Përballja e fortë Rama – Vuçiç

August 31, 2015 11:41

Përballja e fortë Rama – Vuçiç

Një përballje e fortë ka qenë ajo mes Ramës dhe Vuçiç, në një emision të regjistruar gjatë Samitit të Vjenës e që do të ritransmetohet sot.

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij serb, Aleksandër Vuçiç do të përballen sot (emision i regjistruar gjatë samitit të Vjenës) me njëri-tjetrin në një debat lidhur me perspektivën e dy vendeve në BE.

“Debati për emisionin Okruzenje (Fqinjësi) që u zhvillua gjatë procesit të Berlinit në Vienë e ku të dy kryeministrat folën në gjuhën e tyre, u regjistrua për t’u përkthyer dhe transmetuar sonte në orën 21:00 në TVSH. Në të njëjtën orë, ky debat do të shfaqet edhe në vendet e tjera të rajonit, përveçse në Shqipëri, Kosovë (RTK1), Serbi (RTS 1) dhe Maqedoni (Alsat M)”, ka shkruar Rama në Facebook.

August 31, 2015 11:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*