Përkujtohen dëshmorët britanikë, krerët e shtetit në ceremoni

November 11, 2012 16:25

Përkujtohen dëshmorët britanikë, krerët e shtetit në ceremoni

Është zhvilluar sot në Tiranë ceremonia përkujtimore e dëshmorëve britanike të rënë në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore, nën kujdesin e ambasadës britanike. Në ceremoninë e zhvilluar tek Parku i Liqenit, pranë memorialit britanik dhe Komonuelthit, ishin të pranishëm edhe krerët më të lartë të shtetit, kryeministri Sali Berisha, kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, ministri i jashtëm Edmond Panariti, ministri i mbrojtjes Arben Imami, ambasadori britanik Nicholas Cannon si dhe përfaqësues të tjerë nga ambasada britanike në Tiranë.

November 11, 2012 16:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin