Përleshje mes shqiptarëve dhe grekëve në burgun e Patras, 7 të plagosur

July 17, 2015 21:24

Përleshje mes shqiptarëve dhe grekëve në burgun e Patras, 7 të plagosur

Shtatë të burgosur shqiptarë dhe grekë janë plagosur në burgun  Shën Stefano në Patra të Greqisë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së premtës ku dy grupe të burgosurish shqiptarë dhe grekë janë përleshur me njëri-tjetrin.

Mediat greke shkruajnë se ngjarja ka ndodhur pas një grindje mes 3 grekëve dhe 4 shqiptarëve. Është dashur ndërhyrja e zyrtarëve të burgut për ti ndarë grupet qe po përlesheshin.

Të shtatë të plagosurit u dërguan në spital për të marrë mjekimin e duhur dhe për të vlerësuar gjendjen e tyre shëndetësore.

July 17, 2015 21:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim