Operacioni në Dukagjin, asgjësohen 10 mijë bimë kanabis në Shoshaj

August 19, 2015 16:42

Operacioni në Dukagjin, asgjësohen 10 mijë bimë kanabis në Shoshaj

Superoperacioni në Dukagjin të Shkodrës ka vijuar sot në njësinë administrative Shoshaj. Gjatë ditës së sotme janë sekuestruar reth 10 mijë rrënjë bimë narkotike.

Operacioni është zhvilluar në një terren të vështirë, ku efektivëve u është dashur të ecin në këmbë për 2-3 orë. Aktualisht janë asgjësuar 69 parcela, ndërsa operacioni vijon.

Bimët ishin kultivuar në parcela të hapura rishtaz në zona të pyllëzuara dhe me shkurre.

August 19, 2015 16:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*