Perla e veriut, Vermoshi/ Rama poston pamjet mahnitëse: S’janë as në Zvicër as në Austri

October 17, 2020 11:21

Perla e veriut, Vermoshi/ Rama poston pamjet mahnitëse: S’janë as në Zvicër as në Austri

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka publikuar këtë të shtunë disa pamje të mahnitshme nga Vermoshi.

Në postimin në “Facebook”, kreu i qeverisë thotë se këto pamje nuk janë as në Zvicër as në Austri, po në Vermoshin ku nisma zhvillimore e projekti tanimë i përfunduar i Qendrës Turistike të Fondit Shqiptar të Zhvillimit.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje që s’janë as në Zvicër as në Austri, po në Vermoshin ku nisma jonë zhvillimore e projekti tanimë i përfunduar i Qendrës Turistike të Fondit Shqiptar të Zhvillimit, ka nxitur investime e plane private që do ta kthejnë këtë mrekulli të natyrës së Malësisë së Madhe në një destinacion europian gjatë kësaj dekade, ju uroj një fundjavë të bukur. Mësova se këtë perlë e kanë bërë duart e katër djemve punëtorë të zonës, dy sipërmarrës të talentuar e dy emigrantë të kthyer nga jashtë, të cilët mezi po pres t’i takoj e t’u përulem me admirim e respekt për shijen, cilësinë dhe shembullin fantastik të kësaj pune të mrekullueshme që është edhe një pasqyrë kuptimplotë për dembelët, qaramanët e kukuvajkat e Shqipërisë së klubeve politike, mediatike e internetike”, shkruan Rama.

 

o.j/dita

October 17, 2020 11:21
Komento

19 Komente

 1. Emigranti Athine October 17, 11:32

  Hallall ja befte zoti .

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 October 17, 11:36

  shumë të bukura,por prapë nuk je në zvicër e austri,or dobiç!
  janë vetëm 4 copë,të fotografuara 100 herë!!
  në zvicër e austri është i gjithë fshati kështu!!
  pusht i ndyrë që “vetëm gjëra të mira bën”!!
  o largpamsi ynë qorr!!

  Reply to this comment
 3. Gudi October 17, 12:03

  O pinok me maske, mire qe iu ke cuar energjine e ujin e rrugen ketyre interesave te privatit qe ka investuar e qe i sherben me zell. Po fshatit e fshatareve me tej?(PseAsgje??)
  Keto foto e piktura as per tallash per derrat nuk te vlejne…

  Reply to this comment
 4. Ani October 17, 12:13

  ndonje fabrike do ishte me mire se 25 krevate…Enver Hoxha

  Reply to this comment
 5. Leonora October 17, 12:41

  7 foto per te njejtat shtepi,qe i kane ndertuar vete banoret e jo qeveria!
  Nese ky kryeminister deshiron te mburret se cfare ka bere per popullin shqiptar keto 8 vjet,le te vije ne Yzberisht (KMY) me 50 mije banore,nder ta 3-4 mije femije,qe bashkia dhe qeveria nuk ka ndertuar per 8 vjet asnje cerdhe,kopesht,shkolle,asnje kend lojrash,lulishte,nuk ka mbjelle asnje peme apo lule,ka lene te gjitha rrugicat modis pallateve 9 kate pa shtruar mes gropave dhe baltes ne dimer e pluhurit ne vere,nuk ka hapur ndonje biblioteke,nuk ka vendosur asnje stol dhe tavoline per te pushuar pensionistet dhe prinderit me femije te vegjel,ka bllokuar te gjithe trotuaret duke ua dhene me qera kafeneve dhe nuk kembehen dot 2 karroca femijesh aty etj
  Hajde ne Yzberishin,kete GETO te turpshme te sundimit tend diktatorial o Rame mavria!

  Reply to this comment
  • Ylli October 17, 16:49

   Kam kaluar njehere ne Yzberisht para disa vitesh dhe jam tmerruar….pa uje ,balte ,pellgje uji ngado ,pallatet per turp e turpi bythe me bythe .
   Ne bisede e siper me folen per dhunen ne shkolle mes femijeve e indiferencen e stafit pedagogjik .
   Dhune kudo sepse lagjja eshte e perzier ,njerezit nuk kane trasheguar miqesite e familjeve e kudo nje atmosfere mbytese .
   Aty duhet nderhyrje me themel….aty ku ta lejojne ndertimet te pakten..
   Vetem 6 km larg qendres ….turp !!

   Reply to this comment
   • Leonora October 17, 23:42

    Hajde edhe sot,Ylli dhe do ta gjesh ashtu sic e ke pare atehere!
    Ketu lind femija,rritet dhe shkon ne shkolle por kurre nuk arrin te argetohet ne nje kend lojrash,te luaje me top ne nje kend sportiv,nuk ka nje lulishte ,nuk u shkel kemba ne asfalt,nuk dalim dot ne ballkone ne vere se te mbyt pluhuri i rruges se pa shtruar,plehra e qen rrugace kudo etj,sepse bashkia na grabit miliona leke taksa vendore,por nuk dihet se ku i ka cuar!
    Yzberishti eshte shembelltyra me e ndyre e nje sundimi otoman!
    Veliaj si kryebashkiak eshte jo vetem i pa afte,por edhe mashtrues e reklamaxhi se investon atje ku i intereson imazhit te tij prej kllouni!

    Reply to this comment
 6. gjermani i fundit October 17, 13:25

  Cfare jane keto kacubet e reja? Hotele apo shtepi? Po jane shtepi, s’bejne ne Zvicer keshtu kacubesh, se jane harxhim pa leverdi, minimumi duhet te nxjerresh 4-5 hyrje. Po jane hotele, harxhim pa plan, prandaj s’ke si re shohesh ne Zvicer hotele-kacubet, se s’jane budallenj. Po jane vila single, ashtu po, ok. Po nqs ky eshte zhvillim, lere mos e nga.

  Reply to this comment
 7. Adi October 17, 14:54

  I numërova. Janë plot 19 shtëpia. U mallëngjeva. E realizuam planin 5-vjeçar.
  Edi Rama, hej tungjatjeta, sa këto male sa këto shkrepa, zanin Shqipes lart ja ngrite, gjithë këtë popull në dritë e qive.

  Reply to this comment
  • Dajti October 18, 11:26

   O Adi,i ke numeruar gabim!
   Nuk jane 19 shtepi,por vetem 4(KATER) shtepi te ndertuara nga ndonje fondacion mashtrues me nderhyrjen qeveritare,ne kuader te propagandes mashtruese!
   Ne se Rama do te kujdesej kaq shume per nje fshat me 4 shtepi,pse nuk e ka care TRAPIN per mijra banore te lagjeve periferike te Tiranes,me pallate 9-10 kate,qe i ka lene pa rruge te shtruara,pa lulishte,kende lojrash,cerdhe e kopshte shteterore,pa stola e tavolina per pensionistet etj?
   Ky eshte nje mashtrues ,qe ben vetem reklame antipopullore!

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 October 19, 11:47

    Dajti
    adi i ka numëruar të gjitha që janë në fotografi!!
    prandaj e mbyll dhe poezinë e tij me”gjithë këtë popull në dritë e qive.”,pra as dritat nuk i ka fikur të paktën!!
    dobiçi i tironës dhe kur ti blen një makinë të re,a kur lyen të vjetrën e paraqet si fitore të “ridhjerjes së tij”!!

    Reply to this comment
 8. mirel October 17, 15:40

  Veru ndonje citat grek, mos na e ler Vermoshin bosh pa zotin Grek. Si ne Valbone. Me pas mbushe me tabela greke, si ne Finiq
  Efkaristo para, para, dhe para poli.

  Reply to this comment
 9. Gertruda October 17, 17:49

  Kurre ne fshatrat e veriut nuk nderton njeri shtepi te njejte me te tjeret,aq me teper qe edhe gardhet prej derrase jane te njejta,bari i njejte etj!
  Duket qe keto shtepi i ka ndertuiar shteti ose ndonje oligark i nxitur nga shteti,ose ose ndonje biznesmen qe ka blere token dhe ka ndertuar aty per turizem dhe Rama e quan merite te tij!
  Doemos perderi sa mburret me pamjet e natyres shqiptare,qe nuk eeshte merite e tij merret me mend se cfare ben me te tjerat ky mashtrues ordiner!

  Reply to this comment
 10. Gertruda October 17, 17:50

  Kurre ne fshatrat e veriut nuk nderton njeri shtepi te njejte me te tjeret,aq me teper qe edhe gardhet prej derrase jane te njejta,bari i njejte etj!
  Duket qe keto shtepi i ka ndertuar shteti ose ndonje oligark i nxitur nga shteti,ose ose ndonje biznesmen qe ka blere token dhe ka ndertuar aty per turizem dhe Rama e quan merite te tij!
  Doemos perderi sa mburret me pamjet e natyres shqiptare,qe nuk eeshte merite e tij merret me mend se cfare ben me te tjerat ky mashtrues ordiner!

  Reply to this comment
 11. Adih October 17, 22:04

  Keto shtepi jane me te” bukura” se ne Zvicer dhe ne Austri ,mos u habisni o kokpalare se edhe “skenderbeu” kryeministri yne , eshte me i mire se kryeministri Zviceran dhe kryeministri Austriak.Cdo gje shkon paralel ?????

  Reply to this comment
 12. Dn October 18, 11:00

  Eshte skandal, se keshtu po humbin cdo trashegimi se vermoshi nuk e ka kete tradite arkitekturale…..

  Reply to this comment
 13. Lili October 18, 11:01

  Sigurisht s’jane se sa svicera as austria nuk kishte lejuar masakrin e vendit me keso kepurdha nje krevetesh.

  Reply to this comment
 14. Erhard October 18, 11:19

  Po lopen,dhine,pulat etj ku i paskan vene keta fshatare?
  Po zarzavate,ndonje peme frutore,hardhi rrushi etj nuk paskan keta fshataret ?
  Po keta qennkan kthyer ne qytetare,por qe do ngordhin per buke se fshat pa lope,dhi,dele,mullar bari,hardhi etj nuk ka ne veri ne asnje shtepi,sa do qofte e varfer!
  Kurse keto shtepi qenkan turistike!
  Ha ha ha ha haaaaa mashtrime mediatike te super mashtruesit Rama!
  Mjafto more mashtrues kete prapagande te ndyre gebelsiane!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim