Përllogaritjet e para/ Kush janë figurat e njohura politike që mbeten jashtë Parlamentit

June 26, 2017 11:22

Përllogaritjet e para/ Kush janë figurat e njohura politike që mbeten jashtë Parlamentit

Kur janë numëruar mbi 2 000 kuti nga 5362 në rang vendi, shpërndarja e mandateve deri në orën 11:00 të mëngjesit të sotëm është PS 77 mandate, PD 39, LSI 20, PDIU 3 dhe PSD 1 mandat.

Me këtë rezultat, nëse i referohemi renditjes në lista, disa emra të njohur të PD-së mbeten jashtë Kuvendit.

Listë/Emra nga PD që mund të mbeten jashtë parlamentit

Astrit Veliaj

Edmond Isaku

Agron Duka

Luciano Boçi

Olsi Çukaj

Roland Bejko

Andrea Mano

Alban Zeneli

Prec Zogaj

Nard Ndoka

Gert Bogdani

Arben Ristani

June 26, 2017 11:22
Komento

2 Komente

  1. guri June 26, 13:42

    Mire i behet aq kan punuar .Deri sot kan hong buke ne krah te te tjerve.

    Reply to this comment
  2. @lex July 4, 08:30

    Ndoka, Ristani dhe Bogdani hajt per hajer ju qofte, dhe ne te semes qe sot e tutje se boll na çate ate mikun sa here qe dilnit neper TV.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*