Adresat ku mund të na shkruani lidhur me temën e sondazhit

July 11, 2019 16:04

Adresat ku mund të na shkruani lidhur me temën e sondazhit

Dita botoi dje një tekst të shkurtër, ftesë për komunikim drejtuar lexuesve.

A është gati Shqipëria për një forcë të re politike, për të materializuar politikisht një zhgënjim dhe pakënaqësi të përhapur në masë por të papërfaqësuar për shkak të mungesës së moralit shtrirë tek e gjithë klasa aktuale politike; përgjegjëse për një dështim që vijon, përgjegjëse për këtë Shqipëri që kemi sot, e zhytur në varfëri, pabarazi dhe dhunë politike.

Përgjigjet e lexuesve, emra të njohur e të panjohur kanë mbërritur në adresat e kontaktit duke nisur nga dje.

Sot kemi zgjedhur 4 prej këtyre përgjigjeve, dhe në vijim, përditë do botojmë mendimet e lexuesve tanë mbi këtë temë.

Adresat ku mund të na shkruani janë nr tel për mesazhe ose whatsap +355 68 90 73 730 dhe email [email protected]

Ne ju falënderojmë për vëmendjen, angazhimin dhe përgjegjësinë qytetare që ndjejmë në letrat tuaja.

 

July 11, 2019 16:04
Komento

29 Komente

 1. Agim Begaj July 10, 08:41

  UNE MENDOI TE PRESIM DREJTESIN E RE E CILA. DO. NDAJ MJELLIN NGA KRUNDET DO SHKUNDI TERE KLASEN POLITIKE DUKE E PASTRUAR NJE HER EMIR NGA VJEDHSIT E PASURISE KOMBTARE NGE MASHTRUSIT NGA VJEDHSIT E VOTES.

  MENDOJ QE PAS SHKARKIMIT TE PRESIDENTIT AI TE DENOHET E PER MILONAT QE U HARXHUAN. PER FLETET VOTIMIT PER PAGESEN E AMBJENTVE ZGJEDHORE PER PAGESEN E KOMISONERVE.

  MEQENESE PRESIDENTI KA PASURI TE MADHE TA PAGUAJ E LEKET TI MARIN PENSIONISTET.

  NJE PREJ TYRE JAM UNE.

  I CILI ME GJITHSE KAM VENDIM GJYKATE I S.K SH FIER NUK E ZBATON

  ME RESPEKT PËR D(R)ITËN
  AGIM BEGAJ

  Reply to this comment
 2. Kryeministra tepsish apo pergjegjesish, kjo eshte ceshtja July 10, 08:49

  Forca te reja politike kane dale plot por me vjetersira politike te emigruara nga parti tjera. Pra jane vjetersira te vjetersirave. Shqiperise tani menjehere i duhet qeverisje e drejtuar jo si der sot, nga pjellat e Ramiz Alise ne dhjetor-1990. Ka 28 vjet qe kryeministra kane qene personazhet e atij dhjetor-1990. Sa kohe te jete qeveria ne dore te tyre tranzicioni nuk mbaron kurre.
  Duhet kryeminister qe nuk eshte pare neper tribunat e atij dhjetor ramizist, qe pushtetin ta shohe si pergjegjesi jo si Tepsi. Eshte kaq e thjeshte.

  Reply to this comment
 3. Tartufi July 10, 09:02

  Mos e ngacmoni [ qesharakun e gjate ] ai eshte mjeshtri per te prezantuar hajvanerine e turrmes qe e ndjek. Ai eshte kampioni per ta konsumuar qelbesiren opozite pa compromise. Le ti japim kohe ketij qesharaku bojaxhi sa te mbaroje misionin e madh te tij,per groposjen e degjenerimit te akumuluar 70 vjet resht,, E gjitha kjo eshte larg ndergjegjes se qytetarit te lire ,qe ky idiot nuk ka lidhje,,,,por vetem kjo marezi qe kundershtohet nga naivet,qelbesiret ,,te koruptuarit,te poshtrit [ Eshte domozdoshmeri per shpetimin e ketij populli,qe nuk e ka pozicionin e forces ta rezoje kete pisllek te degjeneruar,,,,pervec marezise se tij super positive per kete tragjedi ] Lereni te mbaroje misionin e tij prej hajvani kunder hajvanerise,qe ne nuk e rezojme dot.

  Reply to this comment
 4. Sinqerishte mee vjen me pjerdh saher shof sternipat e nastradinit muzllumat qe bejne gjasme analiza politike etj July 10, 09:38

  hahahahahah

  kjo rrace bastarde te bo vetem me qesh .
  plasini njiher syt e veshet ,
  nga pellitjet qe behen 5 her ne dite

  ne atee vend nga majat e minareve ku pellet arabi me gjuhen e Djallit e Mallkon Shqiperine akoma sot ,

  qe Shqiperia eshte gjasme Shtet dhe e cliruar nga Pesti Njerzimit ,

  e kupton se sa qesharake jan kta sharlatane te njerezimit muzllumuta .
  uk shikojn mutin mbi te cilin jane ulur por flasin per Gjona Te Medha lol ptuuuuuuuuuuuuuuuuu
  fara e djallit .

  Reply to this comment
 5. Biometri July 10, 09:43

  Nuk e kuptoj cfare e pengon Partine Socialiste te veproje.
  Vete Rama mund te terhiqet.
  Mjafton skandali i Unazes per kete.
  Eshte i kapur aty, i kapur keq, pavaresisht c thote ai dhe ata qe duan tia mbulojne.
  Te jap doreheqjen eshte pak por eshte gjesti me i moralshem.
  Po te ishte i paster do ta bente.
  Kembengulja per te qendruar tregon se tashme eshte zhytur atje ku jane Saliu me shoke

  Reply to this comment
  • BK July 10, 09:44

   Me Ramen kryeminister, opozita mund ti fitoje me lehte zgjedhjet sepse eshte konsumuar, keshtu qe kembengulja e opozites se nuk hyme ne zgjedhje me Ramen kryeminister, eshte e kote dhe jo e studiuar mire.
   Krijimi i nje qeverie me nje kryeminister tjeter nga socialistet, e veshtireson objektivin e opozites drejt pushtetit, sepse ne kete rast, e majta do te futet ne zgjedhje me e bashkuar se kurre, pasi bashke me largiin, Rama do te marre me vete te gjitha kostot.

   Reply to this comment
   • antonio July 10, 12:42

    Pse nuk reagojne socialistet kunder Edi Rames?
    Ja cfare thote Volteri per kete fenomen:

    -“Është e vështirë t’i çlirosh budallenjtë nga zinxhirët të cilët ata i adhurojnë!

    Ne PS ligjin e bejne rilindasit ,ndersa socialistet shpresojne te lepijne ndonje kocke qe mund t’u hedhe pushteti mafioz i Rames!

    Reply to this comment
    • katarakti July 10, 13:26

     Nuk reagojne socialistet kunder Edi Rames, se ky i fundit me gjithe te mirat dhe te keqijat qe ka, eshte armiku i betuar i 4-shes. Nje fjale e urte popullore thote se kuajt nuk mund t’i ndrrosh ne mes te lumit. Dhe Shqiperia sot eshte ne situate kritike. Nga heqja e Rames perfiton vetem “qeneria”. Pastaj PS-ja nuk ka figura te spikatura dhe me autoritet qe mund te zevendesojne kryeministrin aktual.

     Reply to this comment
     • Rrespekt ... July 10, 20:53

      perfekt Katarakti ,

      por ku kuptojne kafshet .

      ata jane te interesuar per kaos ,per rremuja aarshi

      sepse keshtu e konceptojne jeten ,

      pa ligje ,
      pa shtet ,
      duke u zvarritur ne shekuj ,

      opo troc muz,,umi nuk jetoj´n dot pa tym hej !

      Shume nga kta bastarde me nji gram tru ne kokee ,

      nuk kupton se ne ,nuk jemi duke mbrojtur aspak Ramen

      ne komentetet tona ktu ,

      por Shqiperine tone te Shtrenjt .Sepsee eshte pikerishte ajo qe komenton ti .

      Heqja e Ramees (le qe nuk ka si ndodh pa vote asnjiher ) eshte fitore e Grekko-Serbeve – kta qendrojne pas

      se ashtuquajtures Opozite !
      Zhvillimet e shpejta qe ndodhen ne Shqiperi kto 5-vite ,

      alarmuan Athine e Beogradin ;TEE CILET

      e shikojne si nje Rrezik TE EXZISTECES SE TYRE

      cdo Perparim te Shtetit Shqiptare .

      Rama eshte ai qe eshte , por ne nji kedveshtrim

      mbare Kombetare ai eshte treguar Strateg dhe shte pikerishte kjo

      afrimi i shpejte e levizjet politike te shkatheta te Rames

      qe asnji bastarde anadiolli s’i shikon ,qe kane Trembur

      doplomacitee e vendeeeve fqinje armike duhet cituar .

      Dhe cbejne kta ?

      gREKU E SERBI ;

      Financojne gjithandej kunder Rames ;

      Ne Shqiperi Opozizten (presidetin e kane te kapur tashme kemb e koke dhe e perdorin si mausin e komputeerit si tja doj )
      por edhe miqesite e tyre aleatet e tyre neper Bote ,

      kunder Rames .
      Pra per ata qe kan brenda kafkave pak gram tru ,
      e pak gjake sjhqiptari

      kuptojne qarte se sot per sot Rama = Shqiperia !

      Ata qe e sulmojne eshte fare e thjeshte – jane antishqiptare me gjak e zemer ,

      mbeturinat e haxhi qamijve dhe esadista .

      Mjerishte ne historikishte kemi pasur nji % te konsiderushme joshqiptaresh ,por qe flasin shqip mbeturiat e pushteuseve nga ata turrq ke te tjeret qe pasuan ,

      dhee kjo gje fal e dhe toleerances idiote te Shtetit naive .

      ka ber qe ne shqiptaret te kemi pengesen kryesore brenda nesh sepse nuk e heqim qafe dhe e pesojme vuajme deshtojme ,e jemi inferiore perball cdo armiku .

      Mjerishte kjo eshte situata ku ndodhemi ne shqiptaret

      jovetem sot per gjate gjithe Histroise tone .
      Kemi humbur e po humbim nga Tradhetia fara e karaputanave joshqiptare

     • Roberto July 10, 23:19

      O budallenj!
      Nuk eshte Rama armiku i 4-shes,se do t’i kishte futur ne burg,por Rama eshte ARMIKU i shqiptareve!
      Ja cfare ka thene Volteri per ju:

      – Është e vështirë t’i çlirosh budallenjtë nga zinxhirët të cilët ata i adhurojnë!

      Se ju thoni qe “Dashnori i mamit tim eshte me i mire se dashnori i mamit tend”!
      Por ama DASHNOR eshte qe te shk… mamin!
      Por ti aq tru ke ,aq kupton!
      Kur te zgjohesh te ka shqyer …UJKU!

 6. Gani USA July 10, 09:49

  Nuk e kane fajin vetem hajdutet qe drejtojne.

  Sic thote dhe Viktor Malaj sot ne Dita:

  Si mundet një anëtarësi kaq e madhe e PD-së të mbajë si idhull të vetin një bandit që tridhjetë vjet me radhë ka guxuar të mos përfillë thuajse asnjë parim moral të shoqërisë shqiptare, asnjë kod zakonor e penal?

  Si mundet që asnjë anëtar apo drejtues i PS-së të mos kundërshtojë jo pak veprime të padrejta dhe të dyshimta të qeverisjes aktuale?

  Si ka mundësi që fare pak figura të LSI-së refuzojnë t’i shkojnë mbrapa një udhëheqjeje tërësisht familjare dhe të njohur më së miri për mungesën e çdo parimsie politike e shoqërore?

  Reply to this comment
 7. Rita July 10, 09:50

  Komentuesit A Ceta qe eshte ne pritje te Robin Hud i kujtoj se fillimin e dekades se fundit te shekullit te 20 -te na derguan si nga qielli i rene Robin Hudin verior Berishen qe punoi nen trysnine e nje pistolete te vene ne koken e tij per zbatimin e planit te pergatitur nga diktatori i mundur politikisht e boterisht ( Alia ) por i forte me shume se kurre se kishte nje ushtri te tere ( qindra e mijera isigurimsa ,,oficere ,.akademike,e punonjes te artit e mediave qe dhe sot ne gazetat e perditshme vazhdojne t”i sherbejne duke shkruar doktrina e budalleqe ne shtypin e perditshem );pra vec forces fizike kishte dhe forcen ekonomike qe e perdori ne anti- politiken shqiptare .Ky Berishe nuk na doli Robin Hud se dhe nuk mund te luante nje rol te tille pasi vinte nga ajo klase qe ai duhet te denonte me fakte e ligje e jo me lloqe e gjygje per kafe ..Klasa qe duhej te mirrte drejtimin e vendit u arratis ku syte kembet ,e ata qe mbeten i genjyen me letra me vlere apo shperblime qesharake .A ka demshperblim per gjithe “Mandelat ” e Shqiperise ( dhe s”jane te paket kur lexon deshmite se sa jene denuar e ridenuar ) sa mund te vleje nje rini e shuar ,nje jete e kaluar ne burgjet e terrorit apo ne territoret e internimeve ???? Dhe ato te pakte qe kane mbetur e disi intelektuale marrin paksa anen e persekutoreve te tyre se dosjet sekrete i c”deformojne moralisht :Pra heroi yne Robin nuk do te vije kurre por le te arrijme ne nje qeverisje qe te zbatoje ligjin e vetem ligjin .Arritem kete kemi fituar dinjtetin e lirine qe na mungon jo ne kuptimin e fjales por ne ate te veprimit ,e jeteses si cdo europjan i sotem !!!

  Reply to this comment
 8. Emigrant July 10, 10:15

  Ket Kocon me mire te mos e kishit futur. Gjithsesi meqe e keni forumin te hapur per te gjithe mund te shkruajne edhe Saliu me Edin nuk jane me te mire se Kocua.
  Per te qendruar ne teme, une mendoj qe nje force e re politike eshte e domosdoshme dhe e mirepritur, por duhet te kete ne gjirin e saj patjeter emigracionin, pjesen me vitale te shoqerise shqiptare, e cila eshte ajo qe kerkon ndryshimin, por ngaqe nuk e arrin dot atje, iken ta gjeje jashte

  Reply to this comment
  • Bureto July 10, 11:46

   Edhe Koço ka të drejtë të japë opinionin e tij, dhe Dita t’ia botojë. Në fund janë njerëzit ata që i gjykojnë. Koço është pjesë e të gjithë kësaj klase politike që na la trashëgim R.Alia, si pjesë e nomenklaturës sl regjimit të kaluar enverist, si ish anëtar i byrosë politike të KQ të Rinisë Komuniste, me perspektivë për të zëvendësuar Simon Stefanin apo Lenka Çukon. Katovica, si shumë të tjerë nga ajo nomenklaturë, e shpërbleu dhe nga komunist, kapërceu ylberin dhe na u gdhi kapitalist. Më pas me ndihmën e Ramës për 11 vjet kryetar bashkie të tij, ky u kthye në oligark. Rama, e bëri dhe deputet, por u nda me të jo për parime për për pazare. Me zgjidhjen dhe gazetën e tij më shumë i ngjan Nikoll Lehsit, se sa jep shpresë për ndonjë zgjidhje. Mjerë shqiptarët nlse presin prej këtij megallomani. Edhe vetë shkrimi i tij dërguar Ditës, është thirrje për ta mbështetur në rrekjen e tij për të marrë hak ndaj Ramës, përpjekje që më së paku e bën qesharak. E vutë re? Deklaroi para ca kohësh se do konkuronte me Veliajn për kryetar bashkie, jo vetëm që gënjeu opinionin, por partiçkën e tij me anëtarë familjen dhe ndonjë punonjës të tij, nuk e futi fare në zgjedhje. Hajde prit pastaj zgjidhje nga këta batakçinj të pështirë, si puna e KK.

   Reply to this comment
 9. Vasili July 10, 11:40

  Se pari e keni sabotuar dhe infektuar ligesht krejt anketen z.Thano,duke i dhene udhe cfryrjeve te verbra me fjalorin sadist te ish sekretarit te rinise se Fierit,Kokedhimes,te cilin ju e njihni shume mire)kur i drejtohesh ahere. armikut te klases.
  Ne nuk kemi nevoje per parti te re(kemi me qindra,qe mbas krijimit vazhdojne te verdallosen ne vorbullen albanistanase.
  Por ne kemi nevoje jetike historike,per nje udheheqes jo te ´´races´´ tone:TRIM,demokrat,dhe te zgjuar,qe do ti jape mire e bukur,atyre sundimtareve hiena,qe vazhdojne ta shqyejne kete vend nga te gjitha anet,ate denim,pafundesisht te munguar.
  Tung,z.Thano,dhe per inat te vjehres tende,mos shko te flesh me mullixhine.
  Rrofte Partia!
  Te rroni ju shoku kokedhima,salija dhe meta-kakerdhia!

  Reply to this comment
 10. Jimi July 10, 12:48

  Ne Shqiperi nuk mungojne forcat politike (Partite) !
  Ne Shqiperi mungojne njerezit me integritet. Ne parim partite perfaqesojne interesat e klasave, shtresave, grupeve te mireorganizuar shoqerore, pse jo dhe te individeve. Ne nje vend me nje popullsi kaq te vogel sa Shqiperia, me kete numer kaq te madh partish te regjistruara, i bie qe secili individ te kete nje parti !? Per nje vend kaq te vogel, ky numer kaq i madh partish eshte salltanet i madh!? Ne vertet enderruam dhe kerkuam pluripartizmin, por kurrsesi nuk kerkuam anarshizmin politik! Ne themel te pluralizmit qendron “lufta midis te kundertave”, maxhorance opozite, pra aritmetikisht dy forca qe luftojne ideologjikisht.
  Ne nje vend si SHBA-ja, me popullsi kaq te madhe dhe etni te larmishme, me nje numer te konsiderushem shtetesh, per cudi egzistojne vetem dy parti! Pse, a thua te jene budallenj keta?

  Reply to this comment
 11. katarakti July 10, 13:41

  Une nuk shoh ne horizont asnje force te re politike qe mund te sjelle ndryshim dhe te ngjalle entuziazem. Kjo force e re politike se pari duhet te shpalle nje program te ri ekonomik, te realizueshem ne praktike. Qe te mbeshtetet ne nje ideologji nacionaliste. Po kush mund ta ndermarre kete hap? Ne realitetin dhe sistemin e sotem eshte e veshtire dalja e nje force te re politike “revolucionare”, qe te permbysi skenen aktuale! Prandaj jam pesimist. Zgjidhja per mua do te ishte qe socialistet ta vejne te Gjatin nen presion qe ai tu largohet oligarkeve mashtrues dhe te ndjeke nje politike kombetariste dhe socialiste. Ku shteti te shfrytezoje vete pasurite e vendit dhe jo tua leje ne dore ato te ashtuquajturve biznesmene, tip Ulaj apo Frangaj.! “Dikur quheshin bandite, soi i therrasin biznesmene” – Mario Puzzo te “Kumbari”.

  Reply to this comment
  • mirel July 10, 16:59

   Po po katarkti, do dali nje Program ne rruge, po me imazhe satelitore, qe ta shikojne te gjithe.
   Pas programit pastaj do lindin atuoret..dhe me pas do u bashkohemi te gjithe
   Sa per zgjidhjen tende kam kohe qe kam folur per presion masiv, po ju e quanit rebelim te opozites. Tani po filloni, ta korrigjojme po mos ta leshojme..
   Ai jua ka vene shqelmin ne b me kohe, ju akoma mendoni ta mbani hurin brenda, sa ta zbusni pak.

   Reply to this comment
 12. mirel July 10, 15:36

  A si tallet Dita, paska gjetur 4 opinioniste. Late nam.
  Ketu po bluan vendi nga shkaterrimi masiv, keta thone a jemi gati
  Asnjehere nuk ka per te qene gati po nuk mesuan njerezit me idene se eshte e nevojshme, dhe problem akut rrezimi i klases politike PS-PD-LSI. e cdo kerme satelitore e tyre.
  Ka ardh koha per ndryshim.
  Jane gati, mos derdellisni kot pislleqe sic keni bere 30 vjet me radhe.
  Erdhen studentet, fenomen real perballe halucinacioneve te Dites dhe opinionisteve te saj.
  Nuk u perkrahen se degjohen te thone Rilplerat qe Ramutin e kane me te mirin e te keqinjve.
  Hapu dhe e merri me vete keta idiote se po na marrin te gjitheve me ta..
  Koha per ndryshim, jo ka ardhur, por ka kaluar

