Përgjimet e VOA, Prokuroria nis hetimet për nxjerrje të sekretit hetimor

January 31, 2019 13:45

Përgjimet e VOA, Prokuroria nis hetimet për nxjerrje të sekretit hetimor

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë ka njoftuar se ka nisur hetimin për nxjerrjen e sekretit hetimor në lidhje me dosjen 339, që ka të bëjë me përgjimet e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.

Njoftimi i Prokurorisë

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë në kuadër të hetimeve të procedimit penal nr. 339 të vitit 2016 regjistruar për veprat penale parashikuara nga nenet 283/a, 2, 333/a, 334 të Kodit Penal njofton se është duke kryer hetimeve dhe për veprën penale “ Zbulimi i akteve ose i të dhënave sekrete”, parashikuar nga neni 295/a/3 të Kodit Penal, në lidhje me faktet e nxjerrjes së sekretit hetimor në lidhje me publikimin e disa akteve të përgjimeve të çështjes penale në fjalë, publikimi i të cilave po bëhet në kundërshtim me ligjin.

Në këtë kuadër po bëhet verifikimi i të gjithë personave që kanë patur njohje dhe akses në aktet e bëra publike në hetim dhe gjykim.

l.h/ dita

January 31, 2019 13:45
Komento

9 Komente

 1. Claus January 31, 13:51

  Si gjithmone fajin e kane denoncuesit!!!!

  Natyrisht, kush tjeter.

  Vangjushi dhe Prokuroria e “Loke Artes”?
  Ne asnje rast.

  Reply to this comment
 2. intelektuali January 31, 14:26

  U ZGJUA ME NE FUND NGA GJUMI I ARIUT LOKJA E EDVINIT, ARTA MARKU

  dhe:

  Po kerkon POLIAGJENTIN brenda Prokurorise qe i ka dorezuar pergjimet VOA “Zerit te Amerikes”

  dhe:

  Qe sipas gjasave mund te vrasi veten me nje plumb pas koke, njashtu sic vrau veten POLIAGJENTI i Enverit, Mehmet Shehu do kohe me pare kur kishte lene siper syrtarit edhe leter lamtumire para vdekjes:

  TE RROJE PARTIA DHE JU O SHOKU ENVER, AMANET FAMILJEN!

  Reply to this comment
 3. Adih January 31, 14:59

  Nxitja ,per nzjerjen e sekrett hetimor ,perkthehet ,shtyre shtyre ,genje genje , se do ngeli dicka .

  Merni i keni faktet ciper tavolines dhe rraseni brenda kete cunin hajdut te Rames. i quajtur Dako.
  Mereni me gjurmet ,kur ujkun e keni perbelle ,me figure e me ze ,njashtu si vidio e Likes ,ku Rama ja shperbleu shqiptareve duke e bere president , e natyrisht jashte deshires se tyre popull , “kokpalare ”

  Prokurore mos u tallni , mos beni zik zake ,bjerini drejte se kini letesira ,e perndryshe ??????

  Reply to this comment
 4. Arben January 31, 15:31

  Litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari

  Reply to this comment
 5. Andre January 31, 15:36

  Eshte nje dukuri aspak e dobishme, perkundrazi qe sjell shume dem, kjo e mosdenoncimit ne kohe e shkeljeve qe bejne personat me pushtet, sic kjo e Vangjushit, e ngjashme me pohimin qe beri ish-ministrja Lindita Nikolla qe nuk reagoi per shkeljet e renda, konstatuar nga KLSh, te bera nga Rektori M. Koni, sipas Saj : – me qellim ruajtjen e autoritetit te Tij ( ! ).
  Eshte dukuri e Qeverisjes Rama , kjo e mosndeshkimit te FAJTOREVE POTENCIALE , sic Berisha, Meta, Basha, Mediu, M.Koni, V.Dako, & co. te bere publik, dhe shume te tjere, te cilet akoma nuk u ka ardhur rradha te behen te njohur per publikun, megjithese Publiku i di te gjitha abuzimet, shkeljet dhe grabitjet, krimet qe ata kane bere, pamvaresisht ngjyrave te kostumit te tyre.

  Reply to this comment
 6. Kuq e zi January 31, 16:08

  Pacavurja prokurori ka nis hetime?
  Nejse
  Qellimi eshte ndarja e kosoves rama duhet te jete pro ndarjes ose do kemi akoma dosje me te nxehta ne vijim deri sa te bjere qeveria
  Amerika adhuron politikanet e korruptuar i shkerdhen e komandon si ti doje palla

  Reply to this comment
 7. GGG January 31, 18:11

  Crendesi ka nese kane vjedhur miljona dhe pastaj kan blere vota.Crendesi ka nese sistemi ka rene dhe ka fundosur edhe kete vend.Arta e prekurorise, gjej ate qe ka nxjerre sekretin ai eshte problemi.

  Reply to this comment
 8. dauti January 31, 19:18

  nmeruni me thelbin e problemit.nxjerja ne medja e fakteve gjoja te hetimeve pa perfunduar ato dhe gjykimi jane si kercenimi me dosjet e ish sigurimit.nuk denoj e asnje vetem perdoren politikisht.keta prokurore qe i nxjerin ne medja sipas nush nuk kane pergjegjesi.?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim