“Për një qeveri të re”, parodia nga Çerma e Lushnjes (VIDEO)

April 5, 2018 11:59

“Për një qeveri të re”, parodia nga Çerma e Lushnjes (VIDEO)

 

Protestuesit në Çermë të Lushnjes kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë proteste, duke ia marrë këngës.

Personi në video këndon një bejte të krijuar në atë moment. “Për një qeveri të re, polici hajde me ne, qeveri pa Ed Enverin, qeveri pa Ed Hitlerin”, thuhet në parodinë e kënduar.

a.s/dita

April 5, 2018 11:59
Komento

2 Komente

 1. xha Spiroja April 5, 12:44

  Une jam rritur me ju te nderuar çermanake. Ju kam gjithmone ne mendje dhe nuk ju harroj kurre. Une e di zemren dhe mendjen tuaj. Ju nuk serviloseni kurre. Ju shikoni realitetet dhe jo qirat ne hell. Mos u gaboni, nuk ju sjellin keta kryepartiake asgje te re, veç hypin e zbresin sipas deshirave ne pushtet, por karriket dhe te gjitha perfitimet e tejmajme i mbajne te gjitha palet. Ne, ju nuk perfitoni nga rrogat dhe vjedhjet qe bejne keta kryepartiake qe kane 26 vjet qe po na rrjepin. Mos i degjoni ata, dje keta ishin çfare na ofruan? Ashje. Vetem sher e shamata dhe vish sa me shume per vete.
  Thirrja e sotme ” Mosbindje civile” nuk eshte thirrja e popullit, por e atyre qe duan te tjetersojne me ligjet e mbrapshta vjedhjet e shumta qe kane bere. Mosbindja e jone civile eshte te mos i degjojme dhe as ti pranojme keto shushunja moçalishtesh qe besojme shprejt do tju dale nga hundet gjithe çfare kane gelltitut nga djersa e jone, e juaja te dashur myzeqare.
  Respekte dhe klljellohuni.
  Xha Spiroja

  Reply to this comment
 2. owl April 5, 14:56

  Berisha,Luli Mejdiu Mona nuk jane qeveri e re ,jane te vjeter me se 30 vjet. Keni nxjere ndonje qeveri te re ju nga Cerma ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*