“Perla” e Kaç Islamit: Reformën nuk e do Rama

July 13, 2016 14:11

“Perla” e Kaç Islamit: Reformën nuk e do Rama

Deputeti demokrat Kastriot Islami rendit disa arsye, që sipas tij, është vetë kryeministri Edi Rama që po pengon miratimin e reformës në drejtësi.

Duke vënë në dukje se Zonja Nuland erdhi në Tiranë dhe shpalosi qasjen e miratimit të reformës me konsensus, gjë që është në linjë me qëndrimin e palëkundur dhe konsekuent të opozitës, Islami shton se “reformën e kanë penguar qeveritarët e korruptuar që siç u shpreh vetë një zyrtar i lartë i PSSH që merret me reformën duan të vazhdojnë të qeverisin duke kontrolluar drejtësinë sepse vetëm kështu mund të vazhdojnë të vjedhin e zhvatin asetet publike e të bëjnë një jetë luksoze pa i hyrë asnjë gjemb në këmbë”.

Reformën e ka penguar Rama, shprehet më tej deputeti i opozitës, që nga frika për shkak të dosjes së pasurisë “200 milionë euro të fshehura në një llogari off shore” kërkon të kapë drejtësinë për t’i shpëtuar ndëshkimit.

Ai vijon me faktin se reformën së fundmi po e pengon Rama nga tmerri që i ka krijuar dosja e fundit e hapur nga FBI-ja për shkak të dhunimit të ligjit federal amerikan për sponsorizimin e fushatës presidenciale të vitit 2012 në SHBA; dhe të gjithë zvarritjen Rama i bën duke kërkuar garanci për mosndëshkim.

Rama ka lëvizur për të gjitha këto arsye mes dy opsioneve ose hedhje në erë e reformës ose kapje e drejtësisë prej tij,nënvizon Islami, sepse vetëm kështu mund t’i shpëtonte ndëshkimit të dosjeve të korrupsionit ai dhe qeveritarët e tij klientelistë.

“Duke pasur parasysh interesin e lartë dhe angazhim maksimal të SHBA-ve dhe BE-së, Rama është përpjekur që jashtë vendit me lobistët e tij të garantojë mos ndëshkueshmërinë e tij dhe brenda vendit t’ia përcjellë fajin opozitës dhe LSI-së për vonimin e reformës; të gjitha këto do t’i cilësoja përpjekje mjerane e të dështuara”, u shpreh deputeti i PD-së në një prononcim për Koha Jonë.

July 13, 2016 14:11
Komento

13 Komente

 1. Tani July 13, 14:20

  Shikoni car surati tamon si bythe tigani i djegur i zi sterr keshtu e ka edhe shpirtin,o kac i zi..o kaci i zi po RAMA nuk ka perdorur RAPORTE MJEKESORE+PROCEDURA per mbyllje dosjesh per vjedhje-vrasje-pakt detare-etj…

  Reply to this comment
 2. i July 13, 14:46

  I thua vehtes dhe doktor profesor po mire mo zagar Rama po thote PO reformes ashtu sic e duan dhe nderkombetaret ti kelysh kurve pse nuk i thua PO,por na thua qe nuk do Rama.O njeri ndyraq mos fol se i nxorre bojen komplet vehtes dhe po bene me turp edhe mallakastren se po thone njerzia cfar burra ka mallakastra por duket qe ti anon nga kurvat.

  Reply to this comment
 3. Muzhaka July 13, 15:18

  Nuk e kuptoj me ju medje.,Perse i hapni dritare ketij MIU HALESH!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. vjola July 13, 15:49

  B…i ndyre.Keta njerez te ligj ne imbajme ne parlament. 26vjete. Pupupu…e mjera Shqqipercte ka gjetur.Ngrihu popull ti dalesh zot vendit sa nuk eshte vone.Te izolohen dhe sekuestro pasurie (saliu,basha,kaci i zi,etj)

  Reply to this comment
 5. XXXL July 13, 16:34

  Ketij t’i …. pak e ka, por ja kane tundur te tjeret monin, kur u arratis 2 vjet prej Berishes, sic shikohen bathet i do tundur goca e tundur qe ti bien edhe kesaj gjethet e monit me keq sec i kane rene.
  Kaci vete ka nevoje per nje gojore.

  Reply to this comment
 6. malsori July 13, 16:46

  Lum ky popull se kush e perfaqeson , ky Kaci edhe partite i ndrron per Ty o popull .

  Reply to this comment
 7. mir July 13, 17:24

  atehere votoje……qe tja fusesh rames,ju te gjithe jeni bq….lulishtesh.

  Reply to this comment
 8. SHPRESE HUMBURI July 13, 17:57

  Po ky plehre ,ku ka qene gjithe keto dite ?!
  Tani poflet , vetem per t`i ulepire Saliut, sepse ka shprese , qe ta vere perseri ne liste per deputet !
  Hajde idjoooot, hajde !

  Reply to this comment
 9. Bayoneta July 13, 18:12

  Qelbet shqiperia era mut fuksash.A eshte ky ai fuksi i PPSHse.O Zot nga kush pret shqiperia te ecij perpara.Me e keqja eshte se keta i sherbejne klanit serb dhe i paguajne shqiptaret e shkrete me rroga te majme dhe makina cdo muaj,dhe njerezit po marrin evropen si sirianet.Mos na e nxirrni me kete fytyre te keqe se po ta kem perpara do ja nxirrja syte me pirun.i urrej fuksat e komunizmit me shume se vete komunizmin.

  Reply to this comment
 10. normali July 13, 20:53

  Ku je katandisur o Kastriot Islami ! Akuzon qytetari dixhital i sali berishes per 220 miljone euro, flet dhe ti pas berihajit; akuzon qytetari dixhital i sali berishes per foton me Obamen te Rames, flet dhe ti pa e degjuar prokurorin amerikan fare se si e perjashton; Aman, mos dil fare se turperove jo veten se halé je bere, por me vjen keq per krahinen tende.

  Reply to this comment
 11. pogradeci July 14, 04:43

  po ky leshi ben vetem zhurme per te terhequr vemendjen popullit …..ky mother fucker te ishte i ndershem rrinte ne usa

  Reply to this comment
 12. BEUNI July 14, 09:57

  Eshete per te ardhur keq qe Mallakastra perfaqesohet ne Parlamente me nje moster si puna jote.E ka marre veshe gjithe bota ,jo ne shqiptaret qe reformen ne drejtesi nuk e do lideri jote Sali legeni vetem ti thua jo nuk e do Rama.Por njeriu kur kaloka nga mosha pjerdhka nga mendja si puna jote.Keqardheje per Mallkastren pa ti ke mbaruar qe diten qe vajte mbas legenit berisha qe te theu dhembet ne 26 Maj 2006.

  Reply to this comment
 13. gjembi July 14, 17:26

  Kaci je nje lavire politike ,bashkimi juaj me pd na kenaq sepse tregon vehten kush je,tamam nje prostitute.Kur te shohim ne tv na vjen neveri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim