VARGJET: Për PS-në ka qejfmbetje, për PD-në ka urrejtje…

March 17, 2015 20:27

VARGJET: Për PS-në ka qejfmbetje, për PD-në ka urrejtje…

Arben Duka

 

Për PS-në qejfmbetje,
ka sot vegjëlia,
se shumë më e lartë,
ka qenë pritshmëria!

Mbase shumë më tepër,
të gjithë kemi pritur,
po nivel i jetës,
akoma s’është ngritur!

Them se ca premtime,
si shumë janë vonuar,
gropat kaq të thella,
nuk ishin menduar!

Po janë disa punë,
që janë përfunduar,
që askush më parë,
nuk i kish menduar!

Askush s’kish menduar,
kur ishte qelbashi,
se këtu me rrënjë,
do shkulej hashashi!

Askush s’e mendoi,
darën e shtrënguar,
kur qe energjia,
vite pa paguar!

Askush s’kish menduar,
dhe më shumë akoma,
u mbyllën punishtet,
që shisnin diploma!

Qasje të re shteti,
jo veç si pas meje,
u shembën me qindra,
ndërtime pa leje!

Kur ti ke jetuar,
në një amulli,
shtrëngim i litarit,
sjell pakënaqësi!

Por parad’ suksesesh,
s’ka për qeverinë,
asgjë nuk mjafton,
kur s’zbut varfërinë!

Askush s’e fsheh dot,
këtë varfëri,
dhe pse tash me Ramën,
ka më shumë liri!

Ka më shumë përmasa,
për fjalën e lirë,
dhe kjo pa dyshim,
është një gjë e mirë!

Në ngritjen e shtetit,
janë bërë përparime,
po në rrugë e sipër,
ka dhe tepërime!

Ende qeveria,
s’ka nisur me rrënjën,
mua më dhëmb koka,
ti më fërkon këmbën!

Qëndron tek kjo strofë,
gjithë filozofia,
se ç’duhet të bëjë,
më parë qeveria!

Në pika kritike,
ka vajtur durimi,
po ende s’është shuar,
shpresa dhe besimi!

Kur erdhi Rilindja,
s’gjeti gjë në vatër,
njëlloj si Nëntori,
në Dyzetë e Katër!

Lirinë e shtuar,
e shikoni vetë,
se del opozita,
dhe njeri s’e nget!

Proteston kur do,
dhe njerëzit s’ndëshkohen,
e vrasjet e Salës,
as imagjinohen!

Këtë qasje solli,
them ai Qershor,
dhe ky është në fakt,
ndryshim rrënjësor!

Sovrani me Ramën,
ka vërtetë qejfmbetje,
po për qentë që ikën,
ka vetëm urrejtje!

Në kohën e provës,
është kjo qeveri,
po kjo s’mund të shkojë,
në pafundësi!

Rama ta lexojë,
ligjëratën time,
sa ende ka kohë,
t’i mbajë ca premtime!

March 17, 2015 20:27
Komento

28 Komente

 1. LOVE March 17, 18:13

  Mirembrema te dashur degjues kokepalar
  Fillojme edicionin e lajmeve te tv Rilindja

