Forumi ekonomik, Peleshi dhe Panariti, vizitë zyrtare në Izrael

October 22, 2013 08:21

Forumi ekonomik, Peleshi dhe Panariti, vizitë zyrtare në Izrael

Zv/kryeministri Niko Peleshi dhe ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, u nisën dje për në Izrael, ku do të marrin pjesë në forumin ekonomik Shqipëri-Izrael.

Në përbërje të delegacionit është dhe një numër i madh biznesmenësh shqiptarë. Në këtë forum të rëndësishëm, Zv/Kryeministri Peleshi dhe Ministri Panariti do të mbajnë secili nga një fjalë, ku do të prezantojnë prioritetet e Qeverisë shqiptare, situatën ekonomike, kryesisht në sektorin jetik të bujqësisë dhe do të ftojnë investimet izraelite në ekonominë shqiptare.

October 22, 2013 08:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*