Për PD, ngjarja e Laçit është “akt terrorist ndaj kandidatit demokrat”

Redaksia Online June 23, 2013 13:47

Për PD, ngjarja e Laçit është “akt terrorist ndaj kandidatit demokrat”

Partia Demokratike e konsideron ngjarjen në Laç një akt terrorist ndaj kandidatit demokrat.

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PD, Laura Vorpsi, tha se denoncon thirrjet e Ramës dhe Metës për të përmbysur qeverinë demokratike.

“Politikanët e negro- politikes vrapuan të nxjerrin kapital politik me ngjarjen tragjike të Laçit, një akt i pastër terrorist ndaj kandidatit të Partisë Demokratike, Mëhill Fufi.

Politikanet e negro- politikës harruan të shprehin ngushëllime publike për familjen e viktimës dhe të përmendin plagosjen e kandidatit të PD dhe të afërmit të tij nga persona, mbështetës dhe përkrahës të PS dhe aleateve të saj, disa prej të cilëve shkuan nga Tirana për motive të paqarta.

Këta persona, thirrjes së kandidatit tonë ‘largohuni dhe mos ndani lekë këtu’, i janë përgjigjur me armë, duke plagosur kandidatin e PD dhe të afërmin e tij, Kastriot Fufi.

Partia Demokratike dënon çdo akt dhune, fton qytetarët të votojnë të qetë, të marrin pjesë të gjithë në këto votime që janë të një rëndësie jetike për zhvillimin dhe integrimin e Shqipërisë në BE.

Partia Demokratike i shpreh ngushëllimet familjes së viktimës dhe i uron shërim të shpejtë kandidatit për deputet Mëhill Fufit dhe të afërmit të tij, Kastriot Fufi.

Partia Demokratike dënon me ashpërsi cinizmin, papërgjegjshmërinë dhe thirrjen për dhunë të çiftit Rama– Meta, që të etur për pushtet shpallin se janë të gatshëm me çdo mjet të përmbysin qeverinë demokratike.

Partia Demokratike ju kujton këtyre aventurierëve politikë se vota e lirë e shqiptarëve do të respektohet me çdo çmim dhe se çdo mjet tjetër, përveç votës së lirë, për të marrë pushtetin, ka vetëm një përgjigje ligjore: dështimin e plotë dhe total të aventurës dhe aventurierëve të saj”, tha Vorpsi.

 

 

Redaksia Online June 23, 2013 13:47
Komento

23 Komente

 1. minushja June 23, 14:02

  eshte per te vene duart ne toke.eshte e tmerrshme si juve sot ju quajne njerez.ti laura sinqerisht je nje lope.nje lope e vertete.

  Reply to this comment
  • admiR June 23, 14:10

   dhe ju thoni qe keta do pranojn rezultatin??

   Reply to this comment
   • ela June 23, 14:42

    CFARE THUA O LAURA PO SI SKE TURP QE DEL E BEN DEKLARATA TE TILLA

    KA HUMBUR JETEN NJE AKTIVIST I LSI DHE KETA VEMJET ENDE FLASIN PER GRUSHT SHTETI??

    PO SI NUK KENI TURP! NE VEND TE DETYRONI POLICINE TE BEJE SOT DETYREN E SAJ VETEM SA NXISNI DHUNEN EDHE ME SHUME

    POR JEMI NE QE DUHET TE BEJME NDRYSHIMIN!VOTO 29 VOTO RILINDJE

    Reply to this comment
    • helga June 23, 14:45

     sot ne lac eshte vrare nje aktivist i LSI
     policia nuk po ben detyren e saj,vendin ne cdo cep e ka kapur nje frike pasi kudo shihen shenja dhune masive nga ana e anetareve te PD

     por ne asgje nuk mund te na ndale ne sot votojme nr 29
     ne votojme RILINDJE qe ky regjim te marre fund
     voto dhe ti voto rilindje

     Reply to this comment
  • keno June 23, 14:17

   po si vdiq ai i LSI apo hic juve vazhdoni ne nje bot paralele te flisni se ne ralitetin qe di un dhe mesa po shof kjo qeka shuuum fresk ose i ka ra dielli ne kok ose eshte shum injorante dhe dele e thote kshtu gjerash !! maloku i PD shtiu ne arm dhe vrau dike dhe keto thojn ishte akt per ato !! hajde meru me keto

   Reply to this comment
  • Devolliu June 23, 16:25

   Talebanët e Salih Kriminelit të vrasin dhe monstra Salih e quan të vrarin terrorist.

   Reply to this comment
 2. andresa June 23, 14:03

  keto nuk jane ne terezi fare, po si moj idiote edhe kete doni t’ia hidhni PS, po u vra nje komisionere i majte, thirri mendjes , popull e pa dhe kamerat e pane se cilet ishin njerezit qe kercenuan gazetaret e Tch channel…

  Reply to this comment
 3. minushja June 23, 14:06

  vetem per keto mashtrime nuk do tjua japim me voten kurre po kurre degjove ti laura vorpsi.edhe ik bej nai pune aty mos rrini kot gjithe diten se ju erdhi fundi.te paten beni sikur po punoni.te hedhesh balte mbi trupin e nje njeriu qe sapo ka vdekur sot ne kete dite votimesh eshte kulmi.kulmi!

  Reply to this comment
  • gorica June 23, 14:12

   kjo laura goxha vajze. shkon lexon traplliqet e nje te semuri. A ka te dashur kjo? Kur e puth kete Lauren nuk i duket sikur puth ne goje Saliun? 🙂

   Reply to this comment
 4. Sara June 23, 14:10

  Fillimisht heshtet njehere per ca ore, e tani pasi mblodhet ca genjeshtra andej kendoj doni t’ia shisni shqiptareve per te verteta….Beni thirrje per qetesi, e jo ti fryni zjarrit….shqiperia sot do te Rilinde, e Berisha ben mire qe ta ngulise ne koke kete.