  ” U realizua dhe tejkalua plani i prodhimit dhe korrjes se hashashit .
  Te korrat ishin jashtezakonisht te mbara ,trasporti hasi disa veshtiresi te lehta .
  Avionet modeli “Mushkonja” stili Brace ,nuk e perballuan dot peshen .
  Gjithsesi , me perpjekje te jashtezakonshme te shoqes Mrike ,
  kemi sukses te jashtezakonshem
  Armiqte kapitaliste , si italianet ,gjermanet , greket shoviniste ,derman nuk po gjejne nga korrierret tane ,po suksesi yne eshte pergjigjia per ata .Me cdo kusht dhe cdo rrethane duke perdorur dhe makina diplomatike , imunitet deputetesh ,ne heronjte trafikante do ti shpetojme .Dhe kur ndonje major ,bie ne krye te detyres ,nuk ka asgje …
  1 bie mijra ngrihen !
  Se fundmi ,ra dhe baza heroike e partise ne Xibrake ,po sa te jete Panajaja dhe baza Kuci ne Ferme Clirim ,partia nuk e ndjen krizen dhe situaten e kemi ne kontroll
  Baballaret tane heroike ,elektrifikuan vendin , me punen e tyre heroike ,vete nuk ngriten asnjeher lopaten ,por skllevrit nuk u kursyen .As kockat anonime nuk i kursyem ne ngritje shtyllash e digash .Cmenduria e suksesit quhet kaskata e Drinit , qe me mallkimet qe ka siper ,nuk do jete e larget dita kur te katandiseni shteti nen uje ,njeher ishte Skiperia ketu
  Sot sklleverit e lire ,te quajtur kokepalar , duhet te shkojne ne burg dhe ne litar ,nen shembullin e shokeve Keshilltar , per 30 mij leke te vjetra .Duhet te paguajne faturat
  duhet tia paguajne dhe faturat PIRO KAPURANIT , deputeti i partise me te varfer simotres LISIS ,ajo qe me nje flete blloku privatizoi gjithe hidrocentralet e sklleverve kokepalar
  C’thote partia ben populli dhe cdo populli partise nuk i plas …qe nga 44 ca parrulla jane ndryshuar ….Punishtet e diplomave ,kane kaluar me sukses te plote ne krah te partise se rilindur ,pervec faktit se na qeverisin te gjithe ata te ish punishteve ,vetem nje universitet do ngelet ,si ne kohrat e mallkuara ,Henri Envorr Qili .Eshte shume e thjeshte skema e sotme Shit nota dhe blej tituj …profesor ,doktor , poet ,pervec titullit kryevizatimor …ai eshte eskluziv e kryeministrit …3 vjet kurs per mesues vizatimi ka …gjithmone me mire se gjyshi
  ai ishte fare pa shkolle 🙂
  Ndertimet pa leje dhe me leje do demshperblehen .FMN per cfare e kemi ?!
  Per pagesen e pallatit te Lulit , te gjithe do demshperbehen per karakatinat e ndertuara
  dhe borxhet do i paguajme duke nxjerre ne ankand Skiperine dhe kalamajte tuaj
  Kodi i etikes quhet liri shtypi ,gaztoret e oborrit zbulojne raksionaret e rinj ,dhe krijojne heronjte e tritolit , kudo arritje ,arritje dhe realizim planesh ….250 mil borxhe na duhen urgjent …se dhe 6 dite buke kemi
  Deshton me sukses dhe ne duartrokasim , sepse jemi ende ne fazen e majmunit
  Pasojme topin , ata e beren keq detyren po keta me dreq .
  Derisa flaka ti dali ,ne na mban te lidhur ideali .

  Po ju jeni kokepalar
  ca pak ngjala e gomar
  pazarin per kete gjindje
  sot ma quani ju Rilindje

  Nuk ju le geni
  rilindas krimineli
  Rrefenin ku kam lere une ,atje ne ate fshat
  Qeni ne mos do haje …te njome do e haje te that !

  Reply to this comment
  • Power Rangers March 17, 19:53

   Po ti o trap ske pune tjeter po harxhon 3 ore per te shkurar nje brockull qe 2-3 veta e lexojne,ik o papaq i prish mbyt veten se le nam. 😆

   ps.
   LOVE
   Pellazgu
   info analitike

   3 nofka 3 komente i njejti stil te shkruarai prej gomari. 😆

   Reply to this comment
   • info analitike March 17, 20:19

    vezhguesi F e njejta ere e qelbur qe fshihet pas njeqind nofkave. Mbaj zotimin qe more, por nuk paske qene burre.

    Reply to this comment
    • Ballist i PENDUAR. March 17, 22:50

     Info – analitike :

     Sot Europa kapitaliste .

     Euroglut !!
     Nuk duhet ta harrosh kete term,

     Euroglut !

     Eshte mungesa e Kerkese se brendeshme
     NE EUROPE ,
     bashke me surplusin e Bilancit te Erozones ,

     [[ Per faj te ekonomise Vrasese gjermane ]]

     Medioevo per masat e Sklleverve ,
     dhe
     Rinashimento per Pak persona .

     Por mbi te gjitha Kjo ,
     eshte dalja me e madhe
     e Kapitalit nga Euro ,
     ne Historine e merkatit Finanziar .

     Tani vazhdo te diskutosh ,
     se kush e Beri Pordhen me te madhe ,
     Saliu , Iliri opa EDi ?

     Reply to this comment
     • info analitike March 17, 23:42

      Ballisti hidhi nje sy andej nga Venezuela se sikur nuk i kane punet mire pastaj vazhdo me grimca ekonomike te ngjitura me zamke.

    • Vëzhguesi F March 18, 15:00

     @info analitike!
     Akoma nuk kam lexuar ate çka shkruan komentusja “LOVE” dhe me ra ne sy replika me kete qe mban nofken “Power Rangers”, duke konfoduar ne menyren me te qelbur, qe ne kete rast eshte menyra jote e te vezhguarit te komenteve, sikur ai qenkam une.Une kam dal dhe dal pa kurrfare meraku me nje pseudonim, sepse nuk e kam problem qe t’i jap pergjigjen gjithkujt kur nuk me pelqen mendimi, ose ne rastin konkret kur flitet kot, siç po ben ti. Se sa burre jam une nuk mund ta percaktosh ti, e kupton apo nuk ha gozhde nga ky krah.

     Reply to this comment
  • Rapi March 17, 22:08

   Ti shkruan se paguhe me pagese Gerdeci.
   Pergezime Love. Me fal se ta harova emrin, Mehmet Elezi apo zoti Hoxha nuk e di mire, por di qe firmos ne borderone e Vicidolit dhe kuterbon ere Vicidoli.

   Reply to this comment
 2. Pellazgu March 17, 18:38

  @LOVE !Jam plotesisht i nje mendjeje me ate qe ke shkruar,por qe e ke lene ne mes,pa mbaruar !

  Reply to this comment
 3. info analitike March 17, 19:18

  Ky sosia e Sadam Huseinit ndoshta ka harruar ata qe u “mbeti qejfi” perjete nga “pritshmerite” e rilindesve duke shkaktuar gjema te panevojshme ne famijet e skamura shqiptare, duke i renduar akoma me shume peshen e varferise, te trishtimit te pashpreses.
  Kujt do t’ia priste mendja qe miku i ngushte Tom Doshi te behej tabele qitje per te mbrojtur ish armikun, tashme mik te ngjalave te Lalzit.
  Pa harruar ata te tjeret qe i pane ndertimet e ligjshme te shkaterruara nga dora e dhunshme e paligjshmerise shteterore ndersa trafikantet e droges bridhnin te lire neper pikat doganore.
  Te vraposh per te permbushur ndonje premtim sa per te tromaksur njerezit para zgjedhjeve do te thote te biesh rilindjen si kofini pas te vjelit. Ketij bejtexhiut i ka mbetur ora tek propaganda kooperativiste.

  Reply to this comment
 4. beni March 17, 20:56

  Je i madh hallall, je shume i sakte duet te filloj nga koka jo kembet.

  Reply to this comment
 5. "Horri i Bulevardit" March 17, 21:30

  Ju dhjefsha o love, info rakitike
  qe cdo dite hani kake berishiste
  Sju pelqen poeti, qe di te shposise
  halete tuaja, di si ti rendise.

  Ju dhjefsha ne koke, love e rakitike
  qe ne kete faqe, jeni laskuriqe
  Sju pelqen poeti, se di tja u fuse
  vec me pene te tij, di tju puth ne buze.

  Berishjane te dhjerre edhe burracake
  jini pederaste, jeni te gjithe klodiane
  Shume po ju kruhet, ajo sume e shnoshe
  por vec kallup tritoli, juve ju ben zap.

  Ju ka msu salija, si te ndizni tritole
  Por vec po harroni, se ne sume, do do fluturoje.
  Mos e nga poetin, o dashnorja sales
  Te them dhe ty info, qe je bere gerdalle.

  Reply to this comment
  • info analitike March 17, 22:30

   Ja ku dolen rapi me qyfyrin e dhjere nga halet e rilindura te shpifjeve e te sharjeve pa dogane.

   Reply to this comment
  • info analitike March 17, 22:36

   Kesaj i thone metrike prej qyfyri bulevardi 🙂 Nejse te kuptoj se ke marre persiper detyren e veshtire te lolos se ketij forumi.

   Reply to this comment
   • "Horri i Bulevardit" March 18, 00:11

    Moj dashni (love), pse se nderrove nick-un, kujtove se me replllikove, por harrove, dole me info rakitike.

    Reply to this comment
    • LOVE March 18, 00:42

     si shume rendesi po i jep idiotesise tende ,qorr rilndas
     mendon se ja vlen dhe repllikimi ?

     Thirrje gjithe Vegjelise se forumit !!!!!

     Sot kemi mundesine e debatit ,debatit demokratik
     sot keni mundesine te mendojme ndryshe
     te mos jemi nje tufe me dele
     sot keni mundesine te mos marrim pushkatimin
     mos u genjeni nga bijte e baballareve ne pushtet
     ju kemi shkulur dhembet ,s’ju del dhe koha ,jane te zene duke ngrene njeri tjetrin 🙂
     Sot keni mundesine te jeni ndryshe ,jo idiot si keni qene

     Falenderime qe me lexoni ,me komentoni dhe me shani
     sidomos kur me shani …sepse kuptoj qe e verteta djeg
     🙂 TE RROJE PARTIA !
     ju siguroj qe e ka jeten te shkurter sidoqofte 😛

     komplimenta ARBEN DUKES
     hic po gje , po ngjall dellin e “poetit” te gjithe vegjelia 🙂

     Reply to this comment
     • info analitike March 18, 08:44

      Love,

      Mos ia ver re Qyfyrit se ne mungese argumentash perdor gjuhen me te cilen eshte rritur e edukuar andej nga Ali Demi. Ne rastin e ketij duhet thene “Te te rroje mendja” se po i rreshqet pak nga pak drejt paranojes ashtu sic i ka rreshqitur idhullit te tij me kohe e me vakt. Si thone: vec i marri shkon pas te marrit.
      Ne mungese argumentash tani ka filluar shpifjet e bulevardit virtual 🙂

     • "Horri i Bulevardit" March 18, 09:17

      Info rakitike dhe info radhiqe alias lov (dashni) e shef edhe vete e thua, se sot kemi mundesi per te shprehur lirshem, jam dakort, qe edhe ti si salesh, nuk te hyn gje ne kembe edhe kur urren, shan, denigron Rilindjen, kjo eshte ne fakt, fjale e lire.

     • info analitike March 18, 13:43

      O qyfyr a e merr vesh qe une dhe love nuk jemi te njejtet persona! Nuk jemi te seres se sigurimsave qe vetem ngaterrojne dhe shpifin nen 100 nofka. Bo bo sa kokederr qe qenke more!!!

 6. Deshmitari. March 17, 22:28

  Preambula.
  Une, si qindra mijera te tjere jam vete deshmitari,
  qe duhet te deshmoj drejt veprimet e nje shpellari,
  qe me dredhi sundoi kaq gjate ne krye te kupoles,
  dhe krenohet se na la pas vetem eren e prodhes.

  Ky ngerdheshes djallezor, qe ka trurin e nje krapi,
  eshte ai, malok-shpellari i Krriçidolit, Saleberitrapi,
  eshte nje atavizem biolgjike e vjeter e shpellarizmit,
  nje “demokrat” i fertilizuar me shurren e komunizmit.

  Lageshtire shume e tejzgjatur se shiu nuk pushon,
  Saleberitrapi çirret, ulerine si perbindesh e gjemon,
  krejtesisht i marrosur,djallezi te shumta ka kurdisur,
  per kundershtaret fyen e shpif krejtesisht i dalldisur.

  Atyre ua ka numeruar nje per nje te gjitha te keqiat,
  te cilat i ka nuhatur si miu qe futet ne skutat, vrimat,
  kundershtareve u ka pergjuar ngado motrat e grate,
  se me ke puthen dhe me ke bejne dashuri ne shtrat.

  Saleberitrapi ua sheh te gjithave breket e sytienat,
  edhe pa i hapur dritaret, edhe pa i hapur qepenat,
  sepse kjo monster deperton pa e kuptuar, si urithi,
  prendaj prej tij njerezit tremben, u renqethet mishi.

  Ua ka pergjuar kundershtareve nenat, baballaret,
  fsheur nen çati duke ecur kembadoras mbi traret,
  per te pare se ata bejne tradheti bashkeshortore,
  sa here qe pine kafe e zene njeri-tjetrin per dore.

  Si sundimtar i kupoles dhe si udheheqes i krimit,
  si rrenues i ketij vendi dhe si mbjelles i mjerimit,
  ka vjedhur, ka plaçkitur ka vrare ne mes te dites,
  qe te shumoje euro-dollaret e xenit dhe te gites.

  Ky vrau njerez te pafajshem ne mes te bulevardit,
  dhe zeri i te vrareve vjen i ashper prej pertejvarrit”
  “Ndeshkojini krimet e Saleberitrapit dhe te Lulashit,
  qe fshihen si minjte prapa perdeve te mendafshit.

  Sepse Saleberitrapi e soji i tij jane vetem egersire,
  jane pjella e tiranise qe mbante njerzit ne zinxhire,
  sepse ai eshte komunisti i qelbur i kohes se territ,
  qe perlotej para fjalimeve e fotografise se Enverit.

  Sepse ai ishte biri itij shpirteror, besnik i tij per jete,
  me varken e femijeve te tij shetiste ne liqen e det,
  bashke me tiranet ai beri fotografite e tij te rralla,
  si macja u perlepihej,duke u sjelle prapa e perpara.

  Sepse Saleberitrapi eshte hipokrit,dallkauk i rralle,
  eshte mburravec i vetes i papapermbajtur,i papare,
  eshte haluçinant qe e quan veten kreshnik me palle,
  por eshte vetem nje shpifarak i qelbur,nje zgerdalle.

  Saleberitrapi i ka renduar shume gjate ketij vendi,
  duke u perndezur,duke uleritur, duke lehur si qeni,
  duke u turrur ndaj kundershatreve si ujk i terbuar,
  prandaj ne ferrin e vuajtjes pa meshire duhet çuar.

  Saleberitrapi u shofte i gjithi,iu zhdukte krejt fara,
  se nga goja kane dale vetem shpifje dhe te shara,
  me shtetrrumpallen e tij gjitheçka e dogji e rrenoi,
  si nje kriminel i eger vetem vodhi,vrau dhe trafikoi.

  Saleberitrapi duhet te muroset diku nen nje rrap,
  qe kafshet e njerzit te mblidhen e te ikin me vrap,
  te ndihen te gezuar se se fundi u buzeqeshi fati,
  qe nuk do te tromaksen kurre nga Saleberitrapi.”

  Reply to this comment
 7. demo March 17, 23:23

  Love eshte hartim i bushtres se parlamentit gjysepins,i kane rane lesht dhe rri e tjerr triko leshi neper komente.Ka nxjerre edhe te emen ta ndihmoje.

  Reply to this comment
 8. Emigranti March 18, 00:08

  Eshte e vertete qe per PS ka qefmbetje ndersa per PD ka urejtje Kjo Parti vetem parti demokratike nuk duhet te quhet.

  Reply to this comment
 9. Kris 1 March 18, 01:53

  Problemi se PS eshte paguar nga taksat tona kur ishte ne opozite.Nuk e dinte dhe nuk i kish pare gropat?Po koncensionet?Po kur shteti nuk paguan energjine nuk futen ne burg shtetaret.
  PS e votuam per te shkrire akujt e jo te ngrije rrogat dhe pensionet.Ka shtet te varfer me 21 ministra dhe ku gjenden parate per te hapur zyra per politikamet e per tu rritur bonuset.
  Piktori tregoi se eshte mashtrues dhe nje vegel e bindur e Berishes.Te tjerat jane loje.

  Reply to this comment
 10. Mark uk March 18, 08:26

  Si i quen qefmbetje te ps,kur nga rrallet e saj perjashtohen deputet.Se je nje poetaruc partiak dihet,po se jeni edhe aq servil,po tregoni hapur.Vertet ka urrejtje te pd.po jan ata ish sigurimsa e spiun qe bejn edhe poezi.Te tille jeni dhe ishit edhe ne vitin 1990.A ishit ju vullnetar i mbrojtjes se figures se Enverit.

  Reply to this comment
 11. Q.Ri Patos March 18, 09:59

  Per Naftetaret kjo qefmbetje,
  sapo u shndrua ne urrejtje.
  Me tam-tame antikocension,
  Ata i genjeu,
  Tashme me plot bindje,
  Ramizit ia parakalon:
  Djall dhe mashtrues,
  si keta qe la per farre,
  kishte kohe qe
  ky Popull nuk kishte pare.

  Reply to this comment
  • info analitike March 18, 10:11

   Patos,
   Nuk ke pare gje akoma! Tani po pergatitet shitja e Albetrolit njesoj si ajo qe beri Saliu. Dikur Rama me qenushet e tij Brace e Balla cirreshin kunder privatizimit por me sa duket tani ka vendosur t’i shese per t’ia kaluar edhe Berishes ne plackitjen e pasurise se ketij vendi.
   Turpe rilindese njeri pas tjetrit. Qytetaret duhet te ngrihen e te pengojne ket o privatizime te pasurive kombetare nga ana e politikaneve te majmur me milionat e vjedhjeve.

   Reply to this comment
 12. TROJA March 18, 13:05

  TE LUMTE PENA,PO MOS NA MASHTRO DHE TI.A ESHTE UNIVERSITETI I HENRI ÇILIT QE MER 2.7 MILION EURO,AI QE U LAKUA I PARI QE SHISTE DIPLOMA? U MBYLLEN,POR ME DUKET SE PO PUNOJNE PERSERI,E VETEM FAKTI QE MEDIA PO DEMASKON LIDHJET MINISTRI ARSIMI-EDVIN RAMA-DHE HENRI ÇILI,DHE KORUPSION NUK TA VLERSON KETE BEJTE,O I NDERUAR ARBEN DUKA.TE KEQES BJERI EDHE SIKUR TA KESH NE VETEN TENDE,PERNDRYSHE MBYLL E MOS SHKRUAJ ME.

  Reply to this comment
 13. Vëzhguesi F March 18, 15:31

  E lexova poezine tende Arben, siç lexova dhe mjaft komente apo replika , ndonjerit i ktheva dhe pergjigje sepse kishte harruar syzet politike dhe me kishte ngaterruar.
  Nuk dua te hyje ne opinionin e askujt, kjo dhe per faktin se qe kur shikohet pseudonimi dihet dhe permbajtja e komentit i lidhur vijimesine e qendrimit te tij apo saj ne kete blog qe kur jane shfaqur.
  Desha t’i drejtohesha me pak dashamiresi zonjes “Love”, se ajo ç ka trajton poeti, edhe pse nuk i shkon per shtat shijes tende apo ndonje tjetri, nuk kane te bejne me qyfyret alla Fadil Hasa qe bene ti.
  Ato jane arritjet me pozitive te kesaj mazhorance dhe nuk jane te stisura si skenaret e Dosherve dhe Palokeve.
  Por po do te dish mendimin tim, Arbeni nuk duhet te kishte harxhuar kohe per te rrjeshtuar arritjet qofte dhe pozitive te kesaj mazhorance qe nuk i ka merituar votat e shqiptareve.
  Dhe kjo jo sepse nuk ka zhdukur varferine, sepse varferia nuk mund te zhduket as per kater dhe as per katerdhjet vjet do thoshte Zhozefina.
  Kjo mazhorance dhe aleanca e saj europiane , siç dhe eshte pagezuar, duhej ne rradhe te pare te mesoje si behet shteti ne kushtet kur ne çdo qelize ka sunduar antishteti.
  Pra pa luftuar me vendosmeri antishtetin, kete metastaze kanceroze qe ka shtrire rrenjet e saj ne te gjitha qelizat e trupit-shtet, nuk mund te shendoshet dhe te dale nga agonia vdekjeprurese shteti.
  Nuk i duhen dhe nuk i hyjne ne pune askujt keto arritje te mazhorances, kur kryekrimineli vazhdon te dirigjoje gjithfare lloj skenaresh pa i hyre gjemb ne kembe per ato çka i ka bere ketij vendi, ketij shteti dhe ketij populli.
  Veprimet radikale nuk jane vepriume vetem te diktaturave por jane dhe veprime qe pastrojne me themel nje godine te kalbur qe quhet shtet.
  Nuk mund te quhet sukses pse policia kreu detyren per te cilen paguhet, kur ai qe eshte gjoja kryetar shteti bene karshillek ne favor te forces se tij politike qe eshte nje force hapur destruktive.
  Nuk quhet sukses detyrimi per te paguar taksat, kjo eshte elementare, kur lihen te lire te livadhisin ata qe krijuan kete amulli dhe katrahure qe quhet shtet, apo kur lihen ne karriket e tyre ne administratat e te gjitha niveleve njerez te llojit te legjendes se Kalase se Rozafes. Se fundi shteti forcohet jo duke gjuajtur “sardele”, sepse ato mund te bien pa shume perpjekje ne rrjeyte, por kur kapen deri ne asgjesim peshkaqenet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*