Përmbytjet, Gjiknuri në autostradë dhe nënstacionin e Kasharit

November 30, 2017 22:19

Përmbytjet, Gjiknuri në autostradë dhe nënstacionin e Kasharit

Ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri ka zbritur në terren në zonën ku ujërat kanë bllokuar autostradën Tiranë-Durrës.

Gjiknuri do të ndalet edhe tek nënstacioni elektrik i Kasharit, i përmbytur nga ujërat që vërshuan gjatë orëve të mbrëmjes, duke shkaktuar edhe probleme në furnizimin me energji elektrike të disa zonave në kryeqytet.

Më pas, Gjiknuri pritet të udhëtojë drejt Spitalit Ushtarak, ku ndodhen të shtruar tre elektriçistët e plagosur gjatë riparimit të një avarie në një nënstacion në Shkodër.

November 30, 2017 22:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*