Përfundon votimi, anëtarësia e PD në Shkodër zgjedh 23 kandidatët, lista e plotë

September 30, 2020 22:01

Përfundon votimi, anëtarësia e PD në Shkodër zgjedh 23 kandidatët, lista e plotë

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për degën e Partisë Demokratike Shkodër.

PD bën me dije se pjesëmarrja në votime ishte 70%, ndërsa u konfirmuan 23 emrat e propozuar si kandidatë të mundshëm për deputet dhe kryetar bashkie, që do vijon procesin në fazën tjetër

Kandidatët e konfirmuar janë:

 1. ARBEN GJURAJ
 2. ARTAN HAXHI
 3. BARDH SPAHIA
 4. BASHKIM RROJI
 5. BENARDETA SYKU
 6. BLENDI GJYLBEGAJ
 7. EMILJANO PJETRI
 8. FLORIAN BJANKU
 9. GRETA BARDELI
 10. HELGA SALLAKU
 11. HELIDON BUSHATI
 12. IMELDI SOKOLI
 13. IZMIRA ULQINAKU
 14. LEDINA MANDIJA
 15. LORENC LUKA
 16. MARK RUPA
 17. NDOC ASHTA
 18. NESTI KIRI
 19. NEVILA BUSHATI
 20. RAMIZ ÇOBAJ
 21. ROMEO GURAKUQI
 22. VOLTANA ADEMI
 23. XHEMAL BUSHATI

 

e.sh/Dita

September 30, 2020 22:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim