PD zyrtarizon 20 kandidatë, por emrat për bashkitë kryesore mbeten ende mister

April 13, 2015 11:36

PD zyrtarizon 20 kandidatë, por emrat për bashkitë kryesore mbeten ende mister

Partia Demokratike ka zyrtarizuar deri më tani 20 kandidatë për zgjedhjet e 21 qershorit.

Por, deri më tani janë zyrtarizuar kandidatët e bashkive më të vogla.

Ndërkohë, për bashkitë e mëdha, me përjashtim të Lushnjes, ndryshe nga e majta, PD nuk ka zyrtarizuar asnjë kandidat.

Jo vetëm për Tiranën, por PD s’ka zbardhur as kandidatët për Durrësin, Shkodrën, Vlorën, Fierin, Korçën dhe Elbasanin.

Kandidatët e zyrtarizuar nga PD deri tani

1   Bashkia Peqin kandidon Albert Kreci

2   Bashkia Ura Vajgurore kandidon Bujar Hoxha

3   Bashkia Patos kandidon Luan Mustafaj, aktualisht kreu i PD Patos

4   Bashkia Delvinë kandidon Dhurim Alinani

5   Bashkia Roskovec kandidon Gëzim Caushi

6   Bashkia Tropojë – kandidon Besnik Dushaj

7  Bashkia Vau i Dejës – kandidon Zef Hila

8  Bashkia Kamëz- kandidon Xhelal Mziu

9  Bashkia Elbasan- kandidon Ardian Turku

10 Bashkia Malësi e Madhe- kandidon Anton Koka

11 Bashkia Pukë – kandidon Rrok Doda

12 Bashkia Gjirokastër- kandidon Igli Kokalari

13 Bashkia Libohovë kandidon Altin Çomo

14 Bashkia Gramsh kandidon Kodhel Cala

15 Bashkia Burrel- kandidon Nezir Rizvani

15 Bashkia Klos- kandidon Basir Çupa

16 Bashkia Divjake- kandidon Irakli Gorea

17 Bashkia Belsh-kandidon Asqeri Kuqja

18 Bashkia Lushnje- kandidon Darien Xhindoli

19 Bashkia Përrenjas- kandidon Bajazit Karriqi

20 Bashkia Maliq- kandidon Xhevdet Belishta

April 13, 2015 11:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim