Përkujtohet njëvjetori i vdekjes së Arben Xhaferit

August 14, 2013 20:45

Përkujtohet njëvjetori i vdekjes së Arben Xhaferit

Nesër në Pallatin e Kulturës në Tetovë do të përkujtohet njëvjetori i ndarjes nga jeta i shkrimtarit, politikanit dhe intelektualit të shquar, Arben Xhaferi,
Familjarë, miq, kolegë, përfaqësues të Partisë Demokratike Shqiptare do të jenë të pranishëm në këtë takim.
Ndërskaq gjatë ditë, kryesia qendrore e PDSH-së, do të bëjë homazhe në varrezat e qytetit në Tetovë.
Me këtë rast, kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare,Menduh Thaçi poashtu nesër në mesditë do ta presë në takim kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, në selinë qendrore në Tetovë.
Pas këtij takim, është paraparë një konferencë e dy liderëve, të cilët kohë më parë kanë firmosur një memorandum bashkëpunimi mes dy subjekteve politike.

August 14, 2013 20:45
Komento

1 Koment

  1. balzac August 15, 10:29

    Ishte nje “Beautiful mind”

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*