Përfundojnë zgjedhjet, rinis jeta parlamentare

June 28, 2015 08:56

Përfundojnë zgjedhjet, rinis jeta parlamentare

Një javë pas përfundimit të zgjedhjeve, jeta parlamentare do të fillojë sërish.

Për shkak të fushatës elektorale, punimet e Kuvendit u ndërprenë jozyrtarisht për shkak të impenjimeve të deputetëve nëpër zonat e tyre për të mbledhur vota.

Këtë të hënën priten që të rifillojnë punën komisionet parlamentare si Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, Komisioni për Integrimin Europian,Komisioni për Politikën e Jashtme, Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese, Tregëtinë dhe Mjedisin si dhe Komisioni për Ekonominë dhe Financat.

Ndërsa ditën e enjte që zhvillohet seancat plenare, priten që të rikthehen debatet e ashpra në Kuvend midis Berishës dhe dy drejtuesve të së majtës, Rama dhe Meta./ E.K

June 28, 2015 08:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim