PDIU: Ambasada greke refuzon të njihet me rezolutën çame

December 19, 2012 10:48

PDIU: Ambasada greke refuzon të njihet me rezolutën çame

PDIU dhe Shoqata Çamëria kanë dërguar në mënyrë zyrtare drejt çdo ambasade të vendeve të Bashkimit Evropian dhe SHBA-ve, rezolutën për çështjen çame dhe relacionin shpjegues.

Në një deklaratë për shtyp, PDIU-ja thekson se të gjitha ambasadat e kanë marrë këtë rezolutë, përveç ambasadës greke në Tiranë, e cila ka refuzuar të marrë, qoftë edhe letrën e projektrezolutës.

“Refuzimi i marrjes së korrespodencës nga ambasada greke për rezolutën e dorëzuar nga postierët e Postës Shqiptare nuk është arsyetuar” thuhet në deklaratë.

December 19, 2012 10:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*