Tjetër protestë kombëtare më 25 maj?

May 15, 2019 13:50

Tjetër protestë kombëtare më 25 maj?

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve.

Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj

Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë të bashkive, me ish grupin parlamentar dhe këshillin kombëtar.

Kujtojmë se më herët Basha takoi aleatët opozitarë.

o.j/dita

May 15, 2019 13:50
Komento

16 Komente

 1. Epiriot me Zemer e Shpirt May 15, 14:19

  Tjeter proteste maloke thuaj jo kombetare.Se kuptoj pse nuk flisni drejt e drejt.
  Atyne proteste perqindja e atyre nga jugu ,esht e pallogaritshme
  Ca morra pa vlere.Dmth eshte levizje krahinore e veriut.Qe te mos na cajne ate bir trapi ne te tjereve me muhabet koti per Shqiperine,to bien drejt e te kerkojne Federalizim, Veri-Jug edhe biem rehat te gjithe.
  Secili shtet federativ te qeveriset sipas ligjeve edhe njerezve te tij.
  Mbyllen problemet.Veriu me vete e jugu me vete.
  Shpresoj qe agjenti amerikan Shenasi Rama edhe idologet gegiste te tjere,guqakuqer mark marku Errol rroj buzhala me shoke te dalin edhe te prezantojne meteorite e tyre.
  E mos te na cajne ate trapanin me historira e sharje e Shpifje te rendomta vulgare.
  Thejsht te diskutohen kufijte.Sipas meje shkumbini e poshte me vete e me siper shkumbinit me vete.
  Nuk duam as Durres edhe as Tirane.
  Keshtu secili jeton ne shtepi te vet sipas asaj qe I duket me e mira per veten.
  Proteste kombetare thote I biri kurves ,plehera te ndyre megjithe parting edhe lideret tuaj.

  Reply to this comment
  • Berati May 15, 19:59

   Vellezer socialist degjojani fjalen “epirotit” ketu siper. Dhe mos harroni ti quani shpellare,cecene,maloke, serbe nga Shkumbini e lart si thote ky palo epiroti ketu. Ore e ka mire dhe mos harroni ti bini gjoksit si patriote. Sa per dijeni une jam 300 vjet beratas.

   Reply to this comment
   • Epiriot me Zemer e Shpirt May 15, 22:17

    Sipas profesoreve edhe intelektualeve gegiste te djathte ti nuk je shqipta.Por jeni ardhur se keshtu e quajne jugun keta plehera edhe *intelktualet* e tyre..Nuk perdora asnje emertim cecen apo shpellare,edhe pa e then une ,e tregojne vete.Mos e pyet se te tregon vete i thone nje fjale..Maloke jane se ashtu e kane emrtimin.Ska lidhje patriotizmi.Neper cdo interviste protestash apo protestuesish tegjithejane veriore.Me mire te thuhet qartesisht e verteta.Federalizimi eshte shpetim per ata qe po qahen,e qe nuk po lene gje pa bere kunder Shtetit Shqiptar.Kjo pun eshte me breza.Patriotimzin asnje i ashtuquajtur i djathte nuk duhet ta zer ne goje.Sepse pa u zgjatur shume e kane vertetuar tradhetine e tyre edhe antishtetin(antishqiptarine) te pakten keto 30 vite qe jemi deshmitare te drejteperdrejte e nuk na duhen referencat e historianve.Nacionalizmi eshtestreha e horrave.Keq administrimi edhe fenomeni Salizem(Malokizem) eshte e keqja e te gjithe shtetasve shqiptare.Kjo e faktuare dhe provuar.Pushtet me dhune nuk meret as me grushteshteti nga shkerdhatesia cia edhe kelyshtet e saj udb e asfalja greke.Me kembe ne toke e argumente.Duket qartesisht qe veriu identifikohet me pd(e cila nuk u be kurre parti komebetare), edhe jugu sipas tyre identifikohet me ps( e vetmja parti kombetare).Grupimet e sotme qe jane ngritur kunder shteti shqiptar edhe po bejne barbarizma te papare( e ketu nuk i referohem disa djegieve pa lidhje) ,qe u ankuan ne Bruksel duke akuzuar qeverine shqiptare qe gjasme po terrorrizoka minoritetin grek,jane veriore krejt.Tashi dolen hapur ne poshtersine e tyre edhe kaq dmth.Ose nuk po e quajme as poshtersi por e drejte vetevendosje.Te formojne shtetin e tyre federativ ,te vetqeverisen sipas ligjve te tyre ,edhe nga njerezit e tyre.Te perdorin gjuhen qe duan ,edhe kaq dmth.Por ama mos tja vene fajin jugoreve.E mos te shpifin kunder tyre e mos te bejne keto poshtersira.
    Keshtu secili ne shtepi te tij ,edhe cdo poshtersi apo arritje ka autoret e tij.Taksa tek ky shtet qe nuk ka autoritet e diniitet e qe nuk zbaton kushtetuten nuk jap.Ka me shume per te then por po mjaftohem me kaq.Ne qofte se nuk gjykohet njelloj per te gjithe shtetasit e republikes edhe shteti apo republika shqiptare lejon poshtersira te tilla eshte e kote qe te egzistoje.Edhe une personalisht autoritetin e ketij shteti nuk e njoh edhe nuk perfaqsohem nga ky palo shtet.
    Partia Demokratike eshte fatkeqesia e ketij shteti shqiptar edhe shtetasve shqiptar.Kur them shtetas shqiptar quaj te gjithe ata persona te cfare dolloj etnie qe kane shtetesine shqiptare.Te gjithe jane te barabarte perpara ligjit e te gjithe jane po aq t vlefshem ne syte e shteti ,pasi jane taksa pagues te ketij shteti.Kush nuk i bindet ligjeve te ketij shteti ja dhjefsha flamurin apo gjuhen qe flet.Edhe ja dhjefsha emblemat nje shteti qe nuk ka autoritetin te mbaje drejtesine edhe te denoje tradhetaret e deklaruar ,ne territorrin administrativ qe ka fuqine juridike.Ti po e kape mire ,po se kape prape mire.

    Reply to this comment
    • Berati May 16, 09:27

     Qetesou vella . Futi edhe nje dopjo uzo se te ndihmon. Pergjigja nuk ishte per ty ishte per vellezerit socialiste shqiptare qe e duan vendin e tyre edhe kaq te vogel. Turp per ata qe ofendojne vellezerit e tyre per perkatesine e tyre krahinore apo politike . Ps nuk eshte e jugoreve (Sa term idiot) dhe as PD e verioreve por te dyja te shqiptareve .

     Reply to this comment
 2. syri May 15, 14:43

  Bravo mesagjeri Dita.al! Sherbim te mire po i beni krimineleve!

  Reply to this comment
 3. prizem May 15, 14:45

  Molotovi i radhes thuaj me mire…

  Reply to this comment
 4. Draft-Protesta May 15, 14:49

  Ne 25 maj “3 xhiro rreth Liqenit”

  Reply to this comment
 5. katarakti May 15, 14:56

  Le te bejne protesta sa te duan. Qeveria dhe policia te qendrojne te forta dhe te paperkulura. Te veprohet konform ligjit pa as me te voglin hezitim. Dhe nuk duhet te lejohet ne asnje menyre qe te jepet pershtypja se ligjin e ben opozita. Se ajo mund te beje si te doje dhe çfare te doje. Duhet t’i behet e qarte se ku jane sinoret. Dhe po i shkele: ndalu beg se ka hendek. Nuk e kuptoj se ku jane gjobat. Prishet nje lulishte, vendoset makina ne vendin e gabuar dhe paguan gjobe! Ndersa tjetri te hedh molotov, te djeg deren e kryeministrise dhe nuk i hyn gjemb ne kembe. Rendin duhet ta ruajne ata qe organizojne protestat. Dhe po doli protesta jashte kontrollit, po pati shkaterrime dhe djegie, menjehere fatura. 50 000 – 100 000 euro. Dhe ne rast se nuk paguhen ne kohe, futen ne burg per 30 dite organizatoret e protestes. Asnje leshim. Asnje terheqje. Shteti duhet te tregoje forcen e tij. Ndryshe kaosi eshte te dera. Opozita i ka hedhur dorashken qeverise. Ajo duhet te dije te pergjigjet dhe ta fitoje sfiden. Ndryshe Rama te largohet. Duhet dore e forte per te mbajtur zap vandalet. Zogu, Enveri dhe Berisha kane qene duar te forta. Rama me duket se eshte tejet i dobet dhe frikacak me kundershtaret e tij.

  Reply to this comment
 6. po i duket vetja, personazh...historik . May 15, 15:05

  te siguroj, se do gjenden qofte nje dy tre “hunde leshe” qe do te kapin, do te urdherojne te ngresh dy gishtat e shkerdhyer lart dhe do t’i futin ne ate bythen tende te felliqur, o pederast i peshtirosur . si fillim pritet c’do bej ligji kushtetues …me ty .

  Reply to this comment
 7. Kjo bande, s'duhet telejohet me te dale ne ..."proteste" . May 15, 15:09

  Te shpallen te jashte ligjshem, pasi mesazhin si bande kriminale e kane..DHENE .

  Reply to this comment
 8. Monika hajdute me cizme May 15, 16:21

  I kane ngel shqupit ca mulatov pa harxhuar.
  Tym e flake do ta bejne shpellaret e punesuar si protestus.
  Kur do organizohet nje proteste ne gjirin e lalzit tek vilat e sheikeve sali e likefloriri

  Reply to this comment
 9. Adih May 15, 19:54

  O Bashe o Mavri , me keto qe po ben ,nuk do besh gje tjeter ,por do afrosh ditet sa me shpejt ,per te filluar punen Spak . Te jesh i sigurte perendimoret do i japin me shume gaz SPAKut..Reci i Shkodres po ju pret dhe tani per tani ,rojet nuk kane pune ,por kane futur nje dac te zi dhe luajne me te sa per te shtyre oret.. Do me kujtosh nje dite , por do jete vone per ju .

  Reply to this comment
 10. Konti Sbalta May 15, 20:56

  Qeveria te kerkoi burimet e finanancimit te ketyre bandave te rruges qe po lene pa pune nji popull te tere , duke paralizuar jeten e vendit,per ta cuar ekonomine “nen xero” dhe te deklarojne pastaj se “qeveria nuk eshte e afte te drejtoje”.Tregojuni ku e kane vendin keto”partite e rruges”dhe vendosni sundimin e ligjit dhe rregull ne vend , ndryshe jemi ne prag anarshie dhe katastrofe kombetare!Kete kerkojne bandat qe ka riaktivizuar Sali Berisha me “pervojen ” e tij shumvjecare!

  Reply to this comment
 11. Popullore May 15, 22:02

  Mos u cudisni duhet te jene eurot e Rinasit!

  Reply to this comment
 12. h May 16, 07:51

  Kjo është lufta e pashpallur e malokëve kundër qytetërimit.
  Ti je vetëm kukulla e kryemalokut dhe sypeshkaqenit.
  Sipas metaforës së Niçes,ti je si vello e Majave.Hiq vellon
  dhe zbulon fytyrën e të së vertetës.
  Fati juaj eshtë i shenuar,populli triumfon gjithmonë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim