“Për gjithë xhagajdurët që vunë kujën e cinizmit histerik për Babagjyshin”

January 19, 2018 08:38

“Për gjithë xhagajdurët që vunë kujën e cinizmit histerik për Babagjyshin”

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot miremengjes dhe nje dite te mbare per te gjithe shqiptaret, permes nje videoje qe ka postuar ne faqen e tij ne rrjetin social Facebook.

Gjate vizites ne shtepine e Damianes, ku ne nentor premtoi fishat e diabetit falas, Rama u eshte pergjigjur kritikave se ky do te ishte nje tjeter premtim i genjeshtert.

“Meqe ta kisha dhene fjalen erdha te te pyes balle per balle, po he si je, si shkojne punet, jemi ne rregull? Une u bera merak se me cuan zyrat e informimit qe kishin dale keta xhakajduret, miqte tane dhe thane jo nuk do behet, nuk u mbajt premtimi e keshtu”- tha Rama.

Postimi i Rames

MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto 4 minuta të ndara në dy pjesë – ku edhe të gjithë ata që vunë kujën e cinizmit histerik për episodin e Babagjyshit të Vitit të Ri, mund të shohin se në fakt ne bëjmë, hap pas hapi, diçka të re për të ndihmuar që të rriten më të sigurt, “Eriglisat dhe Leot” e gjithë Shqipërisë – ju uroj një ditë të mbarë

January 19, 2018 08:38
Komento

21 Komente

 1. miu January 19, 08:58

  bravo

  Reply to this comment
 2. Patriot January 19, 09:03

  O ramovic po fishat per matjen e sheqeri per diabetiket kane qene dhe jane falas ne te gjithe Europen,apo beme baba qe t’u ngjaje i thene ketije sihariqi?Mjaft me,me lojra fjalesh e klarineta politike.

  Reply to this comment
 3. intelektuali January 19, 09:04

  EDI RAMA DO TE MBETET NE HISTORI NJE LIDER XHAHIL QE NUK DITI TE ORGANIZOJE PRODHIMIN KOMBETAR

  Xhagajduret qe permend Edi Rama jane ministrat e tij socialiste qe fryhen si gjela maje plehut me vetura dhe orologie super te shtrenjta, por qe nuk e kane haberin si mund te rifilloje prodhimi yne kombetar, njashtu sic e kishin organizuar intelektualet properendimore shqyptare perpara se Enver Hoxha te hidhte faren e keqe te MURTAJES bolshevike ne Shqypni.

  prandaj;

  Edi Rama me mire te leje bamiresine bolshevike falas dhe llogjet demagogjike si nje komunist i devotshem qe kujdeset nate e dite per popullin, por te filloje te shtrydhi radaken e tij te artistit dhe t’i jape pergjigje pyetjes thelbesore:

  CFARE MALLI PRODHON SHQYPNIA QE MUND TE BLIHET NGA BOTA ME TVSH TE LARTE?

  sepse:

  Sic po tregojne bathet ka shume gjasa qe do te mbetet ne histori si nje LIDER xhahil i paafte qe nuk di si te organozje prodhimin kombetar.

  Reply to this comment
  • Askushi January 19, 15:23

   Intelekto bashke me infon vazhdoni vetem fjale mbi fjale dhe nuk thone dicka konstruktive si te ndryshojne gjerat per mire. Ndoshta keni qene gjithmone ne ato tabelat e fleterrufeve ne kohen e xhaxhit per llogjr e dembelizem. Sme ka ngelur tjeter vec tju them vazhdoni grini sallate se gje tjeter sdini. Ah se desh harrova cojeni kalendarin para se sje me 1990 jemi ne 2018 as Kina dhe Kuba sjane me komuniste vetem emrin e partise kane. Dite te mbare dhe llogje te mbara

   Reply to this comment
   • intelektuali January 19, 16:04

    O nessuno djali,

    Me te vertet kemi qene ne tabelat DACIBAO te Enverit, por jo per dembelizem, por si ARMIQ Kllase dhe kalendarin dua ta coje ne vitin 1944 kur Enver Hoxha implementoi MURTAJEN bolshevke ne trojet tona, grabiti pronen private duke vrare dhe masakruar intelektualet e mirefillte properendimore dhe i beri shqyptaret si skllever me pune te detyruar ne vendin e vet, si hije nate te gjithe te barabarte ne varferine e perbashket,

    prandaj:

    Nuk mbeti kush qe te mendonte se do te vinte nje dite qe ASKUSHI nessuno nuk do te dinte si te organizonte Prodhimin e Ndershem Kombetar per mallra me TVSH te larte dhe jo si pershembell fasoniste cakalle qe nuk fusin asgje ne shtet, apo ndertues apo koncesionere lakmitare qe pasurojne vetem Edi Ramen dhe rrethin e tij ne nje kohe qe populli po vuan njesoj si ne Kohen e Qepes te Partise se Punes.

    Reply to this comment
    • Askushi January 19, 19:13

     Me vjen shume keq per ty. Nuk ke shpresa per ndryshim. E con kalendarin 1944. Qenke nga mentaliteti me i vjeter se Enver Hoxha. Bota ecen perpara ti vazhdon te mendosh sikur je ne komunizem. Mendoj se do ishe me i dobishem duke punuar ne ara se sa shkruan gjithe keto budallalleqe prej intelektuali. Sa per emrin tim e quaj veten askushi se jam nje person normal si te gjithe dhe sjam hipokrit si puna jote ta quaj veten intelektual. Intelektualet e vertete i shikoj dhe lexoj ne vepra libra arte etj… po ti??? Vetem llogje llogje pa mbarim, kjo tregon varferine tende intelektuale.

     Reply to this comment
     • intelektuali January 19, 20:55

      Po del nga tema e debatit te gazeten DITA o nessuno ASKUSHI qe eshte:

      CILET JANE XHAGAJDURET E EDVINIT?

      Une them per vete se si xhagajdure tipike identifikohen shumica e ministrave te Edi Rames qe fryhen si gjela maje plehut me orologie te shtrenjta sa nje apartament dhe vetura miliarderesh, por nuk dine te organizojne prodhimin kombetar sic bejne koleget e tyre me modeste te gjitha shtetet e tjera, por kryetari xhagajdureve dru me pre, te gjithe xhahile te Rilindjes Enveriste eshte Kryeministri Edi Rama dhe kjo vetkuptohet pa asnje dyshim.

      prandaj:

      I themi Edi Rames qe te nderprese demagogjine me propaganden enveriste me bamiresi komuniste per femijet e semure kur po kerkon pershembell te helmoje qytetet shqyptare me inceneratoret apo kaldajat e tij per djegjen e plehrave te Botes, apo kur ka lejuar dora vete ndertimin e kulcedrave prej betoni qe kane vetmin qellim perfitimin personal te Kryeministrit dhe Mafies se Kuqe me pushtet qe la pas Enveri me Nexhmijen qe kete virus vdekjeprures e hodhen ne vitin 1944 kur mbollen MURTAJEN bolshevike ne Shqypni. Prandaj edhe Edi Rama dekoron xhelatet e Enverit me medalje trimerie, u leshon pensione shtese krimineleve te tij dhe e mban hero Enverin me gjithe Piramiden Famekeqe ne mes te Tiranes.

      E SHIKON SA RENDESI KA KALENDARI I 1944?

     • Askushi January 19, 21:58

      Vazhdon me llogje fjale boshe pa mbarim. Enver Hoxha vdiq skthehet me, as komunizmi skthehet me. Te gjitha veprat dhe piramiden i ndertoi populli jo Enveri. Dhe ne vend qe piramiden dhe uzinat dhe fabrikat populli ti ruante te punonin te krijonin mireqenie i prishi i udhehequr nga kush sipas teje Edi Rama o Sali Berisha? I mban mend kush dilte me cekun e bardhe ne dore e bertiste se do jetonim ne parajse ti prishim ndertimet komuniste ” me vjen ne mend mbikalimi te zogu i zi” Keshtu qe fjalet e tua te teperta tregojne fukarallek intelektual thote populli. Dhe ne perfundim e smerrem me me ty. cdo ndryshim si per mire a per keq do kohe dhe llogarite behen ne fund te mandatit qeverises dhe atje lahen hesapet me popullin. Se shyqyr jemi demokraci jo perfekte po jemi demokraci dhe si vend anetar i Natos ska bir k…ve ta kthej vendin ne diktature. Naten e mire intelektual dhe llogje te mbara per te ardhmen.

 4. Arben January 19, 09:05

  Ne krye te ketyre, per te cilet flet, qendron vete Edrama

  Reply to this comment
 5. jani January 19, 09:34

  gjynah per ju qe nuk kuptoni. sado qe tju paguaje SHQUP per te bere te bardhen te zeze apo dhe grine te zeze perseri dicka duhet te dini qe ka ndryshuar. ky vend nese do te ndryshoje shansin e ka vetem tani sepse per 25 vjet plaku i marre i vicidolit prodhimin kombetar e coi per llogari te zenit, fishat e diabetit i blenin vete , ilacet ishin kacafyt cmimi etj etj. rrenimi i ardhur prej berishes, lulit & co nuk mund te kthehet ne zhvillim pasi pervec rrenimit ekonomik ata rrenuan mendjen e njerzve , menyren si mendonin dhe funksiononin. lexoni dhe shikoni, informohuni dhe dalloni ndryshimin sepse jeta eshte e shkurter per ta harxhuar duke ndjekur pas berishen dhe lulin apo duke bere analiza ekonomike kur mund te keni mbaruar per cikel te ulet.

  Reply to this comment
  • intelektuali January 19, 10:10

   Keto perralla tregonte edhe Enveri:

   TE GJITHA KRAHASIMET EKONOMIKE I BENTE ME VITIN 1939 TE KOHES SE QEPES TE AHMET ZOGUT.

   Po si mendon Edvini me perrallat enveriste “O me Enverin dhe Partine ose ndryshe je ARMIK dhe nuk ka rruge tjeter” po pse me keto llogje do te hyje Shqypnia ne BE?

   Reply to this comment
  • info analitike January 19, 19:54

   o jani me qafsh ti qe kupton kaq shume a e di kuptimin e fjales “xhagajdur”? Kriepsikopatit me siguri ia ka mesuar gjyshja e vet.

   Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 January 19, 13:10

  për çfar e mban fjalën ti mor debil,i mbetur në adoleshencë!!
  për ca copa letrash që nuk duhet të ishin kurrë në diskutim??
  apo po e bën si me bisedimet me gërkun??
  detin dhe tërë jugun për disa vula apostile??
  dhe gomerët si jani e miu gati sa nuk kalojnë në orgazëm!!
  sepse idiotët shohin qindarkat që kursejnë nga portofoli i tyre dhe jo miliardat që ti i hedh lartë e poshtë!!
  dhe na vjen me fjlaë të reja,xhakajdurë,por harron veten që dhe fasadë nuk je më!!
  je një fallsitet i dalë boje!!

  Reply to this comment
 7. jani January 19, 13:53

  censure shko ne shkolle biro te mesosh kendim te shkruash shkronjat. të dish kur përdoret gërma ë . jeni bere si qeni qe leh edhe pse nuk i bien ne qafe. te fala Mones dhe lulit

  Reply to this comment
  • anticensurë January 19, 15:47

   jani,e kam pak të vështirë tiu bëj të fala këtyre miqve të tu,por një pyetje kam për ty!
   kur qënke divorciuar prej tyre??
   sepse para katë vjetësh,nuk më kujtohet pseudonimi tënd,mund ta kesh ndërruar si mbreti brekët,u dashurove pas dashurisë së ramës me mbretin e ngjalave dhe burrin e monës,verën e kaluar na u dashurove dhe me buzkuqin e PeDe-së!!
   do të thuash se si dal në këtë përfundim?
   fare thjeshtë o jani,i sheshtë në tru si tigani,sepse e ke mbrojtur pallashin në çdo vendim të gabuar që ka marrë!!e ke mbështetur në ditën e gënjeshtrave 2013,e ke mbështetur në 19 maj të vitit të kaluar!!
   sa për “ë”të mos u bëj merak o tarrallak!nuk i prishin punë askujt!!ë të e mija janë të parrezikshme,idiotësitë e ramës po na shkatërrojnë tërë shqipërinë,njëlloj si saliu!!

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 19, 19:37

   jani,e kam pak të vështirë tiu bëj të fala këtyre miqve të tu,por një pyetje kam për ty!
   kur qënke divorciuar prej tyre??
   sepse para katë vjetësh,nuk më kujtohet pseudonimi tënd,mund ta kesh ndërruar si mbreti brekët,u dashurove pas dashurisë së ramës me mbretin e ngjalave dhe burrin e monës,verën e kaluar na u dashurove dhe me buzkuqin e PeDe-së!!
   do të thuash se si dal në këtë përfundim?
   fare thjeshtë o jani,i sheshtë në tru si tigani,sepse e ke mbrojtur pallashin në çdo vendim të gabuar që ka marrë!!e ke mbështetur në ditën e gënjeshtrave 2013,e ke mbështetur në 19 maj të vitit të kaluar!!
   sa për “ë”të mos u bëj merak o tarrallak!nuk i prishin punë askujt!!ë të e mija janë të parrezikshme,idiotësitë e ramës po na shkatërrojnë tërë shqipërinë,njëlloj si saliu!!

   Reply to this comment
 8. Izeti January 19, 17:19

  Z. Edi Rama ne ke rrast eshte fiks ajo shprehja « Qente le te lehin,karvani ecen para» Te lumte z Kryeminister,,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 9. Adih January 19, 18:07

  Tamam si idhulli i tij Enver ,kur perkedhelte femijte .

  Reply to this comment
 10. intelektuali January 19, 23:24

  Ne Ceki Kryeministri iku dhe po hetohet per korrupsion ra dhe qeveria e tij,

  Ne Shqypni KAQOLET fanatike i kendojne hymne Enverit dhe Edi Rames me xhagajdureet te tij qe hiqen si bamires komuniste, por jane kulcedra reale dhe vazhdojne avazin e vjeter te Enver Hoxhes te veprave te pesevjecareve komuniste duke kujtuar me mallengjim dhe duke vajtuar mjerimin e perbashket ne barazine bolshevike si kukumjacvka pylli.

  PO PSE ME KETA KAQOLE FANATIKE DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim