Ish-ministri: Politika nuk po tërheq pasionantët dhe idealistët

April 3, 2019 14:15

Ish-ministri: Politika nuk po tërheq pasionantët dhe idealistët

Ish-ministri i Ramës ka sjellë në vëmendje sot në Kuvend reflektimin e tij për situatën politike në vend.

“Parlamenti shqiptar, nga një legjislaturë tek tjetra, nuk e ka rritur përfaqësimin intelektual dhe shoqëror. Politika nuk po tërheq më pasionantët e vërtetë dhe idealistët është kthyer në një fjalë të pisët. Faji duhet të gjendet brenda parlamentit”

Deputeti i PS, tha se nuk duhet të fshihemi pas gishtit, pasi vetëvrasja e opozitës, rrezikon çeljen e negociatave në qershor.

“Dalja e PD nga Kuvendi goditi sistemin politik. Populizmi në shumë vende, edhe në ato të BE, ka ecur. Jemi të disavantazhuar për të zgjidhur këto kriza tona të vogla. Kemi patur mundësinë dhe shansin që si vend i vogël të trokisnim në dyert e BE. Do ishte një mesazh frymëzues për BE. Fitorja e presidentes sllovake ishte një model i mirë edhe për BE. Ky duhet të ishte edhe mesazhi ynë. Sot edhe vete brenda BE ka nevojë për shpresë dhe optimizëm. Rruga e opozitës, po na e heq këtë shans historik, po rrezikon për hir të vërtetës, për të mos u fshehur pas gishtin, edhe vendimin e qershorit. Prandaj duhet të jemi të shqetësuar për vetëvrasjen e opozitës”, tha Peleshi.

l.h/ dita

April 3, 2019 14:15
Komento

4 Komente

 1. AdelinaGreca April 3, 16:22

  T’ëmën bre Nikua Pe Leshi ! Si ma nget llafin si eurot që ka fshehur ne dyshek. Vetëm nje peng im ka ngelur ne jetë !! Të tëra i ka arritur bre !! Me vila, me dyqane, bisnese, llogari bankare dhe dyshekore…vetem penisin e ka te vockël tmerrësisht-mikropenis. Për Guinness qafsha Raqkën. Vetem me kërmillin konkuron

  Reply to this comment
  • Mona Lisa pe Korce April 3, 17:23

   Ti paska vajisur Nikoja moj Adelina vjaskat e te gjithe brimave. Dhe kjo tani ben si e pakenaqur. Na moj Adelina po kur i kerkoje Nikos “blow job” pasi ishe velur nga poshte dhe filloje se thithuri akulloren… Na se na cudite.

   Reply to this comment
  • Motra TONE pe Bythkuqi April 3, 17:56

   Niko, ke perseri mundesi ti japesh leka vetem Korces si athere kur kishnje ne dore, e te lesh gjithe Shqiperine me gisht ne goje ? Nashi jep leksione pe idealisti. Pusht.

   Reply to this comment
 2. KORÇARI April 3, 20:33

  Politika në Shqipëri në këto vitet e fundit KURRË nuk ka tërhequr idealistët por vetëm MATERIALISTËT dhe kjo falë POLITI.K(ARËVE)NËVE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim