Përgjimi / Rrëfimi i Habilajt kur i shpëtoi policisë: Atë natë t’ia tregoj varrit

October 21, 2017 09:15

Përgjimi / Rrëfimi i Habilajt kur i shpëtoi policisë: Atë natë t’ia tregoj varrit

 

Makina është në lëvizje dhe brenda saj janë Mosi Habilaj dhe Eneo Sulaj.

moisi1

Moisi: Atë ditë që në humbëm punën (e ka fjalën për ngarkesën 1650 kg drogë që i kapi policia në 25 tetor), ishte një k… në ballkon dhe po na shikonte

Eneo: Kishte dalë?

Moisi: ‘k’ (ndoshta e ka për karabinierët)

Eneo: Çfarë thua?

Moisi: Ai ishte “K” e këtu “F” (Finanza)

Eneo: dhe ju u kthyet në këmbë, vërtetë?

Moisi: Dhe si të ktheheshim vëlla

Eneo: Po këtë ku e latë, mbeti atje (e ka fjalën për makinën me të cilën ishin duke udhëtuar)

Moisi: E kishim te karburanti

Eneo: Kur shkuat atje

Moisi: As nuk rimbushëm telefonat, ta marrë dreqi

Moisi: Si u kthyem?

Eneo: Eh

Moisi: Me këmbë po të them

Eneo: Po si deri atje, po të pyes si shkuat jo si u kthyet

Moisi: Te karburanti?

Eneo: Po

Moisi: Arritëm në shtëpi, bëra një dush dhe pastaj shkova të merrja makinën, me këmbë, me këmbë, po të katandisura keq

Enero; Po është larg

Moisi: U katandisëm keq…atë natë t’ja tregoj varrit

Eneo: Nuk kishe asnjë, ishit të gjithë atje?

Moisi: Nuk kishim as telefona, asgjë

October 21, 2017 09:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim