush na bon moralisten kjo batanie e grisur sa koncesione ke ti moj,po HECE pa numer fare pa llogaritur kontrabanden me nofullen motrat vokshi,tju rroje gjin gjoni+qenefi llalla i prokurorise qe cirreni keshtu juve more te damkosur…

  Reply to this comment
 4. vezhguesi January 18, 13:40

  E shikon ,o Vokshi,qe del e flet ! Sa mire ka punuar qeveria juaj ! Po del se nuk jeni marr as me gje tjeter vetem me shpifje ,genjeshtra e mashtrime e deri ne vrasje/ Mos valle ky deputeti i PS keto 205 milion leke te pa paguara per energjine i ka brenda nje viti ? Po ajo ndermarrja sikur u privatizyua ? Si ka mundesi qe e ka len kete peson pa paguar? Po ato institucionet shteterore tani nuk kane paguar? po ato sigurimet shoqerore e shendetesore ,tani nuk jane paguar ? Po te pakten mbylleni gojen se kini qelbur dynjane e dilni e flisni …… Nuk e kuptoni se po zbuloni bythen tuaj …..

  Reply to this comment
 5. Paemer January 18, 14:26

  Keta vllehet e kane per gjynah te paguajne dicka. E kane ne gjak vetem te vjedhin. Kur ishin cobenj tek Zapet vidhnin edhe leshin e dhive kur i qethnin. Ne kohen e arte te Sali Berishes kjr vlonte trafiku i naftes drejt Serbise keta ishin kreret e kesaj kontrabande por nuk duronin pa vjedhur as vehgen e tyre. Lum ti o Korce lule!

  Reply to this comment
 6. thuthuqi i shqupit January 18, 15:17

  dole moj hiena e familjes berisha kuçke e ndyre

  Reply to this comment
 7. i ri January 18, 16:37

  Ja pa dhija deles ha hahahah ha

  Reply to this comment
 8. Arben January 18, 18:27

  KY MIKU PASKA QENE I FABRIKES SE TULLAVE.

  JO PER GJE, POR PUNON ME NJE CMIM TE TILLE QE KA MBYTUR GJITHE JUGUN DHE QE MBI TE GJITHA NUK KA LLOGJIKE TE QENDROJE.

  KETU I RRIFKA MIKUT, VJEDH PARATE NGA ENERGJIA ELEKTRIKE DHE DILKA NE TREG ME CMIM “KONKURURES”

  PERPARA LSI ME ILIR MUTIN NE KRYE Q…NI MOTREN KETIJ POPULLI SE NUK THOTE GJE.

  Reply to this comment
 9. rudi January 18, 20:37

  edhe mund te ket te drejt se cobenjt per interes shesin gjithcka dhe bes nuk kane hiqen pro greke por as vet nuk e din se cjane

  Reply to this comment
 10. banori zapeve January 18, 21:09

  DHE VJEN NJE DITE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*