Peqin, arrestohen dy punonjës të Kadastrës, për ‘falsifikim dokumentesh’

January 21, 2015 20:10

Peqin, arrestohen dy punonjës të Kadastrës, për  ‘falsifikim dokumentesh’

Policia e Peqinit arrestoi sot dy punonjës të Kadastrës në qytetin e Peqinit, pasi mbi ta rëndon akuza e ‘shpërdorimit të detyrës’ dhe ‘falsifikimit të dokumenteve’, akuzë për të cilën Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”.  Mësohet se kanë përfunduar në pranga shtetasit S.Dervishi 50 vjeç, me detyrë punonjës i Kadastrës në Peqin dhe J.Deja 55 vjeç, me detyrë topograf.

 

January 21, 2015 20:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?