  Reply to this comment
 13. Dash July 10, 16:26

  Katarakti

  Reply to this comment
 14. Konti Sbalta July 10, 18:13

  Mbas viteve “90 , ne Shqiperi si ne tere lindjen Europiane u krijua sistemi shumpartiak;pra partite e krijuara ne keto vende nuk jane te “vjetra”;Pastaj ,a nuk jane te vjetra dy partite Amerikane :Republikane e Demokrate, qe altternohen me njera tjetren ne cdo kater apo tete vjete?Pra shkaku nuk jane Partite e “vjetra”,por mendimi i vjeruar i udheheqesve te ketyre Partive ..Duhet te ndryshoje sistemi zgjedhor ,brenda v ete partive.Kryetaret e Partive tek ne jane
  pronare partish , jo drejtus te tyre .Po kopjojme Ameriken ne shume fusha . le ta kopjojme edhe ne organizimin ,politik!

  Reply to this comment
 15. Konti Sbalta July 10, 18:21

  Mbas viteve “90 , ne Shqiperi si ne tere lindjen Europiane u krijua sistemi shumpartiak;pra partite e krijuara ne keto vende nuk jane te “vjetra”;Pastaj ,a nuk jane te vjetra dy partite Amerikane :Republikane e Demokrate, qe altternohen me njera tjetren ne cdo kater apo tete vjete ne pushtet?Pra shkaku nuk jane Partite e “vjetra”,por mendimi i vjeteruar i udheheqesve te ketyre Partive ..Duhet te ndryshoje sistemi zgjedhor ,brenda v ete partive.Kryetaret e Partive tek ne jane pronare partish , jo drejtus te tyre .Po kopjojme Ameriken ne shume fusha . le ta kopjojme edhe ne organizimin ,politik!

  Reply to this comment
 16. Dani July 10, 18:55

  Ky opinionisti qe ka dhen kte opinion esht i rrezikshem ne dhenien e mendimit se esht oportunist , ky zotria dhe pjesa me e madhe e kti populli qe i ndajn politokanet si kokrrat e qershis tek koshi rrushit kta e marin me qaf kte vend , do thoni ju pse , ky hedh mendimin se ja rama esht fashit por esht mut qe kundermon me pak se mutrit e tjer , dhe meqe kundermon me pak , esht i mendimit mos i fusi lavazh total hales , po ta laj ne menyr te pjeseshme , por era do qendroj ktu ne perjetsi , pra nese nuk i fusim nje zorr me presion kti mutit politik te ktyre 30 viteve qe naj kan shpifur me eren e mutit ne ate derexhe qe na del gjumi naten kur degjojm fjalen demokraci , nuk kemi gje ne terezi , kta politokan qe jan sot duhet te zhhduken pergjithmon nga skena politike nese duam qe si popull mos ta urrejm demokracin deri ne vdekje , per mendimin tim fain e kan populli , jo te ter njerzit ne nje vend duhet te ken te drejt vote , se ne popull ka intelektual inteligjent , ka budallej te lindur , por mashtrusve te politikes kjo i intereson shum se pjesa budallenjve jan dhesari maskarenjve , pra qe ti heqim budallenjve dhe injorqnteve te drejten e votes , kte gje kta politikanet tan se pranojn kurr, dhe kte e luftojn me frazen e art te ktyre 30 vjetve anarshi totale , jan te drejtat e njeriut dhe si shkelim dot , pra biem ne batak esht zgjidhje shum po shum e veshtir me shum ekuacione , dhe na ka kapur fare te pa petgatitur si popull , se sot nga matematika jan shum te rrall qe marin vesh , se shumica qe jan doktora shkencash dhe me shkoll te lart nuk din sa bejn 6her 7.onhttps://bit.ly/2ITgcRI?fbclid=IwAR3auYVGVgPS9uF_pRZWwqyVCAPTRb3x-tuNiuBaDaMJ3JIeUp0fxb3Awq ktu ka ijorant ne ekstrem dhe njerez qe esht gjyna ti thuash njeri se me shum ka te dhenat e nje kafshe , por kta njerez me kafsherin dhe injorancen e vet , nese jan me shumic qe ktu ke ne besoj se jan gjysma popullsis , kta marin me qaf pjesen tjeter , se nuk e din rendesin e votes dhe blihen me miell me mish me para ose dhe me lepirse , kta marin me qaf nje komb , e dyta nese populli esht me nivel te pranushem kulturor kur i del perpara ne zgjedhje nje sharlatan i politikes qe ka tridhjet vjet qe bredh ministri me ministri , kti batakçiu duhet ti thot ndal , çar ke ber deri sot dhe ta shporrin mos i japin voten , per mendimin tim nese dikush esht zgjedhur nje her dhe nuk ka ber asgje ai nuk duhet te votohet kurr me , ai qe ka abuzuar vjedhur dhe perfituar nga detyra , duhet te shporret ne koh zgjedhje , mandatin duhet ta perseris vetem ai kandidat qe ka qen korrekt me punen dhe e ka justifikuar voten qytetare, te tjeret kurr nuk duhet te ken te drejt te zgjidhen me , bile a ka mundesi te krijohet nje komision per verefikimin e te zgjedhurve dhe tja heqin te drejten pa u prezantuar per te mar pjes ne knkursin ne zgjedhje .

  Reply to this comment
 17. SPAK-u ju pret, shtepia pa qira ju fton July 10, 19:04

  E keni gjetur mendimin me sakte tek Koço! Pse nuk bie nje rrufe ne qiellin e korrikut dhe pastroje ca njerez qe te mos kete pune as polici, as prokurori e as gjykatat.

  Reply to this comment
 18. Adih July 10, 21:19

  Koha ka hardhur per ndryshim ,bile jemi shume te vonuar Atdheu ,po gremiset dita dites .
  Tre jane gjerat qe i duhen kesaj katrahure qe po perjetojme qe te rregullohet

  potikaneve bandite te katovices se socme ,dhe neser atyre te rinjve qe do marin fatet e atdheut ne dore .

  1 ..Duhet te cbllokphet katrahura e korrikut 2008 ,qe bene pardesy bardhet e Ramiz Alise ,Edi Rama dhe Sali Berisha .
  2…Po nuk shkoi prona tek i zoti ,do jemi ne gremine dhe ne falimentimin total te shtetit shqiptar ??????????
  3 ..Dhe po nuk u hapen dosjet e sigurimit famekeq te diktatures ,nuk behet ky vend .Te dali nje ligj , ata qe kane qene sigurimsa te mos punojne ne asnje lloj pune shteterore .Te kene vetem te drejten te punojne private .E kam fjalen per politikanet nga me i vogli e deri me lart ..
  Llafet e shumta jane fularallek .Shqiperia i ka mundesite shume te mira te behet edhe pse jo ,si zvicra ,pamvaresisht qe po betonizohet natyra pa kriter ,e kjo do i rendoje ne breza shqiptareve ,me keqeardhje .Jo cdo gje riparohet .
  Kur shkelet kushtetuta ,kur nuk funkionon ligji ,te gjithe pjeses se ndershme te popullit shqiptar i eshte rrembyer dinjiteti ,eshte tamam si ai qeni i ngordhur pa zot dhe ska kush ta varrose .
  Falemderoj gazeten e pamvarur Dita ,qe na servir keto tema ,qe jane shume emergjente . Respekte .

  Reply to this comment
 19. ilirjana cakaj July 14, 16:33

  Kjo klase politike duhet te zhduket e tera qe nga sali berisha Basha Meta Kryemadhi Te tere kryetaret e partive te reja dhe te vjetra sepse ata jane shkaktaret e kesaj gjendje qe eshte shqiperia Vetem Edi Rama duhet te qendroje se ai eshte i vetmi Politikan qe ka bere per shqiperine mund te ket gabime administrate eshte shume nivel i ulur jane po ata njerez qe jane para 20 vjetesh duhet te ndryshojne te gjithe duhet te futet fryme e re pune skane kulturen e punes punojne vetem me leke 6 vjet per te mare nje pergjigje kjo eshte administrata sot nuk punon njeri duhet nje revolucion i madh ne administrata

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim