Përpara pasqyrës (+16)

April 15, 2018 11:14

Përpara pasqyrës (+16)

Edhe pse askush nuk e pranon, pothuajse të gjithë vuajmë disi nga sindroma e Voyajerizmit.

Shtoji kësaj që shpesh eksitohemi jo shumë duke parë tjetrin, por duke parë veten. Dhe ja ku jemi tek pyetja:  A ju ka shkuar në mendje të bëni dashuri para pasqyrës?

Të shihesh në pasqyrë ndërsa bëni dashuri ju ndihmon të jeni më të motivuar, pasi përveçse vlerësoni trupin e partnerit, arrini të vlerësoni dhe trupin tuaj, gjë që në kushte të  tjera do të ishte e pamundur.

Vëzhgimi në seks ka një funksion joshës, një detaj që shpesh herë kalohet pa u vënë re.

Duke u parë në pasqyrë, ndërsa jeni duke filluar prekjet, do të keni mundësinë të vlerësoni gjithçka që ndodh më qartë.

Pasqyra është një lojë që ju përfshin të dyve dhe që ju shtyn të “spiunoni” njëri- tjetrin.

Të qenurit të spiunuar është një gjë që eksiton apo jo? Sepse shumë gjeste janë plot me erotizëm, por për fatin e keq nuk i shohim dot.

A ka gjë më eksituese se gishtat e tij që ju përkëdhelin shpatullat, duke kërkuar të zbërthejnë sytjenat?  Me një pasqyrë do arrini të kapni shumë momente dhe detaje si këto, të cilat ndryshe nuk do i kishit parë kurrë.

Pasqyra shumëfishon, nuk është më seks dysh, por është dhe autoerotizëm në një masë që vështirë se e arrin kur jeni vetëm.

n.s. / dita

April 15, 2018 11:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*