Përmbyset kamioni me emigrantë në Meksikë, të paktën 25 viktima

March 8, 2019 11:32

Përmbyset kamioni me emigrantë në Meksikë, të paktën 25 viktima

Janë të paktën 25 të vdekur dhe 32 të plagosur nga një aksident rrugor në jug të Meksikës, ku një kamion me emigrantë të Amerikës Qendrore përfundoi i rrëzuar me kokë poshtë.

Përplasja ndodhi në Chiapas, në kufi me Guatemalën, ku çdo vit mijëra njerëz nisin udhëtime të rrezikshme përmes Meksikës duke u përpjekur për të arritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

l.h/ dita

March 8, 2019 11:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim