Letër xhaxha Saliut nga Penisi Dixhital

Arben Duka September 19, 2016 10:14

Letër xhaxha Saliut nga Penisi Dixhital

Po marr guximin që t’ju shkruaj,
dhe vetes dot nuk i them ndal,
kërkoj të gjithë vëmendjen tuaj,
se jam Penisi Dixhital!

Për historirat me penisë,
gjithë njohuritë ke, xha Sali,
në disa vende të Azisë,
nderohet si një Perëndi!

Nga koha jote mjaft na fale,
Sali-i dashuri Sali,
gjithë hapësirat dixhitale,
i bëre pronë për çdo njeri!

Unë jam një pjesë e njeriut,
me përdorim universal,
sot-nën kujdesin e Saliut,
quhem Penisi Dixhital:

 

I dashur xhaxha Berisha,
gjithë vendi tek ty po falet,
një histori të shkëlqyer,
po shkruan me Dixhitalet!

Tek ty njerëzit janë të çlirët,
asgjë s’quhet më skandal,
jam me ty – jam me të mirët,
jam Penisi Dixhital!

Jemi në kohë të hashashit,
kohë e mbushur me skandale,
mua punë më ka hapur,
një Vaginë Dixhitale!

Sot kishim ditën e seksit,
se orare ka këtu,
por mbas hapjes të oreksit,
ngela shtangur si një hu!

U rëndova befas fare,
gjuhë zeza keq m’u trash,
ç’më bëre-moj dixhitale,
sikur më ke dhënë hashash?!

Tha vagina e mërzitur,
sot më dukesh si idiot,
Por kasollja që është ngjitur,
me hashash është mbushur plot!

Tani e kuptoj ç’ka ndodhur,
nis vaginën ta dëgjoj:
“Kam thithur erë hashashi,
dhe tek ty e transmetoj!”

Tavani më rrotullohet,
nis artikulimin kot,
sy mavria kot mundohet,
më vaginën s’e gjen dot!

Tani Salë-avash avash,
për gjithë mendjet kureshtare:
“A thith vagina hashash,
dhe të mos e kuptojë fare?!”

Thuaj mor të marrtë e mira,
se ti ke mëndje gjeniale,
mund të bëjë kësi çudira,
një vaginë dixhitale?

Ti me mua s’je i nxehur,
se je bash i dollibashit,
të gjithë jemi si të dehur,
se është Koha e Hashashit!

Sali-shqiponja mbi male,
hidhe lajmin që të dhashë,
si vagina dixhitale,
më drogoi me hashash!

Të shkrova me gjuhë banale,
që të kem gjithnjë akses,
se dhe suma dixhitale,
mund të ketë ndonjë ankesë!

 

Arben Duka September 19, 2016 10:14
Komento

9 Komente

 1. sallakja September 19, 13:12

  Arben, djali.
  kur nuk ke gje per te thene, mos shkruaj. Eshte me mire, besome.
  Thoshte Oscar Wilde :
  Me mire mos fol qe njerzit te mendojne: do jete hajvan ?
  Se te hapesh gojen, e te mos kete me dyshime.

  Reply to this comment
 2. biku September 19, 13:16

  here e pare qe jam me ty agr0n.e paske kuptuar se je penis. dixhital 0se ji sprish pune

  Reply to this comment
 3. sala September 19, 13:20

  hahahahahaaaa i madh Benooooooooooo

  Reply to this comment
 4. BLACK SWAN September 19, 15:50

  Gjermani i fundit
  ti qun i hitlerit
  ti qe e ke merak bejtexhiun ,mos ta ngacmoj une , se eshte i vogel ai ta mbrosh ti
  e kisha vendosur dhe te mos ta trazoja , ( nja 2 dite do e lija ,keshtu per respektin tend )
  po nuk me le vete ai mua ,
  aman ti qe je ne nje linje me te , çfare ka shkruar sot ??
  qfare ka shkruar mar shok ???
  une doja qe ta adoptonte dikush se ngeli duke u qyrravitur ,po ky eshte per ne psikiatri ,eshte shume rende
  qe eshte penis kete e dime pa qene nevoja qe te gerthase ne gazete , dhe une prandaj e kam inat partine tuaj , te betohem qe arsyeja e vetme eshte qe nuk lejoi prezervativin ,dhe u mbush vendi me …penise , pastaj filloi dhe gara kush ishte me shume penis e bente oficer , drejtor ,biroist …..ti çfare ke qene ??
  nejse ,ky çfare pati ?? mos ka pare fotot e E’DRAMES
  dhe i ka ngelur merak qe nuk e beri nje vete ??
  gjejini diagnozen ,ndihmojeni , merrini leje Quqit ,se besoj do ju ndihmoje qe ti dale dhe meraku i vagines
  nje per te gjithe e te gjithe per nje – ka thene partia
  ……..

  Reply to this comment
  • gjermani i fundit September 19, 23:06

   Black swan, dmth ti ndihesh e ngacmuar ketu, hahaaaaa, se ne fakt Duka ka shkruar per te dy organet, hahahaaaaa….Te ka lene pjesen te perfaqesuar….hahahaaaa….S’prish pune digjitali, hahaaa, se ndryshe me analogjikun…hajde se shaka po bej, edhe Duka ka tallur kandarin me zbulimet e Sales. Ne vazhden e Cajupit eshte, hahahaaaa

   Reply to this comment
 5. Mark uk September 19, 16:24

  Po kte ta kan thene te tjert me qindra here more spiun i komunizmit.Tani po e dekleroni vete.Je me te vertet r.ote .ari .

  Reply to this comment
 6. corape kuqi September 19, 16:49

  Hahahahaaaaaaa.
  Sal penisi digjital.

  Reply to this comment
 7. sala September 19, 17:00

  Ο ΒΕΝ…dergoja penisit dixhital ta lexoj ne parlament

  Reply to this comment
 8. Mark ramy uk scotland irland September 19, 19:43

  Ramy kopil i zenit te kodoshit boshnjak qe perdhunoi sheqeren. E paske humbur qetsine sot.
  Ja u la kopilin ne shtepi ai serbi boshnjak.
  Tani durogeni. Skeni cbeni.
  Pune kopilash. Skishte deshtime athere.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim