Përgjigje Brahos, Meta: Asnjë kompromis për deputetët që sfidojnë ligjet

April 26, 2015 11:38

Përgjigje Brahos, Meta: Asnjë kompromis për deputetët që sfidojnë ligjet

Nuk ka kompromis për asnjë deputet që sfidon ligjet dhe Kushtetutën e vendit.

Ky është reagimi që vjen sot nga Ilir Meta, kreu i Kuvendit, pas debatit në lidhje me praninë e kreut të komisionit të sigurisë Spartak Braho në spitalin privat ku ndodhet i shtruar deputeti Mark Frroku.

Nga Gjirokastra kreu i Kuvendit tha se për cilindo që del mbi ligjet apo Kushtetutën e vendit qëndrimi i tij është u prerë, “nuk ka dhe nuk do të ketë kompromis”

Një ditë më parë Kreu i Kuvendit Ilir Meta i kërkoi shpjegim Spartak Brahos të sqarojë publikisht opinionin publik lidhur me të vërtetën, ndërsa u kërkoi dhe krerëve të disa institucioneve të hetojnë mbi këtë fakt.

Më shumë rreth përplasjes Meta-Braho lexoni KËTU

April 26, 2015 11:38
Komento

3 Komente

 1. miroo April 26, 11:47

  e hengri xha braho…………pension te mbare.

  Reply to this comment
 2. lili April 26, 12:24

  Nuk ka kompromis për asnjë deputet që sfidon ligjet dhe Kushtetutën e vendit.

  Wouah sa e bukur kjo!
  Po kryeparlamentari i jone,apo Sheiku i jone, e perjashton vetin nga ligjet tokesore apo jo,se perndryshe qe moti do duje me qene ne burg!
  Videoja e Priftit na tregon nje gje qe sfidon ligjet e kushtetuten,mot Zotni,po ty s’tu bâ vone as per ligjet as per kushtetuten,edhe me plot kompromise u katapultove kryeparlamentar!turpi i cdo shqiptari mbrenda e jashte je edhe nje nder arsyejet pse nuk pranohemi n’evrope jeni ju!

  Reply to this comment
 3. lili April 26, 12:24

  Bashke me Berishen,of course

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*