Përmbytjet nga Shkumbini në Librazhd dhe Përrenjas

February 1, 2015 12:12

Përmbytjet nga Shkumbini në Librazhd dhe Përrenjas

Rreshjet e ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në pjesën më të madhe të vendit.

Lumenjtë kanë dalë nga shtrati duke e bërë situatëne dhe më të rëndë. Fotot e mëposhtme tregojnë “tërbimin” e lumit Shkumbin, i cili i fryrë si rrallë herë në gjithë këto vite ka dëmtuar gjatë natës një pjesë të argjinaturës mbrojtëse dhe ka përmbytur disa shtepi në lagjen Sharre, Detashment dhe disa shtepi tek ish­poligoni ne Bashkine Librazhd.

Punonjesit e Ujesjelles­Kanalizime Librazhd po punojne me fadrome per hapjen e kanaleve per rrjedhjen e ujrave. Probleme me permbytje ka edhe ne Bashkine Prrenjas.

3

 

2

4

 

February 1, 2015 12:12
Komento

1 Koment

  1. isi February 2, 15:25

    Pushtoni arat dhe fushat,rerat dhe plazhet,;i beni ato pjellore me vila dhe pallate dhe mos u ngopshi, o te babezitur! Si e ka lene me shkrim i urti Mitrush,Lumi i madh do te zemerohet nje dite dhe do t`jua rrembeje,sic i keni rrembyer! U befte kiameti,qe te zere mend kjo lukuni!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*