  Reply to this comment
 5. dituria June 23, 14:10

  o kriminelaaaa o qelbesiraaaa ju ju jeni per tu vrare.ju vazhdoni te merrni jete te pafajshmish eshte tmerr.ju i bete te gjitha keto qe ti tregoni popullit mos dilni te votoni sepse do tju vrasim por sot nuk i ndaloni dot NUK I NDALONI DOT SEOSE SOT TREGUAT EDHE NJEHERE QE JENI KRIMINELA!!!

  Reply to this comment
 6. juta June 23, 14:13

  o zot ju cdo sekonde tregoni se jeni kriminela me shume se kurre.o zot ju nuk jnei njerez ju duhet te ttansferoheni ne stalle me derrat o zot nuk na kane zene syte njerez kshu si puna juaj kurre kurren e kurres!!!

  Reply to this comment
 7. ervin June 23, 14:14

  kto te vrasin naten dhe te qajn diten kjo eshte motoja e qeverise sali berisha kjo esht emotoja e kesaj qeverie kriminale e kesaj qeverie t endyre qe po vret shqiptaret nderkohe qe ju nuk duhet te ngurroni te votoni rilindjen

  Reply to this comment
 8. dalina June 23, 14:15

  kafshe kafshe kafshe parahistrike.o zot menduam se nuk do te degjonim me kshu lajmersh por kjo eshte e tmerrshme.JU NUK KENI ME GOJE TE FLISNI TANI NNUK KENI ME GOJEEE MYLLENI NJEHERE TE VETME DREQI E MORRI 1 HERE DILINI PER ZOT PO THUAJ E VRAME SE JEMI KAFSHE DHE ME MIRE KESHTU SESA KUR I MOHONI.JENI KAAAFSHEEE perfundimisht

  Reply to this comment
 9. albana June 23, 14:16

  akt terrorist esht enga qeveria berisha ky kuptohet dhe askush nuk ka asnje dyshim ndaj keta te pd po mundohet te manipulojne publikun e te thone sikur ky akt nuk i eprket pd nderkohe ky akt esht ethjehst i kesaj partie

  Reply to this comment
 10. ergi June 23, 14:18

  vendi ka nevoje per qetesi e jo per dhune sic po indukton kjo qeveria e sali berishes kjo qeveria kriminale e tij thjesht po mundohet te manipuloje popullin e lire opozitar dhe po mundohet ti beje presion nepermjet dhunes

  Reply to this comment
 11. mirela June 23, 14:19

  po si mund te thuash qe ishte akt terrorist ndaj pd? si mundet ju o debila o idiota si mund ta thon kete ne keto momente ? kush kujtoni se jeni qe te pergenjeshtroni keshtu ne kete situate > kush kujtoni se jeni qe te genjenui nje popull te tere ? tanime nje popull i tere ju perbuz 100 here me shume!mallkim mallkim jeni.

  Reply to this comment
 12. armir June 23, 14:19

  shqiptar keni ne dore te thone fjalen tuaj kunder kesaj qeverie qe po mundohet te uzupoje pushtet ne shqiperi kesaj qeveri qe po mundohet te na mrri lirine ndaj ne duhet te votojme masivisht 29

  Reply to this comment
 13. deshmitari okular June 23, 14:59

  Qenke jo vetem nje gramafon i prishur qe te çan menderen por dhe nje lavire 100 karatshe, kur tenton qe skenarin ogurzi te kyekriminelit me pasaporte shqiptare, qe ka uzurpuar qeverine shqiptare, kerkon t’ia faturosh opozites. Ti moj, negro-putane, ke shitur çdo gje per parane qe merr, por mos kij qeder se ke per te birbiluar me bukur. Mjere familja qe te ka, ose me sakt edhe ata do te jene njelloj se fare e tyre e keqe je.

  Reply to this comment
 14. Sara June 23, 15:03

  Po si jeni kaq te paafytyre qe te shfrytezoni cdo ngjarje, sado e rende qe te jete per interesat e tuaja te ulta politike…

  Reply to this comment
 15. sibora June 23, 15:04

  Boll ju duruam tk tregoheni te pafytyre me shqiptaret, sot eshte dita qe ne si popull do t’ju mbyllim gojen ju pushtetareve te paskrupullt, eshte dita e shqiptareve sot, neser eshte dita dhe festa e Rilindjes.

  Reply to this comment
 16. laura gopsi June 23, 15:08

  Du dem.une mendjen e kam vetem me no llap o njerez.lexoj c me japin e mendjen e kam tek … e jo tek ato qe them..apo nuk duket?

  Reply to this comment
 17. Gramoz June 23, 16:18

  nuk mundem dot te kuptoj c lloi femre eshte kjo more zot i madh a ka ndjenja njerezore kjo femer apo jo c fare katile eshte dhe a ka dhemshuri femerore kjo lubi kaq katile jane sa te mos u beje pershtypje e bejne deklarata qe te iritojne sa te ckulesh leshte e kokes ..por edhe tani qe po te vjen fundi akuzon per permbysje teqeverise ….jo eshte e pa pranushme kjo femer eshte naziste kjo eshte kriminele jo drejtesia kete duhet ta hetoje deri ne ekstrem ,,kjo nuk ka asgje te perbashket me femren shqipetare ,kjo po te kete pushtet kjo te pushkaton pa gjyq vajza nena motra distancohuni nga kjo lloj femre se nuk ka as me te voglen ndjenje te humanizmit largnga kjo

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim