“Përgjithmonë mirënjohës për ju, Anglia jonë e dashur”, mesazhi i tifozit kosovar bëhet viral

September 10, 2019 23:28

“Përgjithmonë mirënjohës për ju, Anglia jonë e dashur”, mesazhi i tifozit kosovar bëhet viral

Kosova sonte është mposhtur 5-3 si mysafire në Angli, në një ndeshje mjaft interesante ku nuk munguan golat, drama dhe paraqitja e mirë, sidomos në pjesën e dytë.

Por, përveç ndeshjes, anglezëve u ka lënë përshtypje edhe një mesazh i një tifozi kosovar.

Në shumë faqe në Twitter, është shpërndarë foto me mesazhin ku shkruan:

“Falë jush, ne sot luajmë kundër jush. Përgjithmonë mirënjohës për ju, Anglia jonë e dashur”, shkruan në mesazh.

l.h/ dita

 

September 10, 2019 23:28
Komento

16 Komente

 1. Genti September 11, 07:05

  Nuk ishte Anglia o Kosovar dru me pre, por interesat perendimore te riformatimit dhe shperberjes se kufijve te ish-Jugosllavise ne Ballkan, qe ju bene juve refugjate politike ne Angli apo ne cdo vend tjeter perendimor, per te perfituar nje leje qendrimi pas viteve 97-te, kur i erdhi radha Kosoves, hallkes se fundit te shperberjes se ish- Jugosllavise

  Po kujt ti flasesh?

  Reply to this comment
  • Ylli September 11, 19:27

   Na ndiçove o Genti ,na nxorre nga erresira qe ishim qe nga 1913 ,sidomos kete togfjaleshin “kosovar dru ” e ke qarë me lot inteligjence !!
   Sipas teje ky djali i Kosoves duhet te shkruante nje parrulle me nja 3000 fjale si e James Joyce te Uliksi qe te shpjegonte dhe mirenjohjen e tij por dhe arsyet pse u çlirua Kosova ,si e mori lejen ,kush ja dha dhe emrin e gjyshit te atij ose asaj qe ja miratoi lejen e gjithe historine e Ballkanit etj etj !!
   Djali i Kosoves ka shprehur nje mirenjohje dhe i lumte sepse ne vitin 1999 askush nuk e mendonte qe do luhej nje loje Angli – Kosove !!
   Po te shikosh parregullsira….te lutem mos rri indiferent se qenke ndricues i madh…..fanar buze Adriatikut kur thonte Nena Parti !!

   Reply to this comment
   • Genti September 12, 06:53

    O ti shoku Ylli. Kosova nuk u clirua per interesat e Shqiptareve te Kosoves, por per interesat gjeopolitike te Perendimit. Kjo nuk do te thote automatikisht interesi me i mire i Shqiptareve. E ke gabim. Shiko se ku gjenden sot Shqiperia e Kosova. Per mua jane kthyer thjesht ne dy koloni Ballkanike, ku livadhisin derri e dosa bashke, nderkohe qe populli Shqiptar vuan perbuzjen, varferine dhe braktisjen masive te trojeve te tyre.

    Mua nuk me interesojne xhamadenet vija-vija e kuq e zi lesh me presh. Thjesht shikoj realitetin, dhe ai eshte shume i hidhur per Shqiptaret.

    Reply to this comment
 2. Hello September 11, 08:38

  Dru dukesh ti o Gent nga mesazhi qe ske njohuri mbi rolin e aktoreve te ndryshem ne luften e kosoves…shume koment i trashe dhe pa lidhje. Spekulime per motivet pas veprimeve ka perhere po jane pune drunjesh

  Reply to this comment
  • Genti September 11, 10:02

   Aktoret ishin thjesht aktore ne luften e Kososves, sepse skenari dhe regjia e teatrit te ish- Jugosllavise ishte kristalizuar shume vite para, dhe ishte vendosur e planifikuar qe te luhej ne kohen e duhur.

   Reply to this comment
   • Emigranti September 11, 11:43

    Spo kuptojm, plako ti je kunder apo po bon profesorin per gjera qe dihen.Ca te keqe ka qe cdo njeri te shprehi ate qe ndjen pa u fut ne konspiracion.

    Reply to this comment
    • Plaku Xhuxhumaku September 11, 14:57

     Genti ti qeke profesor politike nga ato qe flasin shume po nuk boj kurgjo. Ene ti ke dale ne drite se babes ju ngref ne qiu nonen, po ti prapseprape i je mirenjohes prinderve, pavaresisht se ty nuk te kishin ne mendje fare, veç deshin me bo qef per vehte.

     Reply to this comment
     • Genti September 12, 06:44

      @plaku xhuxhumaku, nashti ka dy lloj qefesh me nene e babe ne kete bote. Ata qe ngjizen ferrave, e ata qe ngjizen ne nje familje te shendoshe, e cila percon te pasaardhesit rrespekt, identitet, dashuri e virtyte njerezore. Ka nje diference kjo pune, apo jo?

     • Plaku Xhuxhumaku September 12, 15:35

      Po pse o Genti në ate familjen e shendoshe kalamajte behen pa bo qef nona me baben? Qe ta kuptosh tamam o Genti, shpesh here shkaku nuk ka rendesine e pasojes, po ti mundohu te lexosh noi gjo edhe vete, mos u mjafto me ato qe te meson familja “e shendoshe”. Meqe ra fjala ky termi :familje e shendoshe” bie pak si era naftaline, e di ti qysh nga koha e pordhes.

    • Genti September 12, 06:39

     Une jam kunder kesaj maskarade, natyrisht. Keni pare ndonje komb serioz ne bote, ku shtetasit e tij te bejne apo reklamojne te tilla hajvanlleqe? JO. Dhe e di perse? Sepse ruajne dinjitetin dhe respektin per vete se pari, pastaj per te tjeret.

     Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA September 11, 17:44

  MESAZH MIRENJOHJEJE ATDHETARIE E DEMOKRACIE PER ALEATET TANE STRATEGJIKE

  Nuk ka njeri me cinik me te lig se mosmirenjohesi !
  Vellai nga Kosova ka shprehur mirenjohjen mbareshqiptare jo vetem ndaj Britanise se Madhe por edhe Gjermanise dhe NATO-s me Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kryealeatit tone strategjik, ores mitike te shqiptareve per clirimin e Pavaresine e Kosoves martire kunder terrorizmit shteteror dhe genocidit shekullor serb.
  Nuk eshte rastesi por mendesia dhe shpirti proamerikan dhe properendimor i 95 per qind te shqiptareve “ edhe me proamerikan se vet amerikanet “!
  Sic ka deklaruar Babai i Pavaresise se Shqiperise Ismail Qemal Vlora kater dite para shpalljes se saj me 24 nentor 1912 “ po te behej nje Referendum ne Shqiperi Kryetari i Amerikes Rousvelt do te fitonte shumicen e votave!”
  Sic ka deklaruar para tre muajsh kryeministri Edi Rama “ Dielli per shqiptaret lind ne Perendim!”
  Eshte jo vetem ne nderin tone fakti qe orientimi yne historik ka qene dhe mbetet Perendimi.
  Kjo eshte jo vetem nje vlere, nje virtyt por edhe nje kult per ne shqiptaret!
  Krenar per aktin e mencur, krijues, origjinal atdhetar e te qyteteruar te bashkekombasit tone ne Londer !
  Te lumte !

  Reply to this comment
 4. ALBAN DEGA September 11, 17:53

  MIRENJOHES PERJETE !

  – Mesazh falenderimi, atdhetarit e Demokracise per aleatet tane strategjike !

  Nuk ka njeri me cinik me te lig se mosmirenjohesi !
  Vellai nga Kosova ka shprehur mirenjohjen mbareshqiptare jo vetem ndaj Britanise se Madhe por edhe Gjermanise dhe NATO-s me me krye Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kryealeatit tone strategjik, ores mitike te shqiptareve per clirimin e Pavaresine e Kosoves martire kunder terrorizmit shteteror dhe genocidit shekullor serb.
  Nuk eshte rastesi, por mendesia dhe shpirti proamerikan dhe properendimor i 95 per qind te shqiptareve “ edhe me proamerikan se vet amerikanet “!
  Sic ka deklaruar Babai i Pavaresise se Shqiperise Ismail Qemal Vlora kater dite para shpalljes se saj me 24 nentor 1912 “ po te behej nje Referendum ne Shqiperi Kryetari i Amerikes Rousvelt do te fitonte shumicen e votave!”
  Sic ka deklaruar para tre muajsh kryeministri Edi Rama “ Dielli per shqiptaret lind ne Perendim!”
  Eshte jo vetem ne nderin tone fakti qe orientimi yne historik ka qene dhe mbetet Perendimi.
  Kjo eshte jo vetem nje vlere, nje virtyt por edhe nje kult per ne shqiptaret!
  Krenar per aktin e mencur, krijues, origjinal atdhetar e te qyteteruar te bashkekombasit tone ne Londer !
  Te lumte !

  Reply to this comment
  • Genti September 12, 08:32

   O Hamdi i Deges se puneve te brendshme, ti o njeri je nje situate psikologjike e pashprese. me vjen keq per ty. Beji te fala Meramet Hiles ne Brooklyn se te nje kallepi ideali jeni qe te dy. Mendoj se do kete ngordhur tani, sepse hera e fundit qe degjova per te, e mbanin me bebelino se e leshonte persiper. Nuk ta uroj edhe ty kete gje, por kujdes se ne kete bote lahen te gjitha.

   Reply to this comment
 5. Genti September 11, 19:52

  Servilet, bythelepiresit, njerezit pa dinjitet e sidomos mercenaret, nuk kane vend ne identitetin Shqiptar. Ju nuk e kuptoni prandaj edhe eshte katandisur Shqiperia si han me 1000 porta.

  Keta lloj tipash i shiten bleresit me te pare.

  Reply to this comment
  • Alban Dega September 13, 16:46

   MOSMIRENJOHESI ESHTE NJERIU ME I LIG!

   Mirenjohja nuk eshte servilizem!
   Mirenjohja ndaj mikut te mire ne dite te veshtira eshte vlere, virtut, detyrim moral e njerezor!
   Mirenjohja eshte kulture, qyteterim qe nuk mund ta njollose as baltose nje kopil e kamikaz Vicidoli si Gent zhurmuesi i Salehut !
   Ti sherbesh Satemes Gent eshte fatkeqesi… rrezik vdekjeje nga SIDA- AIDS qe ty te ka kapluar trurin !

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*