Bylykbashi: Letra e Ramës ishte për të qeshur me lot dhe shkulur flokët

March 31, 2016 12:57

Bylykbashi: Letra e Ramës ishte për të qeshur me lot dhe shkulur flokët

Letra e Kryeministrit Edi Rama për shefin e opozitës Lulzim Basha për dialog politik, përveç të qeshurave duket se nuk ka dhënë asnjë rezultat tjetër.

Këtë e ka deklaruar vetë deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, i cili u shpreh: “Letra e sotme e Ramës për liderin e opozitës ishte për të qeshur me lot dhe për të shkulur flokët”.

Sipas Bylykbashit, Rama sot me letrën drejtuar Bashës shkroi një kapitull të ri. Dhe manuali i ri i negociimit sipas Bylykbashit është “si të negociojmë që të mos biem dakord?”

“Në fund të një raundi negociate, thuhet: Ramë dakord që të mos biem dakord. Kjo është shprehje e shpikur për të krijuar pozitivitet. Edhe kur nuk bihet dakord me shprese për të vazhduar në raundin tjetër” tha më tej deputeti demokrat.

March 31, 2016 12:57
Komento

6 Komente

 1. andromeda March 31, 18:29

  Kujdes se mos e shkul edhe atë pak cullufe flokësh që të ka mbet ,shoku? D.m.th., as e rruani fare për diskreditimin e fundit që ju bëri Strazua. Ju qofshi që mos qofshi për ne! Leqë kur e keni rruajtur ndonjëherë ju!

  Reply to this comment
 2. Besoj March 31, 18:36

  Nje pergjigje mediocre dhe pa pergjegjesi kombetare. Do apo nuk do Saliu Reforma ne Drejtesi e udhehequr nga Amerikanet do te behet…Turp per Salen dhe lakejte e tij medioker dhe pa personalitet.

  Reply to this comment
 3. Binjaku March 31, 20:09

  Uaaaa te flasi deputeti per shkulje leshi…..si grate kur zihen neper shkallet e pallatit..! Ky vend ka shkuar per lesh ! Talleshìm me deputetet e Enverit , injorante apo jo…te pakten flisnin rralle qe mos te nxirrnin kesoj mufkash nga goja ! Uaaaa, te flasi deputeti per shkulje leshi…Ah moj Jozi qe ja ngjite lesht ne goje ketyre…..

  Reply to this comment
 4. londi March 31, 21:01

  Me cilin sy e lexoi ky ufoja me syrin e majte apo me te djathtin, sic e keni nisur ne qeverisje jo qe nuk keni per te ardhur po bohuni gati te shisni banane ne tortuar.

  Reply to this comment
 5. Xha Temja March 31, 21:45

  Ky “Bylo” elbasani eshte shembelltyra me e shpifur e “mendimit juridik” ne Partine e Idealeve te Dhjetorit alias PIDH. Nuk e di pse me kujton ata sumce-elbasanllinjte qe 24 oreshin e dite nates e raciononin si vijon: Tete ore pune, tete ore gjume, tre ore pajth dhe pese ore sume.

  Reply to this comment
 6. alphade July 14, 22:53

  Nje tufe halabakesh fund e krye kane kapur shtetin e
  pushteti,pushtat, per fyti dhe tallen me nje popull injo-
  rant e idiot qe i pranon keta horra t‘i qeverisin gjoja ,
  por qellimi i tyre eshte te mbushin xhepat e tyre dhe
  populli popla guri jane dhe mire ja ben kur nuk ngrihen
  dhe t’i djegin me benzine ne sheshin Skenderbej ‘pushtat.!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin