Çfarë, pse, si. Cili popull?  

June 18, 2019 00:46

Çfarë, pse, si. Cili popull?  

Përgjimet, si

Gazetari gjerman thotë që nuk ka asnjë lidhje me PD.

Por është e qartë cili është burimi, vetë gazetari nuk ka qenë asnjë ditë në Shqipëri; ai i ka marrë përgjimet prej opozitës e këta prej njerëzve në sistemin e drejtësisë të lidhur me opozitën.

Po a i bën kjo këto përgjime të pavërteta? Jo.

Militantët mund të vazhdojnë të kacafyten por qytetari shqiptar, ai që do të jetojë jetën e vet normale, që kërkon, mbi të gjitha dinjitet, respekt, të mos gënjehet, të mos përdoret, e pastaj kërkon punë, qetësi, shpresë, normalitet në këtë vend të bekuar nga zoti, ky pra, ky thotë “mos”.

Ky qytetar kupton sa më sipër, kupton që opozitës mund t’i bëhet vonë për shumëçka, por jo për Shqipërinë, por kupton edhe që “kreu i së majtës”, vetëm me të majtën nuk ka të bëjë, që kreu i PS, në fakt vetëm me PS nuk ka të bëjë,  që reformatori që duhet të rilindte Shqipërinë, rilindi ridvanët dhe snajperistët e 21 janarit, që “Skënderbeu” që duhet të merrej me salinjtë, merret me kadrinjtë; që në fund, ndërsa shqiptarët që i ndjekin ende pas atë dhe “rivalët” e tij, do shkojnë të sherrosen për ca zgjedhje që nuk vlejnë, do luajnë në rrugë skenën e dhunës që ata duan të luhet; pushteti do vijojë të ndahet si metrat e pishave në Lalz dhe ullinjtë në Surrel.

Deri kur?  Deri kur ndryshimet kushtetuese të 2008 të zhbëhen dhe dera e politikës të hapet për shqiptarë të tjerë, ata të heshturit që presin.

Përgjimet, çfarë

Ajo që kuptohet nga këto përgjime është e rëndë.  Nuk bëhet fjalë për 50 mijë lekë – një votë apo për 100 mijë lekë – 3 copë, siç bënte pazar biznesmeni që fliste me “shefin Damian”.

Bëhet fjalë për “çmime” shumë më të rënda, për dëme të pallogaritshme në moralin dhe dinjitetin e individit dhe shoqërisë.

Çfarë tjetër? Tjetër, këtë punë e ka bërë PD pa fund më parë, që Berisha dhe Basha janë hajdutët më të neveritshëm të votës dhe nëpërkëmbësit më të ndyrë të moralit dhe dinjitetit, por që të arrinte dhe “Rilindja” (i thonë rilindje bre) në këtë pikë, shpresa e ndryshimit, pika e supozuar e shndërrimit historik të Shqipërisë kjo nuk duhej, nuk duhej kurrë të ndodhte.

Çfarë tjetër? Tjetër, kjo “rilindje” e ka çuar PS-në në kuotat më të ulëta morale që ka patur ndonjëherë kjo parti e madhe, e vetmja në Shqipëri ku mund të gjeje edhe idealizëm; dhe që dallimin kryesor prej të tjerave e kishte pikërisht këtu: sepse mbështetej edhe tek  zemra të pastra dhe mendje intelektuale, jo tek mercenarizmi, sistemi i “shpërblimeve” nëpërmjet manipulimit dhe hajdutërisë.

Nëse në PS ka mbetur ende ndonjë me veshë e sy, reagoni burra. Ndryshe, pas pak kohësh, jo më partia dhe e shkuara e saj, por as logoja nuk do vlejë më për asgjë.

Përgjimet, pse

Në shënimin që shoqëron publikimet e djeshme gazeta Bild shkruan se Shqipëria nuk do ishte sot këtu nëse politikanët e korruptuar do ishin hetuar dhe dënuar.

“Megjithëse hetuesit shqiptarë e dinin për këto përgjime për vite me radhë, megjithëse gjithçka dëgjohet në përgjime ka ndodhur në të vërtetë dhe dënohet nga ligji shqiptar, ende sot nuk ka asnjë hetim ndaj politikanëve, zyrtarëve apo mafiozëve që dëgjohen në përgjime. Rezultati tani në Shqipëri: Vendit i kanoset një luftë zgjedhore e vërtetë’.

Bild e thotë vetëm për rastin që ka publikuar vetë e që dihet nga e ka burimin; e thamë më lart dhe të gjithë e dinë.

Lexuesit gjermanë ndoshta jo, por ata shqiptarë e dinë që kjo nuk vlen vetëm për një palë zgjedhje, as vetëm për një skandal, as vetëm për çka ndodhur sot, por edhe për çka ndodhur dje, jo vetëm për qeveritarët e sotëm por edhe për ata të djeshëm; për një klasë politike e zhytur e gjitha në korrupsion dhe flirtim me krimin.

Por siç kemi paralajmëruar në Dita që në muajin e parë të qeverisjes së Rilindjes (kliko KËTU), e më pas në mënyrë të përsëritur, vijimi i pandëshkueshmërisë do na sillte doemos te përsëritja e krimit.

Cikli i vijuar i mosndëshkimit të atyre që ikin, gënjeshtrat elektorale dhe korruptimi i atyre që vijnë janë shkaqet e situatës së përsëritur ku ndodhet sot Shqipëria.

Më herët kishte. Tani nuk ka më zgjidhje veç asaj të vetmes që i ka lënë vetes Edi Rama, largimin nga ai post, zgjedhje të reja me një qeveri tjetër që përfaqëson të majtën reale, nënshkrim të një marrëveshje me garant ndërkombëtar që njihet pa kushte ai rezultat; zotimin publik të mazhorancës së re të majtë që do zhbëjë ndryshimet e 2008-s dhe do hapë tregun politik për njerëz të rinj nën testimin e vetëm që njeh demokracia, atë të publikut e jo të kryetarëve dhe xhepave të tyre; zgjedhje të tjera sa më shpejt me rregullat e reja politike, finalizim dhe vënie në punë të institucioneve të reja të drejtësisë, ndëshkim “majtas” e “djathtas”. Dhe përtej nëse duhet.

O popull… Cili popull?!

“Rilindja” bëri sikur harroi se e djeshmja duhej ndëshkuar për kriminalizimin e vendit, për vrasjet dhe vjedhjet masive, për skandalet e pashembullta, për krijimin e një oligarkie politike e financiare; ajo la pas dore premtimin që kishte bërë në ndriçimin e disa prej akteve më të rënda, mes tyre edhe vrasjet e 21 janarit; ajo veshi mantelin e të mundurit dhe bëri pjesë të jetës së saj pikërisht ata që kishte bërë thirrje për t’i dënuar; ndërkohë që, votuesit e saj, në një shumësi të madhe nga shtresat e varfra dhe të mesme të popullsisë u lanë pas dore.

Tashmë, e ashtuquajtura Rilindje ka krijuar mes shkallës së saj sipërore dhe njerëzve që prisnin me besim e shpresë, një hendek që nuk mund të mbushet me “bashkëbisedime” mediokre, fasadë dhe të pafrytshme ku njeriu më i rëndësishëm është skenografi dhe fotografi.

Sali Berisha që i rivë flakën vendit në 2019 në fakt, që pas vitit 1997, nuk duhej të ishte më në politikë. Dështimi i tij flagrant, grabitja e rreth 2 miliardë dollarëve përmes firmave piramidale, krijimi i gjendjes së luftës civile, mobilizimi i civilëve, shumica nga veriu, për të sulmuar jugun, krijimi i një ndasie fatale krahinore, urdhëri për të përdorur lëndë kimike, rizgjedhja e tij si president në kushtet e gjendjes së jashtëzakonshme, do të kishin nxjerrë jashtë nga politika cilindo, pa asnjë dyshim dhe do të kishin krijuar mundësinë e fillesës së një mendimi krejt ndryshe të politikës dhe të marrjes së pushtetit.

Megjithatë, ai qëndroi në politikë. Jo se ishte i fuqishëm, por sepse ata që erdhën në pushtet, të ngazëllyer që u ngjitën ku nuk e mendonin se do të vinin aq shpejt, bënë heshturazi amnisti politike për shkaktarët dhe, si nuk pritej, shkuan edhe më tej se kaq.

Rilindja (quhet rilindje bre) bëri të njëjtën gjë. Dhe ja ku jemi sërish këtu. E sërish fjalë, fjalë, fjalë. Teatër dhe pikë!   Flakëvënësit flasin në emër të popullit, flakëpritësit kërkojnë nga “populli” që t’i shpëtojë e t’i mbështesë.

Por populli e ka bërë të vetën më shumë se një herë. Dhe u rimashtrua pas rimashtrimit.

Tani çfarë kërkohet më nga ky popull?

*****

Redaksionale botuar sot si kopertinë në Dita. Ndalohet ribotimi i plotë ose i pjesshëm pa lejen me shkrim të redaksisë

June 18, 2019 00:46
Komento

57 Komente

 1. NY. June 18, 01:31

  “Deri kur ndryshimet kushtetuese të 2008 të zhbëhen dhe dera e politikës të hapet për shqiptarë të tjerë, ata të heshturit që presin.”
  Ajo ata i djeg,Nuk kane garancine se i shpetojne drejtesise ne qofte se bien nga pushteti. Jane te kushtezuar ta mbajne pushtetin per te mbijetuar,Ata jane te katert te lidhur gardh per te mos e leshuar dhe kurre s’do e leshojne,do ja pasojne njeri tjetrit edhe per tre dekada te tjera.Ata i rrexon vetem nje levizje si e studenteve,pa flamur partish

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati June 18, 04:19

   Njereizt me integritet te Partise Socialiste duhet te ngrihen dhe te kerkojne qe keta kuadro te PS, qe ju ka dal emri ne keto pergjime te ndiqen penalisht

   Vete Socalistet te kerkojne ndjekjen penale te ketyre Rilindasve te krimit

   Dhe duhet qe vete socialistet te kerkojne Largimin e ketyre “Rilindasve” nga radhet e Kryesise se Partise Socialiste,
   se keta e kthyen PS-ne,
   ne nje Parti te Krimit, te Droges, te vjedhjes se Votes,
   dhe te vjedhjeve te bukes se gojes se Shqiptareve

   I largoni keta hajdute nga Kreu i PS-, se ju turperuan per jete

   Reply to this comment
   • Feniks June 18, 13:29

    Socialiste te te gjithe Shqiperise mblidhuni,organizohuni dhe SHPORRNI armikun tuaj me te rrezikshem Edi Ramen!
    Deri me sot,si tru shplare keni kujtuar se Rama nuk ka vrare njeri,se Rama ka punuasr me shume se kushdo,se Ramen nuk ka kush e zevendeson,se vetem me Ramen mund te behet Shqiperia,por jeni GABUAR rende!
    Me Ramen jo PS-ja,por edhe Shqiperia ka shkuar ne humnere dhe ne se nuyk e keni kuptuar,atehere meritoni perbuzjen me te madhe te shqiptareve te ndershem,mallkimin e 28 mije deshmoreve dhe 70 mije partizaneve te Luftes Antifashiste!
    Shporreni sa me pare kete RRUGAC antishqiptar nga PS-ja se po ua nxin jeten shqiptareve!

    Reply to this comment
  • Peza June 18, 06:02

   Shkaku i vetem i kesaj gjendjeje eshte se populli shqiptar nuk ekziston si SHOQERI,por si TURME!
   Dhe ne kete gjendje pa shprese kurre nuk ka qene asnjehere me pare!
   Ne cdo situate nga gjiri i popullit kane dale njerez te URTE,trima,atdhetare qe kane ngritur popullin ne kembe per fatet e atdheut!
   Por sot nuk ka me atdhe,se ai eshte privatizuar,me keq se te ishim pushtuar!
   Jane BLERE dhe VJEDHUR votat per 29 vjet me radhe prandaj sot qytetaret shqiptare trajtohen nga klikat sunduese si kliente,si skllevr,si te internuar ne kampet e internimit nazist!
   Propaganda mashtruese hitleriane me Gebelsin,sot me Ramen eshte bere filozofia e sundimit te tyre kriminal,te mashtrimit te nje populli se gjoja sot rron me mire se dje,se gjoja kemi bere shume,por mund te kishim bere me shume,se nuk ka bere asnje me shume se ne dhe ne fund tallja makabre se vetem ne e bejme kete vend!
   Kurre shqiptaret nuk kane vuajtur per buken e gojes,derdellit sharlatani Rama,bile as ne mesjete,por ky sulltan mizor akoma ben sikur nuk e di se jo vetem pensionistet,te pa punet,invalidet,etj vuajne per buken e gojes,por edhe specialistet e larte qe punojne neper ministri me rrogen qe marrin vetem buken e gojes sigurojne!
   Fakti qe per 29 vjet nuk llogaritet MINIMUMI JETIK i njeriut verteton ate se qeverite kane patur frike ta benin se keshtu do t’u rrezohej poshte e gjithe piramida mashtruese e kriminale e rrogave dhe pensioneve mizerabel!
   Sot nuk kuptohet se sa larg eshte mundesia e jeteses se nje pensionisti nga qente e rruges.
   Sot kemi nje shtet qe 50% te bizneseve jane informale,se 37% e te punesuarve punojne ne te zeze,pra per te gjithe keta nuk derdhen kontribute per sigurimet shoqerore e shendetesore,nje krim i madh ky me mbeshtetjen e qeverise!
   Aq e pa ndjeshme eshte shoqeria shqiptare,sa keto fakte kane kaluar ne heshtje!
   Ka vite qe eshte denoncuar ne shtyp se buka prodhohet me miell kanceroz serb,por ai qe e bie kete miell sot eshte keshilltar i Rames,prandaj ka heshtuar ai ndaj ketij GENOCIDI te pa pare qe po i behet ketij populli!
   Ka plot te tilla,por eshte e kote te zgjatem!
   Shqiptaret te lodhur nga mashtrimet qeveritae e kane gjetur zgjidhje tragjike –
   -TE IKIN NGA SHQIPERIA!
   Dhe fushata vazhdon me flamuj,lule,muzike,karrige,ndersa 200 familje te rrenuara nga termeti ne Korce presin t’u ndertoje qeveria shtepite!
   HARROJENI!
   Per qeverine jeni vetem objekt mediatik!

   Reply to this comment
 2. Gani USA June 18, 01:38

  Adrian pak i ke thene plehut
  pak i ke thene barbonit
  Ky legen, bythac, frikacak, i pushtuar nga tmerri saqe nuk lidh dot dy llafe, i droguar nga depresioni, i pazoti te mbroje nga bandat e zuzareve Berisha Basha Mona, zyren e tij, pa lere me institucionet e tjera te shtetit dhe akset rrugore te vendit, duhet te arrestohet sa me pare.
  Perballe banditeve e paramilitareve te Berishes, duhet nje burre shteti.

  Reply to this comment
  • Zef Shpatari June 18, 10:11

   Adrian kontrollo Arben Keshin qe flet me Ramen.

   Ka qene ne polici ne Kukes, drejtor eshte denuar per korrupsion dhe dhune.

   Me keta merret Rilindja.

   Ka vendim, tre vendime, dhe nga Gjykata e Larte per Keshin.

   I eshte ndaluar marrja e posteve publike.

   Si e ka bere Rama drejtor me pas ne Ministri?

   Ekziston vendimi i kolegjit penal te gjykates se larte.

   Reply to this comment
 3. mirel June 18, 01:54

  Ka cfare ben populli o Thano. Lincim publik. Jo ne rastin e varjeve, megjithese e meritojne plotesisht. Por si ne Rumani, si ne Hong Kong,
  Te kundershtoje me force cdo koncesion. Te kerkoje anullimin e tyre, te kerkoje anullimin e mareveshjeve me Greqine te cilat jane e gjithe nje farse e shemtuar qe i leshon sovranitetin e Shqiperise drejt Greqise.
  Dhe ne emer te kujt qe kjo?
  Te negociatave..
  te cilat i celnin cdo vere me dajre e valle te paturpshme.
  Shemti e gjalle.
  Kete te kerkoje populli.
  Evrope nuk ka as per 50 vjet.
  Mlidhni shtetin. Kjo eshet detyra e pare.
  Dhe behet me kerkese unanime nga populli.
  Per mua eshte idealja te shtyhen zgjedhjet, dhe e majta nderkohe te organizohet dhe te kerkoje ndryshimet Kushtetuese te duhura.
  Perndryshe cfare zgjedhjesh mund te kete nese nuk behen si duhet?
  E majta ose te qerroje njehere e mire plerat e Rilindjes,, te gjithe me rradhe, jo vetem Ramutin e Ahmutin e Gjikgurune,,por te gjithe, edhe bucet e Ramutit nga Spiropali e deri te Ballkuket e modelueset e zyrave te Ramutit, Denajt dhe pordhet qe e ka mbushur tere institucionin shteteror.
  Duhet pastrim gjeneral. Riorganizimi te behet nga bazat e PS.
  nese nuk behen, hajt mirupafshim..
  Linden levizjet studentore me aktiviste.
  Qorri ne levizje,.dil parti..
  keto jane zgjidhjet e ardhshme. E tashmja kerkon proteste popullore per ngrirjen dhe zhvleftesimin e kontratave te paligjshme te Rilindjes.
  Kjo eshte emergjente

  Reply to this comment
 4. "Ti qe u mandatove te beje Shqiperine" !! June 18, 01:55

  Rama, lexoje!!!

  me “fajin e ka saliu” nuk e shtyn dot gjithe jeten

  Si ka mundesi,ke 6vjet,qe nen umbrellen tende jo vetem qe asnjerit si ra as nje pike shiu,por perkundrazi,eshte streha e mbulimit te korrupsionit dhe krimit

  Cila eshte rruga e deshtimit ? e pa aftesise,apo e bashkepunimit,

  Zgjidh e merr Edi Rama ! Turpi eshte joti

  Reply to this comment
  • xxx June 19, 01:25

   Kujt ja ke marre kete koment,ai qe e ka shkruajtur e
   njeh komentin e tije,kot per kuriozitet jo se ka ndonje te keqe

   Reply to this comment
 5. Alban Deva June 18, 01:59

  MOS VALLE SA HERE PERANDORIA E DJALLIT PUTIN DHE DIRA E TIJ E ZEZE HEDH SHASHKA FAKE NEWS E MOLOTOVE DUHET TE PERMBYSEN QEVERI TE ZGJED
  HURA NE MENNYRE DEMOKRATIKE !?

  Atehere Bota do te kthehej ne Planetin e Djallit Putin e Corp.!

  Reply to this comment
 6. Emigranti June 18, 02:28

  Thano te lumte pena ty e te lumte ajo mendje se borxhit i keni dale jo nje, por disa here
  e lexova dhe cka i shkruje palloshit qe ne korrikun e 2013 dhe prape them te lumte, por a mjafton??
  Ke treguar ca kohe me pare per AKREPIN qe e ndihmoi BRETKOCA qe te kapercente kanalin.
  Por kur doli ne breg AI e pickoi bretkocen…
  Ky eshte eshte zakoni i akrepave..
  Prandaj ai vend nuk ka me ilac, doli kura me e keqe se semundja – thote populli i Bathores

  Reply to this comment
 7. Biometri June 18, 02:30

  E shkelqyer!!
  merreni projektojeni kete shkrim tek muret e KM (K..rit te Madh)
  Rame shpirt katrani ke marre fund o langaraq, tradhetove voten e shqiptareve, u lidhe me krimin dhe hajdutet, do kesh fund te frikshem, ndersa i turpshem je bere

  Reply to this comment
 8. O zot ! Perse me largove cdo shprese June 18, 02:35

  Shifni reaxionet qe ka len ke kryeministri ,ky presion .
  Kryeministri e reflekton ate qarte me tronditjen qe ka pesuar .
  Nuk eshte ky, reagimi i nji kryeministri te vertete e nji pushetari te vertete .

  Z.Adrian un mendoj ku e ka bazen gjithe kjo tronditje e brendeshme e kryeminstrit? Eshte ai Vakum ,qe ai vet , ja akumuloj vehtes se tij me mosveprimin e shtetit ,me mos venjen ne veprim te institucionevve te shtetit te kryejne Ligjin .

  Pra nji Vakum i cili krijon tensione brenda vet atij qe i shkakton .

  Dhe e fundit , menyra si kryeministri i trajtojn situatat politiike i cili i hiperbolizon situatat duke i dhene rendsin e tepruar ,i dobet nga ana psikologjike duke e vendosur ne cdo rast vehten e vet ne Mbrojtje ne rolin e te Akuzuarit nderkoheqe eshte Ky , kryeminister i cili duhet te sulmoje e Akuzoje bandat e rruges .

  Dhe kjo gje po e con ne deshtim kte kryeminjsterqe qe sditi njiher te mesoj nga e kaluara .

  Mbushu njiher me fryme mir se le nam e vrave cdo shpres te votuesit duke u paraqitur ktu si nji bukeshkal,

  duke penalizuar ne cdo rast vehten tende duke te quajtur votuesit me te drejte frikacak .

  Nuk je aty si Rama por si nji njeri i zgjedhur ,qe ka marre persiper ti sherbeje Shqiperise .

  Reply to this comment
 9. deshtak June 18, 02:36

  Rama shprese e humbur,populli te votoj ,po ti njeri nuk u ndave dot nga krimi,nga oligarket qe te shfrytezojne dhe do te hedhin si lecke.Cfare kabineti formove per te udhehequr ekonomine- gjiknurin hajdutin e votave ne vlore, ne diber qe ju vodhen thaset me euro NE SHTEPI dhe nuk denancoi ne polici me familjen qe ka ……….Ahmetaj hajdutin qe ne kohen e Nanos I varur nga pornografia. Mer kalamajte qe merr nga kosova se te mungon ekselenca shqiptare, nderton cabinet qe ti kesh nen urdhera pa shtylle kurizore. trego ku shkelqeve -apo tek bojatisja e pallateve dhe betoni I rrugeve ku cmimet e ndertimit ja kalojne 200perqind.Me Agacen MAFIEN ,qe vetem biznes me miljona euro lidhje me mafien.U mburre me llafe, video lungomare lungomare e vlores—– shurren me fekale I bere miljona euro hodhe . Populli I Vlores ka nevoje per buke industri turizem jo per xhirro, ti pastrove leket me firmen fusha shpk, athere per se duhet te votohesh perseri ti deshtove 6 vjet . Cdo dite te te muajit qeveria jote antaret e tu te kryesise kane aferr koruptive .SHUME SHPEJTE DO TE MARRESH NDERSHKIMIN —— NUK MUNDE TE HYSH NE HISTORI SI BURRE SHTETI.

  Reply to this comment
 10. eshte nji proces biologjike psikoanal-it ik e ,, se kur njeri e mban hapur vrymen tjetri i rraset me thelle -edhe politika e idioteve ne ate vend June 18, 02:37

  pushteti ka kohe qe ben pasivin ,
  nderkohe qe pederasti i rras idiotin gjithmon e me thelle

  per aq kohe ,sa nuk do frenohet shtyrja drejt thellesise idiotllikut te psuhtave ,
  pra nuk do ja ndjej ,s’do ti dhembi te kundershtoje
  perseri do kemi marrshim perpara te qenit te rruges

  qe po ja ktheve – ta hipi

  Reply to this comment
 11. Eltoni June 18, 02:37

  Edi je theshte nje mashtrues qe per bythen tende shet me nene e me babe, e jo me te tjeret. Socialist sot e 28 vjet jam, por ti or mik je nje aventurier si dikur korridireve te Akademise se Arteve.

  Reply to this comment
 12. Alban Dega June 18, 02:38

  PERANDORIA E DJALLIT APO PLANETI I DJALLIT PUTIN ?

  Mos valle sa here Perandoria e Djallit Putin dhe dora e zeze e tij hedh shashka Fake News e Molotove duhet te permbysen qeveri te zgjedhura ne menyre demokratike !?
  Atehere Bota do te kthehej ne Planetin e Djallit Putin e Corp.

  Reply to this comment
 13. . June 18, 02:39

  Edi, lexoje Diten dhe reflekto
  Prandaj te votuam qe te dergosh sali hajdutin e kriminelin bashke me kriminelet e tij ne burg.Por ti nuk kishe ndermend te vije drejtesine ne vend por u zhyte ne vjedhje
  si kurre me pare.
  Tani ujku po te vjen tek dera dhe kerkon koken tende.

  Reply to this comment
 14. Kadriu ai i riu June 18, 02:47

  Rama bie nga pushteti vetem kur populli PS + opozitare ta terheqin zvarr, dhe do te mbetet emer i urryer ne historine e Shqiperise si asnje udheheqes tjeter shqiptar
  Haje buken me turp o Rame K Muti

  Reply to this comment
 15. OSMANLIU Iskanderbe June 18, 04:12

  Pellazget me kafka superiore urrejn Morisn qe njohu Koseven dhe duan Netanjahun qe nuk e njef Kosoven. Pune pellazgesh me kafka superiore.

  Kur erdhi në pushtet, njohu pavarësinë e Kosovës: Rrëfimi për Mohamed Morsin, presidentin e parë të zgjedhur në mënyrë demokratike në Egjipt.

  Reply to this comment
 16. Mora pushken dola malit June 18, 04:32

  Ore ai loqja qe zbulon komplote ne rang nderplanetaro kozmik kunder prijesit legjendar, nje fare komentusi me mbiemer nga flora dhe fauna ku eshte valle.
  Si ka mundesi nuk ka komentuar sot

  Reply to this comment
 17. Martini June 18, 05:41

  Z. Thano ke të.drejtë.
  Rama të mos matë punën dhe rezultatet e qeverisjes së ti me ato të Salës dhe Lulit,Meksit dhe Bodes.Është turp.Ata janë.antishqiptarë budallenj dhe perverse të vërtetuar bashkë me LSI.Partia Socialiste dhe e majta në Shqipëri kanë qënë dhe janë shumica.Ata realisht kanë fituar të gjitha zgjedhjet.Edhe ato të 92.”E djathta”Nuk ka në Shqipëri.Ajo është grumbullim i ballistëve,,bejlerëve,diversantëve,kjo dihet saktë.Dhe bashkë me ta në këtë grumbull,që vetquhen të djathtë është bashkuar edhe produkti më i keq të 45 vjetëve socialistët.Servilat,të shiturit,dembelët,budallenjtë,shpirt zinjtë,të paaftët,hajdutë,pseudotë persekutuarit.Përfaqësuesi më tipik i kësaj shtrese.Sali Berisha.Kjo edhe për turpin e të djathtës europiana.
  Po socialistët.Kush i ka drejtuar dhe uzurpuar udhëheqjen e PS dhe kush ka shirë me votën e shumicës së mirë të majtë.Fatos Nano,Edi Rama,Bashkim Fino,Ilir Meta,Pëndi Majko,Ylli Bufi,Ethem Ruka,Beqia,Gjiknur,AhmetajKryemadhi Vasii,Haxhinastoi +putanat e sotme etj.Njëri më karagjoz se tjetri.Njëri më hajdut se.tjetri.Me pasuri hapur të pajustifikuara e vjedhura.Asgjë të përbashkët me vetitë dhe cilësitë e socialistëve Shqiptarë. E që janë vetëquajtur Patriarkët të PS.VETËM JANË PASURUAR.PO,PSE E KEMI KËTË FAT M U T I.NE SHQIPTARËT?Cfarë të keqe i kemi bërë Zotit,që gjithnjë na u qepën këta shushunja të qelbura?
  E VETMJA ZGJIDHJE E MUNDËSHME ËSHTË NDRYSHIMI I KUSHTETUTËS TË 2008 .Pa harruar sekuestrimin e pasurive që kanë vjedhur këto bajga.

  Reply to this comment
 18. intelektuali June 18, 06:33

  Mos kerko ndershmerine tek PS-ja e Enverit o zoti Thano i DITES, sepse kjo eshte sikur te kerkosh me lupe ne dore:

  VIRGJERINE TEK KURVAT E BORDELLOS

  Nga PS-ja enveriste e Edvin Droges ca thone: “Kete gjeme na e beri Putini me Lulin dhe prandaj t’i dergojme Prokuorine e Lokes Arta Marku per t’i hetuar, ca te tjere thone qe gropen ja ka hapur Saliu me kohe, por nuk tregojne se cfare beri Edvini per 6 vjet ne pushtet absolut kur shikonte se Sali Varkari i Enverit po i germonte themelet e pushtetit me kazem dhe lopate ne dore, Gerdalla enveriste Spartak Braho thote qe fajin e ka Armiku i Kllases Agron Tufa qe hulumton per krimet e komunizmit, Gerdalla tjeter enveriste Gramoz Ruci thote qe fajin e ka Armiku i Jashtem qe eshte Hollanda kapitaliste qe i mesoi shqyptaret me droge dhe kurva e prostituta, Partia Socialiste njezeri thote se fajin e ka Prokuroria e blere per dy aspra nga gazeta BILD qe shiti tek ARMIKU gjerman pergjimet e certifikuara nga Gjykata por qe nuk gjen dot asnje pergjigje per QYFYRIN e Zi qe eshte edhe krimi me i madh elektoral ne Bote qe ka dale nga keto pergjime kur Drejtori i Madh i thote Drejtorit te Vogel:

  DEKLARO TI DHE FAMILJA JOTE VOTAT HAPUR DHE MENJEHERE PER PARTINE SOCIALISTE!

  dhe:

  Jo vetem kaq,

  por:

  Ne emisionin OPINION krimineli i Edvinit Pjerin, Ndreu e deklaroi kete REZIL si nje gje normale qe i lejohet nje Kryetari te Partise Socialiste qe kercenohet nga Drejtori i Arsmit per humbje te vendit te punes dhe kur doli se Drejtori i Vogel nuk ishte as Kryetar i Partise Socialiste por thjeshte nje mjeran qe donte te votonte ashtu sic ja thonte zemra dhe sic thote ligji, krimineli Pjerin Ndreu futi bishtin ne shale dhe e mbylli halen e tij socialiste.

  KY CINIZMEM NE BLERJEN E VOTES ME KERCENIME MAFIOZE DO TE KISHTE CUDITUR EDHE PUTININ E RUSISE DHE KIMIN E KORESE SE VERIUT

  sepse:

  I paraqet shqyptaret si nje fis prej Afrike Zulu ne syte e Botes,

  ose:

  Me sakte si Kafshe te Fermes se Enverit ku sipas parimeve socialiste te gjithe jane te barabarte,

  por:

  DERRAT JANE ME TE BARABARTE SE KAFSHET E TJERA

  prandaj:

  Pijaneci dhe hajduti enverist dhe vrastari, killer socialist, Fatos Nano u duartrokit me ovacione nga talebanet e Astirit kur u kaloi prane me limuzinen e tij super lluksoze.

  Reply to this comment
 19. DRENICA E KUQE June 18, 07:31

  Kjo qe po e bejne te gjithe “udheheqesit”, pa perjashtim, eshte ekzekutim publik i Shqiperise dhe i popullit shqiptar… Ky eshte turpi i yne ne sy te botes…
  Duhet te dale nje ENVER HOXHE dhe t’i thote NDAL kesaj katrahure, kesaj anti Shqiperie e ketij anti shqiptarizmi te papare prej vete “shqiptareve” ne krye!…
  Ju lumte, DITA, jeni tamam gazete shqiptare!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 20. Loli June 18, 07:39

  Gazeta Dita, z.Thano ju lutem mos ia ndani ketyre shkrimeve kunder te gjithe maskarenjve qe drejtojn Shqiperine tone, nuk duam te largohemi nga ky vend, kto plehra politikan(qeniet me te ndyra mbi kte toke) nuk do munden kurre te na perdhosin, boll na e kane ulur koken. Ed Rama je nje supermashtrues, paske qene me i keq se Berisha e Meta bashke, historia per ju do jete e zeze o budallenj, sigurisht qe femijet tane do ju pshurrin ne varr(nese do keni nje te tille).

  Reply to this comment
 21. Tefiku June 18, 07:57

  Lerini militantet te kacafyten po si tia bejme ne t tjeret qe nuk duam askend nga keta plehrat e politikes? E qe nuk duam te leme shtepite dhe familjet?

  Europa nuk na do, ketu brenda nuk jetohet, cila eshte zgjidhja???

  Reply to this comment
  • . June 18, 09:04

   Populli nuk e ka bere ende te veten.

   Sepse rri squt dhe e kan len per buk te gojes.

   Duhet te nxjerri nga nje Avni Rustem per secilin

   Reply to this comment
  • HOMORA June 18, 12:23

   Bah Marsi ose Neptuni apo Merkur,Jupiteri ose Uranus.
   Vetem se bileta osht falas per aresye se ska navete spaciale per me shku ne kto direksione per aresye se eshte ripi i Van HALEN.
   Ku ramaqia-saliqia-lulkaqia-metaqia kane imunitet karshi radioaktiviteti te Ripit Van HALEN.

   https://www.youtube.com/watch?v=aSG0ZIhq4Ow

   Reply to this comment
 22. fati June 18, 08:00

  Zoti Thano, pashe sot nje analize tek nje gazete tjeter, nje analize qe vertete te mendosh per keto pergjime, menyren si u moren, si u trajtuan, e si po botohen nga nje gazete, gazetari i se ciles nuk ka qene ne shqiperi, etj. Po ty si gazete nuk po te kupto. Si ka mundesi qe ne gazeten tuaj flitet vetem ne tym pa asnje lloje analize mbi te verteten, por beni vetem tellallin. Me sa duket keni gelltitur ndonje luge corbe edhe ju dhe po e beni gazeten nje pacavure, e ai qe e ben kete me sa duket jeni vete ju. Si lexues ju keshilloj te beni gazetari e jo thashetheme.

  Reply to this comment
  • Anna June 18, 09:52

   Faktet per LIKE FLORIRIN jane uleritese e dritheruese por, jo jo gazeta Dita sulmon vetem Ramen ne bardhe e zi. Ilir MASKARAIN e njoh mire me fis e me farefis.Jam gjak i afert me te. Ia njoh edhe agentet e skraparit te mezenckes e corovodes qe iu ja ka bere femijet drejtore te martenitetit e vajzat e fisit te punesuara te gjita neper ministrira. Fshjataresia e skraparit kane ngulur mire rrenje ne tirane.

   Adrian ji objektiv mos ji kaq i helmosur me Edi Ramen. Mos i sherbe kases me te ndyre ,kriminele, hajdute, tradhetare injorante, shpirtezeze qe ka njohur kjo toke.
   Nuk eshte koha te denigrosgh Edi Ramen. Atdheu mbi te gjitha . Dhe ky atdhe uleret nga dhimbja…ne qafe i kane hypur per 30 vjet llumi dhe shushunjat BERISHA-META …Adrian mjaft i corientove njerezit me bardhe e zi per Edi Ramen.
   Ju eshte kthyer Edi ne fiksim….Ne fund te fund ti une dhe te gjithe e dime qe Edi eshte qytetar me 7 breza….ESHTE VITE DRITE LARG NGA KJO LETYRE E DHJAMUR E SHEMTUAR POLITIKANESH….
   Edi ka mekate e budalliqe por e do e respekton dhe e adhuron atdheun e tij. Po fol o nje fjale te mire per shqiperine o bey yne…keshtu je dhe ti o Adrian qe urretja te ka errur gjykimin. …jepi hakun qe i takon cezarit….
   Adrian. Penen e ke te forte perdore per te miren e vendit. Dakort jam me ty per paudhesite e Edi Rames por tani nuk edi shqetesimi eshte koha ti heqim thonjte e helmin e dyshes BERISHA-META nga trupi i rropatur i memes tone te shumevuajur shqiperi.

   Nje thirje vertet miqesore Adrian- publikisht (nese e lexon komentin tim)Te sfidoj- A ka Iliri mekate dhe a eshte Iliri helmi e qelbi i ketij vendi???

   Reply to this comment
   • mirel June 18, 14:57

    Anna ulerin nen dritherimat..

    Reply to this comment
   • Drenova June 18, 17:03

    Ti Ana je RRACIST/e!
    Ti vulos se qytetaret jane engjej,ndersa fshataret qenkan djaj!
    Gabohesh dhe tregon se je per ne cmendine!
    Se kush eshte Berisha,Basha dhe Meta e dime te gjithe,por Rama prewmtoi t’i coje para drejtesise,mjaftonte qe t’ia jepnim te gjithe tepsine!
    Por Rama na mashtroi se TEPSINE e mori per vete,per te mbushur llogarite me miliarda,ndersa ne fukarenjte nuk kemi buke te hame!
    Cfare shteti eshte ky,qe disave u ka krijuar kushte te VJEDHIN pa hesap,ndersa ne shumices nuk na jep as ate qe na takon?
    Per cfare ta dua Ramen,kur i shkruaj se Bashkia e Tiranes me VJEDH,ai me pergjigjet rrugacerisht se “Nuk varet nga qeveria”?
    Po fjalorin e tij rrugac,me te “Q…a robt,o maskara” etj ndaj qytetareve si mund ta durojme?
    Po korrupsionin gjigand qe ekziston si mund ta mbajme mbi kurriz dhe Rama na ka mbyllur gojen per t’u ankuar,por i ka grummbulluar ankesat vetem ne kryeministri?
    Rama eshte armik i Shqiperise dhe duhet terhequr zvarre nga qeveria!

    Reply to this comment
  • Predaktor June 18, 09:57

   Ky me lart eshte i shqetesuar “per menyren si u moren pergjimet”

   O bole, po c rendesi ka kjo? Ty te takon kjo? Kush je ti, prokurori ceshtjes? Apo qytetar, lexues, shqiptar, prind, djale, cfare dreqin je dhe si i lexon ngjarjet?

   A je i shqetesuar qe vijon Shqiperia ne kete rruge a jo?

   C te duhet ty o fyell si dolen pergjimet? Leri t meren ata qe kane patur detyre ti ruajne.

   Ti c detyre ke n kete jete?

   Reply to this comment
 23. Hajnia nga Peqini June 18, 08:37

  Jane te mallkuar te gjithe
  Dhe bashkepunetore ne krime

  Reply to this comment
 24. Arben June 18, 08:59

  Populli shqipetar, trim dhe heroik,

  eshte vete hajdut, kriminel, pertac, trafikant,

  keshtu qe 2 dite do te zgjasin keto pergjime,

  jo per gje, por keto dihen te gjitha dhe pranohen

  me kenaqesi, nga populli kriminel.

  Reply to this comment
 25. arjani June 18, 09:16

  nje popull 2 miljonesh qe jeton ne varferi ekstreme, kur vtem ne diber äri”i Bulqizes -kromi mban boten me mineral dhe ku femijet ne vend qe te shkojne ne shkolle shkojne e gjejne vdekjen neper mbeturinat e minierave. Boll me

  Reply to this comment
 26. demo June 18, 09:28

  Ky forum i nderuar i komentuesve te gazetes Dita,ka qene 90% dashamires ndaj kryeministrit Rama dhe PS,kur mori drejtimin e qeverise ne 2013.
  I kerkuam 3 gjera themelore.
  1-Prapa hekurave kriminelet dhe hajdutet politike.
  2-Mos Vidh dhe mos lejo te Vjedhin.
  3-Bruxeli nuk eshte ne Athine.
  Asgje nga keto beri,madje i trashi zullumet.Te pareve u rruajti trapin,i shperbleu me pallate dhe ua peshoi pallatet e jashtligjshem me flori.
  Vete ngriti nje sulltanat vjedhjesh me nje harem “shtrigash”qe te rruajne.
  Athines ja plotesoi orexet,edhe ato qe nuk arriti Berisha.
  Nuk i kemi faj,qe tani ra si derri ne Lak,ne vend te ujkut.

  Reply to this comment
 27. intelektuali June 18, 09:45

  NJE SQARIM FAKTOLLOGJIK PER FANATIKET SOCIALISTE QE NUK DINE TE HANE PYKA LLOGJIKE:

  Nje permbledhje nga:

  intelektuali

  “Truri komandues i operacionit të vjedhjes së votave në Dibër rezulton të jetë një drejtor në Ministrinë e Brendëshme Arben Keshi i cili sipas gazetës prestigjoze gjermane ka ngritur një skemë të qartë dhe strategji te miremenduar për blerjen e votave, për pengimin dhe shantazhimin e votuesve. Megjithëse është i ndërgjegjshëm se Kodi Zgjedhor e dënon me tre vite burg pjesmarrjen e administratës publike në intimidimin e votuesve keshi bën gjithçka që partie Socialiste të kapë një rezultat maksimal. Ai dëgjohet në përgjime të flasë me kryeministrin Rama dhe ti zotohet se do të arrijë objektivin e tij dhe se rezultatet e zgjedhjeve do të jenë në përputhje me pritshmëritë. Kjo bisedë që e nxjer Ramën komanduesin dhe ideatorin e manipulimit elektoral është pjesë e dosjes së famshme 184/2006. Rama, Gjiknuri Tahiri, etj janë porositësit, ndërsa polici Keshi në terren është zbatuesi i urdhrave. Rreth 3 vite më parë Partia Demokratike dorëzoi në Prokurorinë për Krime të Rënda një kallëzim penal, ku shkruante se në Dibër po vepronte një grup i strukturuar pushtetar kriminal, që po blente votat dhe kërcënonte votuesit dibranë për llogari të kandidatit kukull të mazhorancës, Muharem Rama. Në listën me emrat që Partia Demokratike ka dorëzuar asokohe në Prokurori dhe që sipas saj, ishin pjesë e grupit kriminal që po blente votat dhe kanoste votuesit dibranë ishte dhe emri i Arben Keshit. Për Keshin në kallëzimin e PD, shkruhej se ishte drejtor i Qendrës së Mbyllur për të Huajt e parregullt në Republikën e Shqipërisë dhe se kryente veprimtarinë kriminale të shpërndarjes së parave në këmbim të votës në zonën e Maqellarës. Prokuroria nuk bëri asgjë në lidhje me këtë çështje, ndërsa sot në përgjimet e publikuara nga gazeta “Bild”, Arben Keshi shfaqet si protagonist së bashku me kryeministrin Rama, për blerjen e votave dhe intimidimin e votuesve.”

  Reply to this comment
 28. ETHEM LALAJ June 18, 11:12

  Z.THANO:SIKUR KTO PERGJIME TE ISHIN BOTUARE FILLIMISHT NE D I T A DO E VLENIN TE GJYKOHESHIN NGA POPULLI E DREJTESIA.POR KUR KTO DALIN NE GEZETEN GJERMANE DHE VOA-SHBA,ME DEL SE NE KTE VEND TE BEKUAR KA NJERZ QE NUK JA DUAN TE MIREN,E KAN TRADHETUARE ATE QE NE 1990.
  1-KJO TREGON SI SHUME MEDJE TEK NE JANE BERE TE PABESUESHME,TE NDIKUARA SHUME POLITIKISHTE,TE PAAFTA PER TE SHKUARE TE VERTETA.
  2-PO KESHTU POLITIKANET E OPOZITES NUK I BESON ME NJERI NE SHQIPERI DHE GJEJNE KU TE MUNDIN MEDJE ND/KOMBETARE PER TE NXIRE VENDIN,QEVERISJEN..DUKE DEMTUARE POPULLIN NE RADHE TE PARE.PASI BE NUK MUND TE HAPI NEGOCITAT ME NJE VEND QE NUK MERREN VESH KRERET E PARTIVE KRYESORE.DHE ATA E KAN SHUME TE QART SE KUSH SABOTON.AMBASADAT KETU NUK JANE PER TE MBJELL DOMATE E TRANGUJ,KU KRYEOPOZITARET I PRGOJOJNE ÇDO DITE SIKUR TI KISHIN ANTAR TE PARTIVE TE YYRE.
  -DHE SE CILA PARTI KA PUNUARE ME MIRE PER VENDIM NE 29 VITE KJO DIHET TASHME.
  -DY FORCAT KRYESORE PS & PD QE KAN QEVERISUR NE 29 VJET,NJERA-PD NUK KA DITUR TE BEJ SHTET POR VETEM TE SHKATERROI GJITHSHKA QE GJETI PARA SI ORTEKU DEBORES NE DHJETOR-JANAR…DHE PS QE ESHTE MUNDUAR TE BEJ SHTET POR QE ESHTE PENGUARE MAKSIMALISHT NGA TORCAT E ERRTA DESTRUKTIVE ME NE KRYE SB.DHE KY-SB SI AGJENT ME PSEUDONIMIN “BISTURIA” & ” PENICILONA”QE NUK PO LE GURE PA LEVIZUR.
  -JU FAJSONI RAMEN SE NUK NDESHKOI KOKAT E KRIMIT QE NEN SUNDIMIN SALIST U VODHEN MBI 2 MILD.$ DHE VRANE MBI 20.000 NJRRZ,SIPAS PREMTIMIT NE 2013.KENI TE DREJTE.PREMTIMI ISHTE I GABUARE,PASI NUK DENON K.MINISTRI POR DREJTESIA.
  -UNE MENDOJ SE RAMA NUK E DINTE MIRE SE DREJTESIA ISHTE KAQ E DEGJENERUARE.DHE KTE KRIM NE DREJTESI E ZBULOI SHBA+BE.
  -DHE SHBA+BE PO MBESHTESIN RAMEN TA MBESHTESI DERI NE FUND REFORMEN NE DREJTESI,NE TE KUNDERT AJO DO SABOTOHEJ.KTE PO KERKON SALIU,LIKJA LULI,MONA DHE TE BABZITURIT E TYRE ME GJAKUN E DJERSEN E POPULLIT FUKARA.KJO NUK KA KTHIM PAS.POR KY DO TE JETE TMERRI BERISHIAN.
  -KETE FAKTOR KOHE PA DREJTESI-INSTUTUCIONE NE KRIZE,SALIU E KA SHFRYTEZUARE DHE PO E SHFRYTEZON MAKSIMALISHT SI MJESHTER I SHPIFJES,PROPAGANDES,DENIGRIMIT TE KUNDERSHTARIT DERI NE ASGJESIMIN MORAL,POLITIK DHE FIZIK.
  -DHE KTE MIOPI POLITIKE E KANUNORE E DI MIRE 95 % E POPULLIT,SHBA,BE.NDAJ 100 % E ND/KOMBETAREVE PO MBESHTESIN KM RAMA,SI E KEQA ME E VOGEL NE KTE TRANZICOON TE VESHTIRE NEN DIKTIMIM SERBO-RUSO-GREK.
  .LOBIMI RUS I LULIT,SABOTIMI MARVESHJES ME GREKUN,PROTESTAT E DHUNESHME,DALJA HAPT E OPOZITES KUNDER NEGOCIATAVE,STOPIMI BISEDIMEVE SERBI-KOSOVE,ETJ,TREGOJNE SE NDIKIMI RUS ESHTE SHUME I MADH,SA QE PO ALARMON SHBA,NATON,PASI BE NUK KA KOKE DREJTUESE AKOMA.
  -SA I PERKET SHKRIMEVE TE GAZETES GJERMANE BILD APO VOA E SHBA,ATO JANE SAJESA TE TIPIT BABALE,KU NUK KA ASNJE PROVE SASIE PER VOTA E DOLLARE,NDRYSHE PREKURORI TROPOJAN SALIST DO I KISHTE DERGUARE NE GJYKATE.POR ATO JANE SHFRYTEZUAR 3 VJET RRESHT PER KONSUM POLITIK ASHTU SIÇ E KA ZAKON SALIU QE BERTET “…HAJDUTI TE KAPI HAJDUTIN…”
  -POR MERITA E SALIU QENDRON TEK FAKTI SE AI QENDRON 24×24 ORE VIGJILENT PER TE KAPUR QE NE AJER ÇDO INFORMACION QE I VJEN NE “QYTETRIN DIXHITALB..”DHE PO E MORI AI..E KA MARRE GJITHE BOTA.
  -KY-SB ESHTE FATKEQSIA KOMBETARE NE 29 VITE.PA KTE VENDI DO ISHTE NDRYSHE.MALLKUAR ATA QE E PRUNE DHE PO E MBAJNE AKOMA NE PUSHTET-DEFAKTO.FLM.
  -Nga ish ushtaraku mallakastriot jo anonim.

  .

  Reply to this comment
  • Kush e degjoi kete mbreme kukuuu mi nan June 18, 11:55

   NIVELI I RILINDJES!!!!!

   Arrogant, gënjeshtar dhe shumë nën nivelin mesatar të inteligjencës, ish deputeti socialist, aktualisht kandidat për të marrë bashkinë e Lezhës, Pjerrin Ndreu, është shfaqur mbrëmë ne Opinion, si simboli i gjithë rilindasve të kapur me preshë në duar.

   I dalë në përgjimet e Bild se i kërkon shefit të arsimit në Dibër që drejtori i shkollës Reshat Elezi ose të shpallë publikisht votën, ose pas zgjedhjeve flutiron nga puna, gjë që shefi i arsimit e ka kryer duke e kërcënuar Elezin, Pjerrin Ndreu ka dashur të mbrohet.

   Por, në vend që të vërë vetullat ka nxjerrë sytë. Mbrëmë të gjithë socialistët që u shfaqën në media, Taulant Balla në Top Story, Elisa Spiropali në “Open” u munduan të dredhonin dhe të relativizonin fajin, por Pjerrin Ndereu, si një ish polic i denjë, i ka nxjerrë bojën të gjithëve.

   Kur u pyet se përse kishte ushtruar një presion të jashtëligjshëm që dikush të deklaronte votën hapur, ai tha se ia kishte kërkuar këtë një anëtari të partisë së tij.

   Kur u pyet se psëse nuk ia kishte kërkuar në rrugë partie, por përmes shefit të tij në administratë shtetërore, ai tha se nuk i kishte numrat e telefonit krerëve të PS.

   Kur u pyet se me ç’të drejtë ai e kërcënonte dikë me “fluturim” nga puna nëse nuk voton PS-në, ai tha se nuk do të fluturonte nga drejtor shkolle, por nga partia.

   Kur u pyet se si mund ti kërkohet një arsimtari dhe familjes së tij të thonë votën hapur, ai tha se ky nuk qe një arsimtar i thjeshtë, por kryetar i seksionit të PS-së.

   Kur u pyet se urdhëri i tij qe zbatuar dhe se shefi lokal, Drini Gjeçi e kishte çuar në vend kërcënimin e tij, ai tha se nuk prgjigjej ato që kishin thënë të urdhëruarit prej tij por vetëm për ato që kish thënë vetë.

   Natyrisht pas gjithë këtyre dredhive që nuk do ta shpëtonin dot nga marrja si i pandehur në çdo vend normal, Pjerrin Nderut i dolën dhe dy gënjeshtra skandaloze menjëherë sa iku nga emisioni.

   E para që në atë kohë , ndryshe nga sa pretendoi ish deputeti, kryetari i PS në atë zonë ka qenë zoti Gentian Gjura dhe i kërcënuari Reshat Elezi ka qenë thjesht drejtor shkolle. Dhe e dyta se Elezin e kanë pushuar nga puna menjëherë pas zgjedhjeve. Pra kërcënimi është kthyer në fakt. Gënjeshtra e tretë dhe më e rëndë që i doli ndreut në emision ishte fakti se ligji e ndalon një drejtor shkolle të jetë edhe kryetar i një partie politike. Kur u vu përballë këtij fakti ish deputeti nuk foli më dhe mbylli telefonin.

   Tani, kur analizon gjithë këtë skandal me të drejtë mund të ngresh pyetjen: Pse Pjerin Ndreu duhet të shfaqej në “Opinion” njësoj si ata të pandehurit e pagdhendur që rëndojnë pozitën e vet? Pse i duahje ajo shfaqe ku u kap në mashtrime të pafundme? Mos valla kaq shumë e kanë humbur rilindasit sensin e realitetit, kaq shumë e kanë holluar kufirin mes të mirës dhe të keqes, ndershmërisë dhe krimit, sa këto të fundit nuk i bëjnë as përshtypje.

   Reply to this comment
 29. zogo-fashisti Enver June 18, 12:27

  Populli pellazg me kafke superiore.

  Reply to this comment
 30. Nina June 18, 12:33

  Ai qe ka shkruar kete shkrim, ti haj mune ps dhe edi rames,,,, ju jeni qelbesira e ket5ij shteti qe skeni sy e vesh

  Reply to this comment
 31. Askushi June 18, 12:57

  E dashur gazeta Dita pres me padurim nje shkrim o të redaksisë o të vetë Thanos për çështjen e dënimit të korruptuarve të politikanëve të mëdhenj dhe kriminelëve të tjerë. Shtroj këtë pyetje. Kush gjyqtar i korruptuar o prokuror do i dënoj këta të fundit pa kaluar vetingun???? Kemi rastet e pastra të pafajsisë të Ilir Metës dhe skadimit të kohëve për Lulzim Bashën e lëri pisllëqet e tjera mos hetimin e Saliut për 21 Janarin etj etj etj… Pa mbarim. populli mezi po pret unë i pari po pres të shikoj pas hekurave kriminelët më të rrezikshëm. Po kush do ti hetojë një prokuror a të tjerë që nxjerrin sekretin hetimor??? Kush gjyqtar do ti dënojë si ata që dhanë dënim më të ulët për Dritan Dajtin opa gjyqtarët që po shtyjnë seancë pas seance dënimin e Shullazit me trimat e vet??? Po kërkoni nga rilindja dhe Edi Rama të bëjë prokurorin dhe gjyqtarin bashkë. Atëherë nqs kjo ndodh i bie të jemi në diktaturë kur na dilte Enver Hoxha dhe na dënonte Kadri Hazbiun vete. Është normale të presim nga sistemi gjyqësor gjera normale por nuk kemi një sistem normal. Mendimi im është. drejtësia vonon po nuk harron.

  Reply to this comment
  • intelektuali June 18, 13:18

   Keshtu thonte edhe Enveri:

   TE GJITHA TE LIGAT I KA BERE MEHMETI ME KOKE T’VET, SE UNE NUK DI GJE FARE

   Po sa shpejt urdheroi Edvin Droga Prokurorine per te rasur ne burg Komisarin e Policise Dritan Zagani qe guxoi te tregoje me gisht Kapobanden e habilajve qe rezultoi Ministri beniamin, Saje Qorri apo e ke harruar?

   Po sa shpejt urdheroi Edvin Droga Prokurorine per te rasur ne burg mjeranet qe nuk paguanin dritat dhe ujin dhe qe e shpalli kete si nje “Arritje Madheshtore e Rilindjes Socialiste”, kush urdheroi arrestimin dhe burgosjen e protestuesve te Rruges se Kombit, ose te protestuesve ne tiane, Korce dhe qytete te tjera?

   Po harrove si kercenoi Edvini Prokurorine qe donte te raste ne burg Saje Qorrin dhe e akuzoi se punonte si Armuku i Kllases?

   Po tani kush e ka urdheruar Prokurorine e Lokes se Edvinit, Arta Marku qe te fshehe pergjimet e grabitjes se votave nga mafia me pushtet ne bashkepunim me krimin e organizuar ne Durres dhe Diber tani per tani?

   Po kush urdheroi Prokurorine e Lokes se Edvinit, Arta Marku te hetoje “per lidhjen ruse” te Lulzim Bashes pikerisht kur MUTI i pergjimeve i ka mbuluar koke e kembe Rilindasit Socialiste te Edvin Droges,

   PO KJO PROKURORIA E ARTA MARKUT VETEM PROKURORI NUK ESHTE

   Reply to this comment
   • Askushi June 18, 16:11

    Intelektosumatriçe prokuroria është mëse e pavaruar por jo e pakorruptuar ku ka akoma brenda saj tipa si Hajdarmatë me shokë. Kështu që mos na e rruaj shumë se po të ishte e varur nga Rama ato përgjime do ishin zhdukur e sdo merrnim vesh që kanë egzistuar. Kështu që boll na shkruajte idiotllëqe se ma acarove majën e këtij timit.

    Reply to this comment
    • intelektuali June 19, 00:34

     Ti pacavure rrugace duket qe me kar dhe me pidh i ben debatet se keshtu te ka mesuar mami dhe babi, por edhe Partia,

     por:

     Beji te fala Lokes se Edvinit, Arta Marku qe fshehu pergjimet e krimit te blerjes se votes tej afatit ligjor per te qene besnike e urdherave te Bosit qe eshte Edvin Droga me baba kriminel, killer varstar te Enverit qe ka grumbulluar rreth vetes gjithe Gerdallat ne ngordhje te Enverit dhe qe po e drejton shtetin njesoj si Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes,

     por:

     Qe eshte njesoj KAQOL dhe i paafte, pa arsime dhe alifmatrak njesoj si Enveri qe megjithese vrau te gjithe shoket e tij me akuza si “Poliagjente” te Botes, qe ja shisnin sekretet ARMIKUT, prape falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin me tollona dhe bunkere,

     njashtu:

     Si Edvin Droga nga paaftesia per te menaxhuar Prodhimin Kombetar qe di vete te vjedhe fonde publike me Bashkim Ulaj&Lukuni dhe te laje dhe shpelaje parate e droges permes bankes se guras se tij.

     POR KUR ESHTE KAQ I PAAFTE EDVIN DROGA SAQE NUK KONTROLLON DOT PROKURORINE E ARTA MARKUT QE E EMEROI VETE,

     Per cfare ta mbajne shqyptaret ne krye te ekzekutivit kete KAQOL dhe totalisht te paafte njesoj si Enveri qe di te shaje me liber shpie Presidentin amerikan Donald Trump me gjuhen tende te rrugacit me kar dhe me pidh?

     Reply to this comment
 32. MH June 18, 13:52

  Percarjet e keti populli te vorfen nuk jane ma na pushtuesit.Po direkt nga valet e INTERRNETIT!

  Semundja e percarjes ne Shqiperi e ka nismen qe kur hyri i pari pushtues vandal te cilet arriten deri tek ai 500 vjecari anadollak qe ndezi percarjen me te eger brenda popullit.
  Sot nuk ka ma vandal qe te percajne.Kete e ka marr ne dore i fameshmi Interrnet te percaj e te shkatrroj cdogja pozitive te popullit ne interres te perfitimit kesh te Bild-ve dhe te Martin Henzve.
  Cudia vjen sepse nuk dalin institucionet e shteteve ne vlersimin e qeverisjes se shtetit Shqiptare.Po dalin pinjoll te vecant qe gjinden brenda perfaqesimit te institucioneve te shtetit te tyre dhe derdhin pisllek qe iu serviret nga guzhina e SHQUP-it me guzhinier Berishen e sallator mavruket qe gjinden si strepat e djathit ne levizje kautike te pa ndalshme.
  Kryeministri Rama ka gabimet e veta.
  Nuk duhesh marre me pashallek e fodullek,une e askush tjeter mbajtja e karriges me batuta,po duhesh vene pikat mbi “i” te premtimeve nga mori votat.Per ti sherbye votuesve.Tashti c’ka ke lyp po gjene.Ne vend ta gjente i pari Berisha ku bemat e tija i ka pa pergjim po direkt ne drite te diellit.Po i gjen ti vete.E keto Bildet e Henzet nuk ndiheshin per asgja.Sot si strepat kujisin c’ti vije per mbare me doravitje keshit.

  Reply to this comment
 33. Xhon Fusha June 18, 15:20

  O kari lales. Nuk i ka bere gazetari pergjimet o toç kuklle. Jane materiale te prokurorise te autorizuara nga gjykata, mbi te cilat kane fjetur Llalla me te tijet dhe tani Arta qe rrinte poshte Ulsiut dhe Donika qe humbi breket bashke me posten e prokurorise se Durresit. rrace e poshtet ju komunistat , tjeter gje thote gjermani , tjeter komentoni juve. Jua shkerdhefte Kina femrat e shpise , se keshtu jeni mesuar milet prostitute, pa fyerje per prostitutat qe bejne nje pune te respektuar.

  Reply to this comment
 34. Mihal Xhamo June 18, 16:03

  Ku po shkojme ke shtu? Zoti Thano! Si asnjehere ne 2 9 vitet e demokra cise ala shqiptare nuk ka ndodhur qe brenda nje jav e,me vendim te q everise “demokra tike socialiste” te meren dy vendi me: Te arrestohet Kryetari i opozite s dhe te shkarko het Presidenti i Republikes. Nuk k a ndodhur kjo as ne diktaturen e s hkuar. Tani duket hapur e pa medy shje se Edi Rames i duket vetja Sullt an e vepron si Pa dishah,eshte vete vali e vete kadi,ve te firmose vete v ulose.Po ku eshte intelegjenca socia liste?Po ajo komb etare ku eshte? Shume prej tyre j ane larguar,prej t e mbeturve, disa j ane indiferent. di sa konformist e d isa te blere. Ata,s ocialise,me keqar dhje e theme,ja ne tredhur. Turpi i mbulofte! Po po pulli c’duhet te beje? Te fleje gju me? Do te jete m allkim nese do te ndodhi kjo. Pershendetje! Mihal Xhamo

  Reply to this comment
 35. Luan June 18, 16:04

  KUSH I ORGANCZON NE CAZE TE 5IGJIT KQZ APO BASHKIT? ! C’PUME KA ADEMI I SHKNDRES PE BENE TE FORTIN E KERKON TE ZCTOJ DEKRETIN E PRESIDENT ILIRIT? ! LUANI I VLORES

  Reply to this comment
 36. A.Begaj June 18, 16:05

  Z THANO
  DIGJOVA EMISJONIN OPINION.NE TV CLAN
  ME BERI PRRSHTYPJE QENDRIMI REFAKTAR I PETAGOGUT MARK MARKU ICILI THA SE JUVE DUHENI PERMBYSUR ME PUSHKE MBAS NDERHYRJES DISA HERE TE LORENC VANGJELIT E KTHEU ME GURE SI MUNDE TE JET PETAGOG
  NJE NJERI I TILLE PER TE DHENE DIJE STUDENTEVE SI MUND TI LEJOI AMA TE TILLA EMISJONE QE FUSIN KONCEPTIN E LUFTES CIVILE
  ME RESPEKT
  A BEGAJ

  Reply to this comment
 37. Zef Shpatari June 18, 16:19

  Pas përgjimeve të publikuara nga BILD duket se shumëçka do të ndryshojë në Shqipëri, pasi janë shtuar presionet ndaj qeverisë dhe Ramës vet, ku skandalet po bëhen “mullar” dhe shpëtimi i vetëm është një hap pas. Megjithatë, ka disa teori dhe skenarë të mundshëm, të cilët shoqërohen edhe me fakte të vërteta.

  Kur në Shqipëri po ziente patatja e nxehtë e përgjimeve Rama mësohet se ishte në Londër dhe me kë?! Me George dhe Alex Soros për të diskutuar mbi të ardhmen sorosiane të PS. Një nga propozimet që flitet se i është bërë Ramës ka qenë se ikën kryeministri aktual e pasohet menjëherë nga një sorosian tjetër që është Veliaj.

  Skenari i ri zgjidh problemin kryesor të Soros përballë Vrimës së Zezë që u hapi Presidenti me dekrete dhe me rrezikun e shpërndarjes së Parlamentit për shkak të krizës kushtetuese dhe numrit të deputetëve duke provokuar Zgjedhje të Parakohshme Parlamentare, bashkë me ato lokalet në Shtator, duke djegur postin Kryeministror të trashëgimtarit lokal të Soros Veliaj dhe humbjen e mundshme të Rilindjes.

  Shqetësimi më i madh ka qenë se si do shpëtohet Veliaj si Kryeministër trashëgimtar pas prishjes së skenarit prej Dekreteve të Metës. Zgjedhje Lokale i shtyjnë në Shtator, Rama ikën me pretekst për zgjidhjen e krizës së Dekreteve dhe Audiopërgjimeve, Kryeministër do vendoset nga Parlamenti Erion Veliaj duke ndërruar gjithë kabinetin qeveritar dhe duke risjellë një pjesë të ministrave që ikën në Dhejtor dhe duke shtuar G99shat dhe me pretekstin e Reformës Zgjedhore (për të vendosur Sistemin Proporcional Kombëtar me Lista të Hapura) Zgjedhjet Parlamentare do shtyhen për në 2020!

  Kështu shpëtohet Veliaj dhe Rilindja nga Zgjedhjet e Parakohshme dhe bëhen gati edhe 2 partitë e reja të Soros që të thithin elektoratin e pakënaqur. Prokuroria ndërpret rrugës ngadalë hetimin fake për “paratë ruse” të Lulit dhe kshu Oligarkia Sorosiane sundon përgjithmonë!

  Info mbi Axhendën dhe aktorët:
  Vendi i takimit Le Méridien Piccadilly, Londër.

  Thirrësja e takimit është Valerie Hopkins, një krijesë dhe një ndër njerëzit më të afërt të vetë George Soros, ish staf i BIRN të Soros dhe aktualisht staff i Mother Jones të Soros, e cila 2 ditë më parë publikoi një shkrim (krejtësisht fake news) në Financial Times duke lavdëruar aq shumë arritjet në Shqipëri të Reformës Soros në Drejtësi sa po kërkonte që të aplikohej në të gjithë Europën. Po ashtu lavdërohej pa masë Erion Veliaj si Nr 2 i PS dhe krahu i djathtë i Ramës ndërsa për mos hapjen e negociatave e kishin fajin protestat.

  Në do të jetë Veliaj i puthuri i fatit, në pakt me djallin Soros dhe “ëngjëllin” e Rilindjes Rama, kjo mbetet për t’u parë…

  Reply to this comment
  • mirel June 19, 17:58

   Fund me i keq per PSne njelloj.
   Veliaj eshte produkt i Rames dhe bashkepunetor i Berishes per rrezimin e Nanos me qellim kalimin e PS totalisht nen Ramutin e Anetes.
   Eshte realizuesi i te gjitha planeve oligarkike te Rames per zaptimin e pronave publike.
   Njelloj i keq dhe ogurzi si Rama
   Populli duhet ta shkundi gjithe pjellen e RIlindjes
   Por me protestat e opozites si zor te ndodhe.
   Njerezit do jene me te prirur te mbajne Veliun sesa te durojne Saliun.
   Prandaj jam ne nje mendje me Cenon kur thote qe ky eshte nje skenar i pergatitur nga vete treshja Berishe-Meta-Rama

   Reply to this comment
 38. Adih June 18, 18:04

  Me gjithe respektin e madh qe kam une per Gazeten e pamvarur DITA,doja ti drejtohesha se shkruani me zik cake dhe konkretisht :::::::
  Namik Hoti e ka thene dikur dhe per mua eshte postulat ku shprehesh per Katovicen e R .Alise
  .
  “ESHTE E NJEJTA BAJGE E NDARE NE DISA PJESE ”

  Shume komentues shkruajne dhe me te drejte se E Rama e ka dhjere me te gjitha ,Por lavderojne PS se ka akoma burra se do e rregullojne shtetin e dermuar shqiptar ??
  Akoma nuk e kini kuptuar ,dhe me vjen sinqerisht shume keq , qe ka jo pake por shume njerez qe nuk e kuptojne skemen e Katovices ramiziane .Ku prap me keqeardhje i drejtohem se keta njerez nuk e kuptojne dhe se kane idene fare se cdo te thote i majte ????Po ja u shpjegoj ::Ne te gjithe boten ka dy shtresa . Fabrikantet dhe puntoret . Formula eshte e thjeshte .
  Nuk mund qe shteti ,qeveria ti perkedhele keto dy shtresa . Pra sa me shume te rrahesh shtresen e pasur aq me shume ke ndihmuar puntorin qe pret muain e rroges . Por ti leme keto gjera,keto shkenca ,duhet gjere e gjate te sqarosh , shkruash , ceshte e majta dhe ceshte e djathta . .Ne shqiperi qe eshte tmerr ,sa me shume kalon koha , aq me shume forcohen bandat qe jane te lidhura direkt me kryeministrin ,dhe keto banda bejne ligjin .Ju lutem komentueseve tme lexojne dhe ta marin vesh e mos behen lolo e bandave te ketij tranzicioni post komunist .E them kete me keqeardhje si buka qe haet ,qe si PS LSI E PD kane pasur te njejtin program ,pa nderuar as edhe nje presje..Vazhdon teoria e babait te tyre shpirteror ENVER , sa me te varfer ta lesh nje popull aq me kollaj e ke per ta perdorur si nje bageti,dhe te besh cfare te duash me popullin kokpalare .Ju qe permendni ketu te majte e te djathte ,beni nje gabim dhe konkretisht DUCJA , ENVERI e STALINI e kane pasur nga nje emer ,kurse sot PS , LSI dhe PD jane pa emer ,jane kopila te shtepise se femise ,kelyshet e Ramiz Alise dhe nuk jane as edhe nje here kundershtare te vertete me njeri tjetrin .Por me fal se harova , keto jane vetem nje here kundershtare te vertete me njeri tjetrin ,vetem atehere kur ja cenojne njeri tjetrit monopolet .Por deri me tani e kane respektuar kete pakt .Shqiperia eshte komplet e monopolizuar nga kjo bajge e ndare ne disa pjese .Dhe kjo bajge duke vjedhur dhe duke mos sbatuar ligjin ,ne bashkepunim me drejtesine na kane rrembyer ne Shqiptareve dinjitetin ,dhe mjerisht qe nga 45 e deri me sot ne na eshte rrembyer dinjiteti .
  Une keto pergjimet ,,pamvaresisht jane te kondra ligjeshme dhe drejtesia e loke Markut dhe e mrike PRELA ,duhet ti rrasi ne burg keta maskarenj , qe ne menyren me brutale kercenojne me heqje nga puna drejtorin e shkolles ,plus me radhe lene femite e drejtorit te shkolles pa buke ,kulmi i kulmeve ,e pa konceptueshme ,kjo eshte me te rrezu ne toke te vdekur dhe me ta rrembyer me dhune dinjitetin qe ja u permenda me lart .Por e perseris edhe nje here keto pergjime nuk jane shqetesuese per falimentimin e shtetit pra te ne shqiptareve ,shqetesuese eshte PRONA qe eshte vjedhur nga politikanet ne bashkepunim me oligarket .Fatkeqesisht ne gjykaten e Strasbourgut ne 5 maj te keti viti , ne vend te zotit Guido si drejtor gjeneral ,ka zene vendin e tij gjygjtari Grek me emrin ALEXANDER .. kete post ,dhe jo me kot , keto dy a tri jave si Pres Grek , kryeministri ,Cipras dhe opozita ka bere presione Rames per shkeljen e te drejtave te njeriut ,posacerisht per pronat e minoritareve greke ne shqiperi ,nuk me behet qejfi fare ,por kjo teme eshte kembane alarmi per falimentimin total te shtetit shqiptar ,dhe me keqeardhje as edhe nje gazetar nuk shkruan per kete katastrofe qe do navije , se ne populli do e haje se keta politikanet tane marin parane e vjedhur o lyhen me boje te zeze dhe shkojne ne afrike ,ose kerkojne azil politik ne KORENE e VERIUT TEK KIMI??Jane qindra dosje per ceshtjen e pronave te bllokuara pa dale vendimet nga gjykata e strasbourgut sot e mbi 10 vite ,pamvaresisht qe Rama nderhyri ne Gjykaten e Strasboutgut dhe ndihmoi Lulin Bashen pa radhe ,per te perlare nga taksat tona mbi 14 mil euro .
  Prandaj duhet vene pika mbi i.dhe dua tju them ndryshimin me qe i njo te dy shume mire , Sali larkqofti ndryshon me E Ramen se Saliu eshte i zgjuar dhe ky Rama vellai i vogel i tij eshte budalla i lindur ,mos ju jap shembuj ,por ju premtoj me fakte se do shkruaj jo ilegal si sot ,por legal mbi kete teme .dhe mos haroni o kokplalare Edi Rames i duhet Saliu ,luli ,Iliri dhe monika ne opozite se me te tjere nuk kishte hipur as edhe nje sekonde ne ate karrige .Por me sinqeritet ju them , dy jane politikanet qe kam alergji , Eshte Sali Berisha nga komunist e sekretar partie karjerist u ngjiz ne “DEMOKRAT ” dhe i dyti dhe i fundit eshte Erion Velia nga kapo i MJAFT u ngjiz ne ” SOCIALIST ”
  Sinqerisht po te ronte Balzaku do shkruante romanin komiko tragjik me te bukrin ne bote ,per keto dy vemje qe tallen sot e kesaj dite me ne popullin , qe na i kane vene nofken kokpalare ..Kjo eshte tallja ,qe na eshte servirur ne kokpalareve me dhune sot e 30 vite me radhe.
  ;e me gjitha ate i lutem zotit qe Edi Rama te jete i KATOVICARI i fundit me pardesy te bardhe i Ramiz Alise ne krye te shtetit..,se ndryshe na mori lumi ,dhe do e kujtojme per jete te jeteve tnenien e fameshme te Namik Hotit ,per bajgen e ndare..?????? .:

  Reply to this comment
 39. HOMORA June 18, 20:46

  Nje gazetar invesstigatif ka vetem nje objektif:
  VERTETESINE!!!
  Nje gazetar investigatif para se te hedhi alarmin eshte i bindur dhe i sigurte qe disponon tere provat dhe tere faktet e perpiluara ne kronologjine e tyre faktive.
  Ndaj vellezer shqipetare kush eshte per nje pjat makarona bujrum por po ju paralajmeroj se disponoj vetem dy lloje djathesh per garnityre;
  A) Djath zalli prej bathorie
  B) Djath çakulli prej qafe shtame se ai i molit te dajtit osht myk.
  ah si kom edhe djath guda hollandez por eshte nga ai rones se imet blloku i udheheqasve ILIRIA.
  Vllezen shqipetare kush osht per i lug paçje jeni te mireprit por si uthull kam kater marka
  1)Shurr saliane
  2) shurr e fermetuar ramaqiane
  3)shuurre e filtruar metaqiane
  4)shurr e bakterizuar lulkaqiane
  Pra vellezer zgjidhjet ketu i keni me te gjera.
  Vellezer shqipo kush osht per i tas me pershesh e kos me zemer te bardh ju ftojme por kemi vetem nje lloj kosi qe eshte zene ketu e 30 vjet prej kaosit demokraqi.
  Vellezerit e shqipenis kush osht per i pjat alumini me paçamur me zemer te bardh ju afrojme por e keni pa vaj,pa rigon sepse kur te pirdhni prej ujit te fekalizuar me te cilin osht gatu paçamuri ju del pordha bosh ngaqe brekt i keni te hollume prej fenave.
  Vellezerit e mi shqipetare kemi dhe zarzavate por i servirim me pseticide monsantos dhe faroçe,pra te sterilizuara nga shija.
  Kemi dhe fruta por edhe keto mosanto na i jep me inxheksion helmues e stimulues semundjesh ne forma reçeli plot sheqer sintetik apo ne forma lengjesh te fermetuar me aciditet te kristalizuar.
  Pra vellezer shqipetare kemi edhe buk por ma teper i hedhim maja birre kimike qe buka te fruhet sa trefishi i pezedhjeçes se viteve 1990,dhe milli ka qene tapet danci per minjte e kazinos sorosian.
  Ku saher sorosi jargavonte mbi gogodnacing spermonte mbi tapetin e grurit qe hajme ne shqipot.
  Hajt vellezer nje dolli me raki mareje te zime tre here ne rafinerine e naftes ballsh,qe myt me rafinimin e parfumit te tij te rralle.
  Te na rroje Partia,e pavdekeshme qofte Shqiperia dhe bijte e saj qe nga drita na çojne ne erresiren e gremisur.
  Te na rroje sa malet kreshnike ramaqia-saliqia-lulkaqia e mos leme mbas dore djallin e jug-lindjes metaqine-betadonit qe ne ferre po na shtrojne gosti me magjike sa sa kjo qe po ju ofroj une gratis.

  Reply to this comment
 40. PO , PO June 18, 20:57

  Te lexova me kujdes z. Thano dhe , pergjithesisht te jap te drejte ne ato qe thua .Kam dy verejtje : E para :Duket fare qarte , qe ti i kerkon Edi Rames , qe te qeverise njelloj sic ka qeverosur bajraktari mesjetar serb Sali Karaxhici qe , jo vetem kur ishte ne krye te vendit , por edhe ne opozite , ai ben njekohesisht prokurorin , gjyqtarin , kryeparlamentarin , presidentin e vendit , avokatin , policin , kryetarin e Akademise se Shkencave , kryekomandantin, qe mund te permblidhen me nje fjale , MBRETIN , apo ZOTIN . Ne se Edi do te vepronte keshtu si Saliu , jam 1000% i bindur se do ta shpartalloje me kritika e sulme vdekjeprurese .
  Se dyti , si nuk guxove te thuash as edhe nje fjale te vetme per dordolecin qe kemi president te vendit ?! Njeriun qe ka marre persiper rolin e felliqur , te Saliut , te Lulit , te Rames , te mafjozit , kusarit me cipeplasur , banditit qe nuk i gjen asnje grime shqiptare ne trup ?!
  Vetem keto dy probleme sikur te marrim , te nxjerrin aq shume zbuluar , pasionant e inatci , sa qe i lene ne hije gjithe sa thua , si maska hipokriti dhe qe te ulin me poshte se gazetaret e tjere llozhra , por qe kane guximin qe te flasin hapur !
  I lutem moderatorit , te mos me censuroje , sepse jam duke thene nje te vertete , ashtu sic e ndjej dhe jo nga ndonje qellim keqdashes .

  Reply to this comment
 41. intelektuali June 19, 00:35

  Ti pacavure rrugace duket qe me kar dhe me pidh i ben debatet se keshtu te ka mesuar mami dhe babi, por edhe Partia,

  por:

  Beji te fala Lokes se Edvinit, Arta Marku qe fshehu pergjimet e krimit te blerjes se votes tej afatit ligjor per te qene besnike e urdherave te Bosit qe eshte Edvin Droga me baba kriminel, killer varstar te Enverit qe ka grumbulluar rreth vetes gjithe Gerdallat ne ngordhje te Enverit dhe qe po e drejton shtetin njesoj si Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes,

  por:

  Qe eshte njesoj KAQOL dhe i paafte, pa arsime dhe alifmatrak njesoj si Enveri qe megjithese vrau te gjithe shoket e tij me akuza si “Poliagjente” te Botes, qe ja shisnin sekretet ARMIKUT, prape falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin me tollona dhe bunkere,

  njashtu:

  Si Edvin Droga nga paaftesia per te menaxhuar Prodhimin Kombetar qe di vete te vjedhe fonde publike me Bashkim Ulaj&Lukuni dhe te laje dhe shpelaje parate e droges permes bankes se guras se tij.

  POR KUR ESHTE KAQ I PAAFTE EDVIN DROGA SAQE NUK KONTROLLON DOT PROKURORINE E ARTA MARKUT QE E EMEROI VETE,

  Per cfare ta mbajne shqyptaret ne krye te ekzekutivit kete KAQOL dhe totalisht te paafte njesoj si Enveri qe di te shaje me liber shpie Presidentin amerikan Donald Trump me gjuhen tende te rrugacit me kar dhe me pidh?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim