“Përgjakni festat e fundvitit”, ISIS kërcënon edhe në gjuhën shqipe

December 4, 2017 18:24

“Përgjakni festat e fundvitit”, ISIS kërcënon edhe në gjuhën shqipe

“Ti ke kohë të mjaftueshme për t’u pajisur me makinë për t’i shtypur turmat e tyre, ose për të blerë një thikë për t’i goditur ata, ose për të mbushur pushkën tënde me armatim”.

Organizata terroriste ISIS ka bërë një kërcënim serioz në gjuhën shqipe në agjencinë e tyre të lajmeve ku ndiqen nga afro 400 mijë ndjekës.

“E nëse këto nuk pranohen nga shpirti yt, hyn në turmën e tyre dhe bërtit: “Allahu është më i Madhi”,- thuhet në këtë kërcenim.

325440.jpg

Kujtojmë që pak ditë më parë ISIS kërcënoi për sulme edhe shtetin tonë fqinj Italinë, se do të sulmonte Romën si dhe Vatikanin.

Vitet e fundit shumë sulme të përgjakshme terroriste në vende të ndryshme të kontinentit të vjetër janë marrë përsipër nga kjo organizatë.

December 4, 2017 18:24
Komento

3 Komente

 1. BEHO December 4, 18:39

  ISIS U FUCKING ANIMALS WILL BE DEAD SOON

  Reply to this comment
 2. Ariu December 4, 20:37

  Pse?

  Reply to this comment
 3. sula December 5, 00:18

  Bejne thirrje,qe te vrase femije qe i gezohen festave,te vrase njerez paqesore,te moshpuar,ndoshta mund te jene edhe njerez te afert te tyre ….edhe njerzit e shpellave ne historite e lashta nuk e kishin kete egersi.Shkon ne xhami dhe vret 250 besimtare qe benin lutjet e mengjesit,femije gra ,burra e te moshuar.TUUUrp!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin