PD: Eksplozivi para Kryeministrisë është “inskenim teatral”

Redaksia Online December 13, 2013 16:32

PD: Eksplozivi para Kryeministrisë është “inskenim teatral”

Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Rama se ka inskenuar ngjarjen e sotme para Kryeministrisë, ku në makinën e prefektit të Vlorës u gjetën 200 gr material eksploziv. Në emër të PD, deputeti Keltis Kruja tha për mediat se ky është një inskenim teatral.

“Pas 3 orësh hetimi para kamerave rezultoi se vetura që tronditi Kryeministrin, ishte e Prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi, ku sipas policisë, eksplozivin e zbuloi garda. Burimet tona sigurojnë se z. Dervishi është ftuar nga garda për të futur makinën aty ku nuk duhej dhe ka deklaruar vetë se ka parë diçka të dyshimtë. Të gjitha të dhënat tregojnë se kemi të bëjmë me një inskenim teatral”, theksoi Kruja.

Më tej, deputeti demokrat lëshoi fyerje në adresë të kryeministrit, të cilin e akuzoi për përpjekje për të larguar vëmendjen e publikut nga rritja e taksave.   “Akti i sotëm, tregoi se me shashka tenton të justifikojë shtimin e blindit dhe shumëfishimin e rojeve, por siç tashmë thonë qytetarët, Rama ka lindur në oturak dhe kot e ka se nuk bie rrufeja mbi të. Ngjarja e sotme nuk është vetëm shumë zhurmë për asgjë, por edhe një tymnajë e radhës për të larguar vëmendjen e publikut nga projekti i Kryeministrit për rritur taksat e për të ushtruar trysni ndaj biznesit”, u shpreh Kruja.

 

Redaksia Online December 13, 2013 16:32
Komento

12 Komente

 1. prenge sherri December 13, 17:45

  ti o kletis kruja vetem ver llapes ja kalon per mend.

  Reply to this comment
 2. kosta December 13, 18:19

  keta jane kopje e shemtuar dhe qesharake e baballareve te tyre…ata, baballaret inskenuan bomben ne ambasaden sovjetike dhe vrane disa njerez te pafajshem….bijte e tyre bene te njejten gje por ja qe u bene qesharak…..

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F. December 13, 22:04

   Po ti mor “kosta”, kopje e pjerdhur e kujt je?! O debil 24 karatesh po na bene gerr-gerr me keq se miku yt maloku pjatalares “Mark Uk”.

   Reply to this comment
 3. Strazimiri me foke December 13, 18:46

  Nje djale i ri si puna e ketij Keltisit, qe bente sherr ne lokalet e ish bllokut, e paska gojen me te ndyre se bytha e malokut, e shefit te tij Sali. Ore kerthinjak mos kerko te shmangesh vemendjen, kjo eshte dora e trazovacit Sali, qe ka futur ne pune paramilitaret e PD. Shpellari dhe Zhelefina jane te vetmit njerez qe nuk i duan te miren qytetareve se Shqiperise, per sa kohe jane te lire ” Mire e Bejne “.

  Reply to this comment
 4. Mark uk December 13, 18:52

  Eshte sajes e njejt si e Erion Braces ne makinen e tij.Ket e kupton edhe nje femij qe ala nuk ka hy ne klasen e pare.Jan te zotet per sajesa.Ata sajuan edhe per gruen e kryetarit te bashkis Kavaj.Bile ministri i sotem Veliaj njoftoj edhe ambasadat ne Tirane.

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F. December 13, 22:10

   Po ke eksperience ti tope nga sajesat. Dhe nuk thone kot qe “I ligu beson veten”. Ja per shembull gjate fushates ne Shkallnur, nje pd-ist qelloi me granate Sali Vuçidolin, por ajo “nuk shkrehu”, ose atij kurvarit Pango, kur vuri kandidaturen per president “i bene atentat” tek makina dhe e “plagosen” ne surrat me shurre. Apo do akoma? Se keni shume raste ju te Sali shpelles.

   Reply to this comment
 5. babamusta December 13, 18:55

  shume turp inskenimi i sotem! njerezit nuk kane nevoje per shfaqje te tilla teatrale.

  Reply to this comment
 6. bishtpalla December 13, 18:59

  Keta palloshat degjoini…se keta kane shume eksperience….E kan te huazuar nga UDB ..Keshtu na kane mashtruar per afro23 vjet…..

  Reply to this comment
 7. baxho December 13, 19:30

  ku e pane tritolin , i moren ere.qe ketej e tutje do te kete shume raste te tilla qe do te zbulohen nga saimiri.

  Reply to this comment
 8. Strazimiri me foke December 14, 01:58

  Ka shume komentues si Mark uk, dikur me emrin Ramiz Kreka, qe kane probleme te renda brenda familjes…… dhe kerkojne te shetisin mendjen me bemat e agjentit Serb Sali. Ky person me dosje me pseudonimin Penicilina ka vite qe se bashku me gruan e tij Milicen, merren me pune perverse dhe te ndyra, kerkojne me cdo mjet te corodisin shqipetaret. Nuk mund te pranojne humbjen dhe rrezimin nga kali te Sulltanit Sali Ver Llapa Pekmezi, ku se bashku me Shkerdhenin u eshte rezervuar nje pritje ne Burgun 313, shef “kabineti” si dikur do te kete Imam Ballajdine.

  Reply to this comment
 9. Ilir December 14, 04:57

  TJU VIJE TURP,

  JEPI RAMA, COJE DERI NE FUND KETE QE KE NISUR, JO VETEM NE BURG HAJDUTET POR EDHE PARATE SEKUESTROJA, SE NUK I KANE ME DJERSE.

  KE GJITHE SHQIPERINE ME VETE.

  TE GJITHE HAJDUTET PA PERJASHTIM EDHE NDONJE NGA ATA QE E KE ALEAT.

  Reply to this comment
 10. SHAMIKUQJA December 14, 07:36

  lul basha asht pâs tritolit smerlapi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim