U shkarkua nga Vettingu, prokurori Trenova në dorë të Ina Ramës

September 7, 2018 16:10

U shkarkua nga Vettingu, prokurori Trenova në dorë të Ina Ramës

Shkalla e dytë e vettingut, Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka regjistruar çështjen e ankimimit të subjektit Gentian Trenova, ndaj vendimit të datës 20 qershor të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Vendimi lidhet me procesin e rivlerësimit kalimtar të tij konkretisht, në vazhdën e rivlerësimit të gjyqtarëve e prokurorëve në tërësi.

Këtë të premte nga ky Kolegj njoftohet se është hedhur shorti për caktimin e trupit gjykues, me kryesuesin e tij dhe relatorin e çështjes.

Më konkretisht, kryesuese do të jetë ish-kryeprokurorja e Përgjithshme, Ina Rama; relatore do të jetë Natasha Mulaj, ndërsa anëtarë do të jetë Albana Shtylla, Ardian Hajdari dhe Luan Daci.

l.h/ dita

September 7, 2018 16:10
Komento

5 Komente

 1. Arben September 7, 18:03

  Ina baxhella.

  U be rore, sepse e shtypte bamir topi.

  Kulmi I karrieres mbyllja e dosjes ilir muti, duke mos e

  apeluar ne te gjitha shkallet, Tani do presim drejtesi nga

  nje prostitute.

  Reply to this comment
  • Baba i Arbenit September 7, 20:37

   Vetem ti @Arben , si pjelle bastarde e nje sigurimsi , qe te “punonte” memen , nuk ke te drejte te flasesh keshtu per kedo qofte !

   Reply to this comment
 2. O sali mos tu gjend gure varri September 7, 18:14

  Eh sali qe e ke krimbur vendin vetem me kriminel

  Reply to this comment
 3. Adih September 7, 18:29

  Arben …@…… …..

  E jema e kesaj kryeprokurore ,la te jatin e kesaj HaxhiRamen ,aktor dhe drejtor ne teatrin e Durrsit ,dhe njeri i nderuar E .hiku me te dashurin ,dashnorin e saj ne Itali . Bej bije te te ngjaje . Kurse jo me kot Berisha ,i tha si kesaj dhe Bamir Topit ,lavire dhe ……..?????
  Partia ,per interesa te vehta ,ka punuar me perkushtim , i nderuar Arben.
  .

  Reply to this comment
 4. DALLTON September 7, 22:25

  Ne Shqiperi per sa te kete :Edvin,Lulezim ,Sali ,Monika,Ilir,kurre s’ka per tu vendosur drejtesi por,vetem zhurme,zhurme dhe vetem zhurme do kete.Sepse “Sovranit” ja kane tredhur koqet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?